Szalony eksperyment

Natalia Płatosz-Kisiel Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2023-07-25
2023-07-25

Chyba najgorzej napisana książka jaką czytałam. Dialogi są tak drętwe, że naprawdę odechciewa się czytać - czy ktokolwiek rozmawia w ten sposób?! Diana i Daniel nie wiadomo czego chcą. Tu niby się zaręczają ale rozmawiają ze sobą jakby byli wrogami. Z kontekstu wynika, że się przekomarzają ale dialogi są tak poplątane, ze i tak nie wiadomo o co chodzi. „Akcja” (o ile tak to można nazwać) zaczyna się gdzieś od strony 200. Im dalej tym więcej fragmentów omijałam. Mega się zawiodłam…. Nie wiem skąd tyle dobrych opinii.

Zdaję sobie sprawę, że temat pandemii może być już przesytem ,jednak sprobuje wam pokazać, sevw książce może być fajnym tłem.

Książkę czyta się dość płynnie, szybko a tło epidemii , o którym wam na początku wspominałam nie przysłania akcji i bohaterów.
Moim zdaniem jest tu świetny pomysł na fabułę, z którą jeszcze się nie spotkałam. To pozycja, która na pewno wyróżnia Się spośród innych książek i moim zdaniem jest to bardzo udany debiut. Zmusza nas do refleksji , przypomina trudny czas i dzięki niej możemy docenić znów to co mamy.
Bohaterowie są wykreowani w sposób ciekawy, ponieważ niektorzy ich pokochają a niektorzy znienawidzą. Dlaczego ? Sami się przekonajcie 😉
Sama lektura będzie wzbudzać w was przeróżne, mieszane uczucia I moim zdaniem jest to ogromny plus, ponieważ nie jest nijaka.

Diana i Daniel do pewnego czasu dwójka zupełnie sobie obcych osób. Jednak w pewnym momencie ich drogi się z sobą łączą. Oboje zostają wplątani w sprzedaż kosmetyków pewnej firmy. Można pomyśleć „Co w tym dziwnego?”, przecież sprzedaż bezpośrednia kosmetyków jest od lat i nic złego się nie dzieje. Owszem, jednak w tych, ktoś ostro namieszał. Pewien naukowiec postanowił zawładnąć ludzkimi umysłami i zrobił tak, że po ich użyciu z człowiekiem dzieją się różne dziwne rzeczy. Wirus coraz bardziej się rozprzestrzenia, a wycofanie się jest praktycznie niemożliwe. Diana i Daniel nie wiedzą co zrobić, udanie się na policję odpada, przecież to oni są odpowiedzialni za rozprowadzenie ich w społeczeństwie. Na dodatek zaczyna być coraz bardziej niebezpiecznie, a między tę dwójkę wkraczają różne uczucia, na które nie mają wpływu. Jednak nie jest to odpowiedni czas na myślenie o sobie. Co zrobią? Czy uda im się pozostać bezpiecznymi? Jak potoczą się ich dalsze losy? Czy znajdą sposób, aby nie musieć dalej rozprowadzać kosmetyków, a co za tym idzie wirusa?

Po przeczytaniu książki mam bardzo mieszane uczucia. Jednocześnie jestem i na tak i na nie. Sam pomysł na książkę był świetny, dlatego do czytania podchodziłam z dużym zainteresowaniem. No cóż, niestety jakoś nie mogłam się w to wszystko wciągnąć, pomimo że historia mi się podobała. Dlaczego? Tak naprawdę nie do końca potrafię na to pytanie odpowiedzieć. Brakowało mi tej lekkości, którą uwielbiam w książkach, która sprawia, że książkę się dosłownie wchłania. Niestety czułam również emocjonalnej więzi z bohaterami. Książkę przeczytałam całą i nie żałuję czasu, który z nią spędziłam, a wręcz przeciwnie, liczę na kolejne książki autorki i na pewno po nie sięgnę (jest to debiut literacki, tak więc pewne rzeczy należy wybaczyć autorce).
Jeśli chodzi o plusy książki, poza pomysłem na fabułę, jest na pewno akcja, która według mnie jest sprawnie poprowadzona. Momentami szybsza, momentami wolniejsza, czasem ze zwrotami.

Bohaterowie dość dobrze wykreowani, mający wady i zalety, a co za tym idzie realistyczni. Nie mogę wam o nich za dużo zdradzić, powiem tylko tyle, że podczas historii znacząco się zmieniają. Czy ich polubiłam? Tak, ale nie od samego początku, raczej bliżej końca książki.

