Siedem szczęść Daniela Obajtka. Biografia

Okładka książki Siedem szczęść Daniela Obajtka. Biografia Paweł Figurski, Jarosław Sidorowicz
Okładka książki Siedem szczęść Daniela Obajtka. Biografia
Paweł FigurskiJarosław Sidorowicz Wydawnictwo: Agora biografia, autobiografia, pamiętnik
Agora
2023-09-20
2023-09-20

Okładka książki Podcastex. Polskie milenium Bartek Przybyszewski, Mateusz Witkowski
Podcastex. Pol... Bartek Przybyszewsk...
Okładka książki Urodzeni mordercy? Nieznane kulisy pracy profilera. Kto zabija i dlaczego Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Jan Gołębiowski
Urodzeni morde... Małgorzata Fugiel-K...
Okładka książki Bralczyk o sobie Jerzy Bralczyk, Paweł Goźliński, Karolina Oponowicz
Bralczyk o sobie Jerzy Bralczyk, Paw...

Autor publikuje w GW więc książka jest tendencyjna. Wyśmiewany Obajtek okazał się bardzo sprawnym manadżerem. Wyniki powalają. Zobaczymy co nowy następca zrobi z tym super koncernem. I zobaczymy czy panowie Figurski i Sidorowicz o nim napiszą książę🙂

Historia kryminalna.

Historia kryminalna.

Krótka biografia Nikodema Dyzmy XXI wieku. Wszystko opisane prosto i przystępnie. Autorzy dokopali się do ciekawej fotografii. Odniosłem wrażenie że kilka faktów w książce się powtarza w kilku rozdziałach. Być może przez to autorzy chcieli podkreślić wagę danego zarzutu. Dopełnieniem książki był świetny lektor (Pan Popczyński).

Książka o jednym z największych oligarchów PiS. Człowieku, którego Partia postawiła na czele największego koncernu tej części Europy, choć prokuratura stawiała mu zarzuty współpracy ze zorganizowaną grupą przestępczą, działalności na szkodę firmy, w której był zatrudniony jako kierownik oraz przyjęcia łapówki, gdy pełnił funkcję wójta. Zarzuty, które zostały wycofane zaraz po tym, jak PiS przejął władzę i uchwalił specjalną ustawę, której jedynym celem było rozpięcie parasola ochronnego nad tą jedną konkretną osobą. Człowieku, który dysponuje wielomilionowym majątkiem osobistym, którego źródła są skrzętnie urywane. Dobrze, że powstała. Źle, że została napisana niebywale chaotycznie polszczyzną daleką od poprawności.

Chyba dość realistycznie opisana historia najbardziej znanego wójta w naszym kraju. Krótko na temat, suche fakty bez ocen. Niestety możemy tylko pokiwać głową nad odwieczną prawdą, że cwaniaki się bogacą a biedaki tyrają.

• Audiobooki
  • Polityka