Sklep online w 30 dni. Zaplanuj, uruchom i zacznij zarabiać

Okładka książki Sklep online w 30 dni. Zaplanuj, uruchom i zacznij zarabiać Agnieszka Skupieńska
Okładka książki Sklep online w 30 dni. Zaplanuj, uruchom i zacznij zarabiać
Agnieszka Skupieńska Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2023-03-21
2023-03-21
sklep internetowy biznes online e-commerce

Marzysz o własnym sklepie internetowym, ale gubisz się w gąszczu informacji i nie wiesz, od czego zacząć? Z pomocą przychodzi książka Agnieszki Skupieńskiej "Sklep online w 30 dni. Zaplanuj, uruchom i zacznij zarabiać", która krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces, od pomysłu do pierwszych zysków.

O czym jest książka?

Autorka, opierając się na wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu sklepu internetowego, dzieli się praktycznymi wskazówkami i radami. Książka adresowana jest zarówno do osób bez doświadczenia, jak i do tych, którzy chcą przenieść swój biznes do sieci lub usprawnić działanie istniejącego sklepu.

"Sklep online w 30 dni" podzielona jest na 5 tygodni, z których każdy skupia się na konkretnym etapie tworzenia i rozwoju sklepu:

Tydzień 1: Planowanie

Autorka pomaga w określeniu niezbędnych umiejętności, znalezieniu niszy rynkowej, zdefiniowaniu wyróżników sklepu i zaplanowaniu strategii działania.

Tydzień 2: Przygotowanie sklepu

Ten etap obejmuje wybór platformy sklepowej, zatowarowanie, stworzenie logo i identyfikacji wizualnej, a także założenie profilów w mediach społecznościowych.

Tydzień 3: Szlify

Skupia się na przygotowaniu opisów i zdjęć produktów, stworzeniu polityki cenowej i regulaminu sklepu oraz zorganizowaniu wysyłki.

Tydzień 4: Obsługa zamówień

Autorka omawia dobre praktyki w kontakcie z klientem, pozyskiwaniu pierwszych zamówień, zwiększaniu wartości koszyka i remarketingu.

Tydzień 5: Rozwój sklepu

Skupia się na planowaniu działań marketingowych i strategii rozwoju sklepu w perspektywie roku.

Recenzja książki Sklep online w 30 dni. Zaplanuj, uruchom i zacznij zarabiać

Książka "Sklep online w 30 dni" to prawdziwy skarbiec wiedzy dla każdego, kto chce rozpocząć przygodę z e-commerce. Autorka dzieli się cennymi wskazówkami i wyjaśnia zawiłości prowadzenia sklepu internetowego w przystępny sposób.

Jednym z największych atutów tej książki jest jej przystępność i czytelność. Dzięki podziałowi na kolejne dni i tygodnie, czytelnik ma jasno określone zadania do wykonania, co ułatwia mu przyswajanie wiedzy i praktyczne działanie. Ponadto autorka nie unika trudnych tematów, takich jak wybór platformy sklepu, zatowarowanie czy obsługa zamówień, ale tłumaczy je w sposób prosty i zrozumiały.

Należy jednak pamiętać, że książka nie zawiera informacji o formalnościach związanych z założeniem działalności gospodarczej. Skupia się ona na aspektach technicznych i marketingowych tworzenia sklepu internetowego.

Mimo to, "Sklep online w 30 dni" to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto marzy o własnym biznesie w sieci. Książka z pewnością ułatwi Ci start i pomoże uniknąć wielu błędów.

O czym jest książka?

Autorka, opierając się na wieloletnim...

Przerażające jest to, że książka w 1/3 skupia się na pytaniu co chcę sprzedawać i jak nazwać swoją stronę albo czy wyjdę na plus?
Myślę, że osoby które sięgają po tego rodzaju książkę mają już jakąś wizję. Chociażby co chcą sprzedawać i umieją sobie to przekalkulować.
Osoby które tego nie umieją radzę pozostać na etacie.

Niestety, dostajemy jedynie wiedzę odnośnie jak utworzyć stronę i jak ma wyglądać wszystko od strony kosmetycznej.
Nie ma tutaj wiedzy zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej czy co musimy załatwić w urzędzie i z jakimi instytucjami przyjdzie nam się spotkać.
Wiadomo, że jest wiele wariantów ale można było chociaż przytoczyć jak to wygląda mniej więcej na własnej skórze.

I tak podsumowując, na pewno z tą książką nie otworzycie sklepu internetowego bo dużo tematów brakuje, jedynie możecie sobie taką stworzyć w podstawowej wersji.
I szukać gdzieś indziej dalszej wiedzy. Ponieważ ta książka skupia się wyłącznie na stworzeniu strony i dbaniu o to co się w około takiego sklepu dzieje.

Ps. Ciekawi mnie jeszcze, że w książce jest przykład typu, że możemy handlować na Shopee?
Nie chce nic pisać ale ta platforma została zamknięta wraz z początkiem 2023 roku dokładnie 12 stycznia. A książka została wydana 21 marca 2023 roku.

Osoby które tego nie umieją radzę pozostać na etacie.

Niestety, dostajemy jedynie wiedzę odnośnie jak...

Prosto i przystępnie napisana a przy tym przekazuje naprawdę sporo wiedzy.

Prosto i przystępnie napisana a przy tym przekazuje naprawdę sporo wiedzy.

Dodaj cytat z książki Sklep online w 30 dni. Zaplanuj, uruchom i zacznij zarabiać