„Szalony eksperyment” to książka, do której mam mieszane uczucia. Z jednej strony ciekawy pomysł na historię, dobrze poprowadzona akcja i bohaterowie, którzy są dość dobrze wykreowani. Z drugiej nie mogłam się w nią wciągnąć, w każdym momencie mogłam odłożyć ją na bok i wrócić do niej nawet po kilku dniach.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/10/szalonyeksperymentwydawnictwonovaeres.html

Nie przepadam za książkami, w których tajemnicza (bardziej lub mniej) epidemia opanowuje świat, bo ten wątek przejadł mi się na żywo, ale siłą rzeczy pojawiają się takie historie i tym bardziej ciekawszym daję szansę. W tym przypadku nie do końca byłam przekonana czy faktycznie odnajdę się w fabule, ale skusił mnie ciekawie przedstawiony w zapowiedzi wątek romantyczny i tak zapoznałam się z twórczością Natalii Płatosz-Kisiel.

Zacznijmy od tego, że pomysł był naprawdę dobry i pociągnął za sobą dorównujące my wykonanie. Motyw pandemii, którego tak się obawiałam, wcale nie przysłonił akcji a jedynie ubarwił tło i pokazał podłoże podejmowanych przez bohaterów wyborów. Autorka więc ciekawie wybrnęła z tematu, połączyła go z konkretnymi wartościami i tym sposobem przekonała do siebie czytelnika (mnie) na początku mocno sceptycznego.

Epidemia tajemniczej choroby odbiera ludziom zdolność do racjonalnego myślenia. Utrata zmysłów prowadzi do zatracenia przyjętych wcześniej wartości. Czy to zamysł powstały z góry? A może kompletny przypadek? W samym sercu szaleństwa pojawią się Diana i Daniel, zupełnie obcy sobie ludzie, którzy z czasem zawiążą sojusz, by wyrwać się z rąk pewnego nieprzewidywalnego szaleńca.

Na początku nie wydawało się, że fabuła będzie miała aż tyle motywów. A jednak od początku dynamiczna akcja namawiała nas do przerzucania kolejnych stron, obserwowania działań bohaterów oraz kibicowania im w osiągnięciu celów, gdy świat zupełnie nie sprzyjał. Uśmiecham się na myśl o tej książce, ponieważ nie spodziewałam się tak udanego debiutu. Owszem, nie zawsze dany motyw płynnie przechodził w drugi, czasami wyczuwalnie językowo niektóre zdania można byłoby poprawić, ale ogólnie, całokształt zrobił swoje, ponieważ wydarzenia było logiczne, bohaterowie złożeni a sam pomysł na fabułę warty poznania. W dodatku autorka zdecydowała się wyjść o krok dalej i zaaranżowała współczesne wartości dając tym samym czytelnikowi pole do myślenia i własnej analizy.

"Szalony eksperyment" to debiut, ale jakże udany! Książka inna niż wszystkie, wymykająca się schematom, pokazująca jak świat potrafi zmienić się w ułamku chwili. Czytamy o potrzebie wsparcia, bezpieczeństwa oraz komforcie drugiej osoby obok, czyli o miłości wspierającej i trwałej ponad wszelkie niepowodzenia. Natalia Płatosz-Kisiel napisała na tyle ciekawą książkę, że śmiało mogę ją polecić jako idealny wybór na leniwe popołudnie.

„𝐒𝐳𝐚𝐥𝐨𝐧𝐲 𝐞𝐤𝐬𝐩𝐞𝐫𝐲𝐦𝐞𝐧𝐭” 𝐭𝐨 𝐝𝐞𝐛𝐢𝐮𝐭 𝐍𝐚𝐭𝐚𝐥𝐢𝐢 𝐏ł𝐚𝐭𝐨𝐬𝐳- 𝐊𝐢𝐬𝐢𝐞𝐥 𝐨𝐝 𝐰𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐚 𝐍𝐨𝐯𝐚𝐞 𝐑𝐞𝐬. 𝐊𝐬𝐢ąż𝐤𝐚 𝐩𝐨𝐫𝐮𝐬𝐳𝐚 𝐭𝐞𝐦𝐚𝐭, 𝐳𝐛𝐥𝐢ż𝐨𝐧𝐲 𝐝𝐨 𝐭𝐞𝐠𝐨, 𝐤𝐭ó𝐫𝐲 𝐣𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞 𝐧𝐢𝐞𝐝𝐚𝐰𝐧𝐨 𝐛𝐲ł 𝐧𝐚 𝐮𝐬𝐭𝐚𝐜𝐡 𝐥𝐮𝐝𝐳𝐢 𝐧𝐚 𝐜𝐚ł𝐲𝐦 ś𝐰𝐢𝐞𝐜𝐢𝐞- 𝐭𝐚𝐣𝐞𝐦𝐧𝐢𝐜𝐳𝐚 𝐞𝐩𝐢𝐝𝐞𝐦𝐢𝐚, 𝐳 𝐤𝐭ó𝐫ą 𝐧𝐢𝐞 𝐛𝐲ł𝐨 𝐰𝐢𝐚𝐝𝐨𝐦𝐨 𝐣𝐚𝐤 𝐰𝐚𝐥𝐜𝐳𝐲ć. 𝐃𝐞𝐭𝐞𝐫𝐦𝐢𝐧𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐢 𝐜𝐡𝐨𝐫𝐚 𝐜𝐡ęć 𝐳𝐝𝐨𝐛𝐲𝐜𝐢𝐚 𝐰ł𝐚𝐝𝐳𝐲 𝐧𝐢𝐞 𝐳𝐚𝐰𝐬𝐳𝐞 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐧𝐨𝐬𝐳ą 𝐩𝐨𝐳𝐲𝐭𝐲𝐰𝐧𝐞 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐤𝐢.

Książka przedstawia historię dwójki młodych bohaterów- Diany i Daniela, którzy podstępem zostali zmuszeni do rozsiewania „wirusa” w kosmetykach, które sprzedawali. Początkowo młodzi nie widzieli w tym problemu, zwłaszcza, że zarobek szybko się mnożył. Jednak gdy zauważono pierwsze oznaki działania zarazy postanowili odciąć się od biznesu. Nie było to jednak takie proste. Zostali szanatażowani- na policję nie mogli się zgłosić, gdyż groziło im więziennie za współudział. Agresje i dziwne zachowania ludzi na ulicach to dopiero początek wielkiego planu Paula. Czy i w jaki sposób uda się powstrzymać szaleńca?

„𝐃𝐚𝐧𝐢𝐞𝐥 𝐛𝐲ł 𝐳𝐦𝐮𝐬𝐳𝐨𝐧𝐲 𝐩𝐨𝐬𝐳𝐮𝐤𝐚ć 𝐤𝐨𝐠𝐨ś, 𝐤𝐭𝐨 𝐛𝐲ł𝐛𝐲 𝐧𝐚 𝐭𝐲𝐥𝐞 𝐠ł𝐮𝐩𝐢, 𝐚𝐛𝐲 𝐰𝐩𝐚ść 𝐰 𝐭𝐞 𝐬𝐢𝐝ł𝐚. 𝐂𝐳𝐲 𝐦𝐨ż𝐞 𝐛𝐲ć 𝐣𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞 𝐠𝐨𝐫𝐳𝐞𝐣? 𝐑𝐚𝐜𝐳𝐞𝐣 𝐧𝐢𝐞, 𝐬𝐲𝐭𝐮𝐚𝐜𝐣𝐚𝐛𝐲ł𝐚 𝐛𝐞𝐳𝐧𝐚𝐝𝐳𝐢𝐞𝐣𝐧𝐚. 𝐒𝐭𝐨𝐢𝐬𝐳 𝐣𝐚𝐤 𝐬ł𝐮𝐩 𝐬𝐨𝐥𝐢 𝐢 𝐳𝐚𝐬𝐭𝐚𝐧𝐚𝐰𝐢𝐚𝐬𝐳 𝐬𝐢ę 𝐜𝐳𝐲, 𝐳𝐚𝐫𝐚𝐳 𝐧𝐢𝐞 𝐳𝐠𝐢𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳 𝐚𝐥𝐛𝐨 𝐜𝐳𝐲 𝐬𝐞𝐫𝐜𝐞 𝐧𝐢𝐞 𝐫𝐨𝐳𝐞𝐫𝐰𝐢𝐞 𝐬𝐢ę 𝐧𝐚 𝐝𝐰𝐢𝐞 𝐢𝐝𝐞𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐩𝐨łó𝐰𝐤𝐢”.

W książce doszukać się można wielu wspólnych mianowników z tym co trwało w 2020 roku- z szalejącą wówczas pandemią. Czytelnik na nowo przeżywa tamten niepewny czas. Spokojnie „Szalony eksperyment” nie jest związany z covidem 19!

Fabuła dość ciekawa i przemyślana. Natalia Płatosz- Kisiel ma lekkie pióro. Prosty język pozwolił na szybkie czytanie opowieści. Świetnie wykreowana postać Diany- dziewczyny ze wsi zmagającej się z życiem w wielkim mieście- sprawiła, że od razu się ją polubiło. Autorka dużą uwagę skupia na opisach, według mnie zbyt szczegółowych. Przedstawia sytuację, a w następnym zdaniu ją tłumaczy- dla mnie jest to zbędny zabieg.

Brakowało mi emocji, takich realistycznych. Jak już się pojawiły tak szybko opadły. W niektórych momentach zagrożenia, moim zdaniem, inaczej bohaterowie powinni reagować. W książce przyjmują raczej spokojnie, delikatnie. Podobnie relacje między Danielem i Dianą -według mnie są one skomplikowane. Mam przez to mętlik w głowie – raz się lubią, raz nienawidzą. Kiedy skąd dane uczucie się pojawiło- trudno mi powiedzieć. Mimo to nie zniechęciłam się do talentu Natalii Płatosz- Kisiel. Czekam na kontynuację!

www.facebook.com/YerboPOCZYTALNI/

Książka przedstawia historię dwójki młodych...

Czy w świecie ogarniętym przez chaos znajdzie się miejsce na miłość?

Epidemia tajemniczej choroby zmienia świat. Niepamięć schodzi na dalszy plan, ludzie gubią się i tracą to co najważniejsze. Dookoła zaczyna panować coraz to większy chaos. Czy w takiej sytuacji można znaleźć miłość?

Przekonaj się o tym Diana i Daniel, są dla siebie obcy, ale obija stają się celem naukowca, który przy ich pomocy chce przejąć władzę nad światem. To od nich zależy czy przetrwają i ocalą świat, a może przy okazji także znajdą jakieś uczucie.

Bardzo nietypowa, nieco dziwna książka. Na pewno wyróżnia się na tle innych, niecodzienne wątki, ciekawa.

Czy w świecie ogarniętym przez chaos znajdzie się miejsce na miłość?

Recenzja debiutancka pisarki Natalii Płatosz Kisiel pt. "Szalony eksperyment".

Świat, w którym rozprzestrzeniła się tajemnicza epidemia choroby - nie ta, która pierwsza przyszła Wam do głowy, wywołała chaos i szaleństwo. Główni bohaterzy - Daniel i Diana - zostają wciągnięci przez szalonego naukowca do wstrząsającego eksperymentu...lecz zanim to się staje...toczy się normalne życie młodych ludzi. "(...) Czy znajdzie się miejsce na miłość?" i wdzięczność za to co się ma?

Gdy zaczynałam czytać "Szalony eksperyment " nie wyobrażałam sobie takiego cyklu wydarzeń, co uważam za plus. Autorka idealnie wykreowała bohaterów, których pokochałam. Język jest tak lekki jak myśli z samym sobą. Dziewczyna przypominała mnie w wielu sytuacjach. Rozumiałam emocje, przeciwności losu, przemyślenia i marzenia Diany. Czułam od niej naturalność, mądrość i delikatność. Wrażliwość na naturę i jej piękno. Natomiast Daniel... ideał. Mężczyzna inteligentny, wrażliwy, opiekuńczy, obrotny, przystojny i rozważny. Do czasu.
Wszystko co się dzieje, kogo spotykamy nie jest kwestią przypadku. ❤️
........
Po więcej zapraszam na Instagram d_wachowicz

Recenzja debiutancka pisarki Natalii Płatosz Kisiel pt. "Szalony eksperyment".

Zacznę od tego, że książkę czyta się niczym opowieść naszej koleżanki. Autorka ma tak lekki styl, jak lekka potrafi być rozmowa z samym sobą. Rozdziały są średniej długości, a dialogów jest bardzo dużo. Wspaniale i szczerze został pokazany świat wiejski i miastowy. Sama pochodzę z miasta, więc wiem jak wygląda tam życie, kiedy trzeba uważać na grupki młodych osób, które mają w głowach naprawdę wszystko, gdzie wydaje im się, że to ich należy słuchać, bo jeśli nie, to zdolni są do najpodlejszych rzeczy. Od dawna również mieszkam na wsi, więc i ten klimat znam. Mamy ukazane dawniejsze myślenie ludzi i przesąd, by kobieta rodziła się po to, by szybko wyjść za mąż, urodzić gromadkę dzieci i siedzieć w domu. Wierzcie lub nie, ale obecnie za wiele się w tej sprawie nie zmieniło. Dlatego każdy, kto czyta tą książkę, naprawdę może się z nią utożsamić. Znajdziemy tutaj wiele różnych postaci, które się polubi i o których czytając napną nam się wszystkie mięśnie. Ludzie i teraz lubią plotkować, ale faktycznie ten wiejski klimat z książki podkreśla to na każdym kierunku. Od razu zaznaczam, że tajemnicza choroba z książki nie ma nic wspólnego z tą, która przeszła przez świat, więc nie szufladkujcie jej do kręgu z tych, których macie dość. Bo czyta się ją w ogromnym przejęciu, bo takiego tematu jeszcze nie znałam. Przesłań z książki jest naprawdę dużo. Po pierwsze by nie gonić za pieniądzem na śmierć i życie, bo zawsze bliżej nam do pierwszej sfery. Po drugie, by nie poprawiać naszej urody na siłę, gdyż nieudanych poprawek jest więcej niż udanych. By zobaczyć, że jeśli coś zajmuje nam myśli każdego dnia przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, to nie jest to normalne. By nie ufać na ślepo nowym kosmetykom, które mają cudowne rezultaty, tylko nikt tego jeszcze nie stosował. By nie wierzyć ludziom o idealnej urodzie, którzy rozmową sprawiają, że wierzymy im w każde słowo, gdzie mówią wszystko, co byśmy chcieli usłyszeć. By nie zdradzać wam za dużo, podpowiem tylko, że spotkacie tu idealnego mężczyznę, kosmetyki, które niekoniecznie są takie, jakie być miały i walkę o marzenia, które warto spełniać, ale może nie za taką cenę. Ogromnie ją polecam!

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Drogi Czytelniku...

Epidemia tajemniczej choroby? Niestety.
Szalony eksperyment? Tak.
Próba udowodnienia światu, że powinien się z pewną osobą liczyć? Będzie.
Zastraszanie? Oczywiście.
Próba przetrwania? Obecna.
Błędy? Znajdą się.
Kłopoty? Niestety.
Strach? Jest.
Między innymi właśnie to serwuje nam Natalia Płatosz-Kisiel w swojej debiutanckiej książce pod tytułem „Szalony eksperyment”.
Jaki osiągnęła efekt? By poznać odpowiedź na to pytanie, odsyłam do lektury, książki oczywiście.
Jest to pierwszy tom cyklu Szalony eksperyment (nazwa robocza).

Miło było przenieść się do świata Diany, Daniela, Aileen, Marka, Amelii, Haliny, Pawła, Zofii, Kasi, Paula, Krzysztofa, Błażeja, Kamila i innych.

Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze.
Już odpowiadam.

Po pierwsze, bohaterowie. Są dobrze wykreowani i zróżnicowani. Muszę przyznać, że nie polubiłam tu nikogo.
Różnie to bywało, ale niemal wszyscy mieli coś na sumieniu, mniejsze lub większe przewinienia i czymś mnie wkurzyli.
Dobra, już nie pisnę nic więcej. Nie chcę zdradzać za dużo.

Po drugie, fabuła. Nie chcę nikomu zdradzać tu szczegółów, jednak powiem, że nie jest to prawdziwy rollercoaster, przynajmniej dla mnie. Muszę przyznać, że mimo iż akcja rozkręca się dość szybko, mnie niestety nie przekonała i nie wciągnęła. :( Autorka nie serwowała nam emocji dużymi porcjami. Muszę jednak przyznać, że nie brakowało mi tu zaskakujących zwrotów akcji oraz wywoływania w nas skrajnych uczuć i problemów, którymi obarczone są na każdym kroku nasze persony. Leci za to minusik.

Po trzecie, styl. Książka nie jest napisana lekkim językiem, lecz przystępnym dla każdego. Ja niestety troszkę się męczyłam podczas czytania, mimo iż fabuła była dość przemyślana. Daję za to minusika.

Po czwarte, zakończenie. Nie powiem, że mnie zaskoczyło, ponieważ nie do końca tak było, jednakże jest dobrym wstępem do kontynuacji. Dobra, nie chcę zdradzać za wiele. Przyznaję za to plusika.

Powieść nie jest lekką lekturą do poduszki, przynajmniej według mnie.

Opowieść pokazuje, że nigdy nie należy lekceważyć osób zdeterminowanych by osiągnąć swój cel, ponieważ są zdolni do wszystkiego oraz to, że nie wolno pozostać obojętnym gdy możemy jakoś pomóc zapobiec globalnej katastrofie.

Książka nie do końca czyta się sama. Historia nie zawsze mnie wciągała, nie sprawiła, że chciałam być częścią życia naszych bohaterów. :(

Autorce dziękuję za tę przygodę.
Niestety prawdopodobnie nie sięgnę po kontynuację... :(

Ogólna ocena - 6/10. :)
POLECAM, POLECAM.
Warto po nią sięgnąć.

Pozdrawiam, Iza.

Drogi Czytelniku...

Epidemia tajemniczej choroby? Niestety.
Szalony eksperyment? Tak.
Próba udowodnienia światu, że powinien się z pewną osobą liczyć? Będzie.
Zastraszanie? Oczywiście.
Próba przetrwania? Obecna.
Błędy? Znajdą się.
Kłopoty? Niestety.
Strach? Jest.

"SZALONY EKSPERYMENT" NATALIA PŁATOSZ - KISIEL
#Szalonyeksperyment #SzalonyEksperymentNataliaPlatoszKisiel #WydawnictwoNovaeres #NataliaPlatoszKisiel
Pragniemy być piękni i bogaci - gonimy za pieniędzmi i statusem społecznym. Czy warto jednak zatracić swoją duszę i umysł? Granica jest ważna kto ją przekroczy może się już nie pozbierać.
Daniel obrotny chłopak, który w dziedzinie sprzedaży kosmetyków jest jednym z najlepszych specjalistów. Przez swój urok osobisty jak i również mocną osobowość potrafi wpłynąć na różne osoby i w ten sposób piąć się po szczeblu kariery do góry. Dlatego nie zrozumiałe jest dla mnie to, że chciał w swojej firmie jeszcze coś uzyskać na boku chodź miał wszystko... ale pragnął więcej i to go zgubiło.
Diana chciała pokazać wszystkim, że kobieta też potrafi się wybić nawet jeśli jest z małej wioski, studiować, dostać dobrą pracę. Tu też chęć zarobku przysłoniła jej oczy, aczkolwiek w brudne interesy wprowadził ją nie potrzebnie Daniel, a kobieta nie potrafiła się już z tego środowiska uwolnić.
Powiem tak wątek o tajemniczej chorobie mnie zaciekawił, zainfekowane kosmetyki, które wpływały na każdego użytkownika niczym narkotyk. Ludzie byli albo pobudzeni, albo otępieni. Zmieniał się charakter i usposobienie, nawyki żywieniowe, byli też agresywni ten wątek mnie zaciekawił, że jakiś naukowiec chciał zaistnieć w świecie i robił to poprzez groźby i przedziwne środki, natomiast jeśli chodzi o rozwinięcie akcji nie do końca do mnie przemawia. Czułam się jakbym czytała parodie o kornawirusie. Może oto w tym wszystkim chodziło, żeby wyśmiać ten problem, który zaistniał w świecie.
Następną rzeczą na którą zwróciłam uwagę to niekiedy rozwleczone zdania na dany temat wystarczyłaby sugestia dwa zdania, a nie po co, na co i dlaczego tzn. jak chcę iść na imprezę bo mam ochotę to jest to wystarczające sformułowanie, a nie bo dawno nie byłam, bo to jeden wieczór wolny od pracy, bo mogę się wtedy napić... - niepotrzebny zbitek słów.
Wracając do bohaterów książki rozumiem, że są to osoby młode pragnące mieć stabilną sytuację materialną, ale gdzieś w tym wszystkim zapomnieli o drugim człowieku. Diana pójdę do swoich koleżanek, którzy zadzierają nosa niech wezmą kosmetyk i się rozchorują... No przepraszam aż tak im źle życzysz? Powiem tylko tyle karma wraca... A czy Diana i Daniel wyjdą ze szpon szaleńca, który terroryzuje całym światem? Książka nie do końca mnie przekonała do siebie.

"SZALONY EKSPERYMENT" NATALIA PŁATOSZ - KISIEL
Daniel obrotny chłopak, który w...

• Obyczajowe
  • Aaa