Słudzy ciemności

Tłumaczenie: Jan Kabat
Wydawnictwo: Amber
Twilight (The Servants of Twilight)
farfallam

Christine Scavello mieszka z sześcioletnim synkiem w na pozór spokojnym miasteczku. Pewnego dnia na parkingu przed centrum handlowym obłąkana staruszka wydaje wyrok śmierci na chłopca. Od tej pory w ich życiu zaczynają się dziać dziwne i straszne rzeczy. Policja nie interweniuje z braku dowodów konkretnego przestępstwa... Christine zwraca się więc o pomoc do prywatnego detektywa, który szybko...

Christine zwraca się więc o pomoc do prywatnego detektywa, który szybko odkrywa, że stara kobieta przewodzi sekcie religijnych fanatyków widzących w chłopcu antychrysta...

Danoncia | 2015-03-29
Przeczytana: 29 marca 2015

Ciężko mi oceniać książki Pana Koontza, gdyż, praktycznie wychowałam sie na jego powieściach , i od niego zaczęłam przygodę z tym gatunkiem literackim.
Początek bardzo dobry wciąga, troszkę dłuży się czas ucieczki bohaterów , przed prześladowcami szaloną kobieta i jej wyznawcami, właśnie nawiedzona , chorą psychicznie , czy jednak nie? Kim tak na prawdę jest mały chłopiec?, jeśli nawet Ci, którzy go kochają maja chwile wątpliwości , na to pytanie musi sobie odpowiedzieć czytelnik sam . Autor potrafi zasiać ziarenko niepewności w umysłach czytelników i za to lubię Dean R. Koontza.
Polecam :)

Bardzo fajny dreszczowiec. Dla fanów autora i gatunku.

książek: 2057
Kuuuba | 2012-05-10
Przeczytana: 2012 rok

Ciekawa.

betina360 | 2015-12-10
Na półkach: Koontz, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Christine pewnego dnia ze swoim 6 letnim synem na parkingu przed centrum handlowym zostaje zaczepiona przez oblakana staruszke ktora wydaje wyrok smierci na chlopca. Od tej pory w ich zyciu zaczynaja sie dziac straszne rzeczy . Policja nie jest w stanie im pomoc wiec Christine zwraca sie o pomoc do prywatnego dedektywa ktory to rozwiaze ta straszna zagadke. Ksiazka trzyma w napieciu do konca.

PABLOPAN | 2012-03-04

Szalenie trzyma w napięciu... Należy uważać, gdy życzy się komuś źle, bo jakże często nie zdajemy sobie sprawy, że coś takiego może się jednak komuś przydarzyć.

| 2011-09-23
Przeczytana: 22 września 2011

fanatyzm jest destrukcyjny dla wyznawcy ale to tylko jedna strona monety.druga jest jeszcze gorsza.jest niebezpieczny, jeżeli znajdzie sie ktoś przeciwko komu można rozpocząć krucjatę.a jeśli do tego dołączyć zaburzenia psychiczne to mamy tematykę książki.mnóstwo pościgów, wartka akcja.jest też miłość, sprawdzająca się w poświęceniu.uwielbiam tego pisarza więc trudno jest mi oceniać go obiektywnie.każdą jego książkę pochłaniam.odpowiada mi styl pisania, poczucie humoru.czytałam z przyjemnością.

Bloo | 2010-08-11
Przeczytana: 2005 rok

Bardzo mi się ta historia podobała. Świrnięta staruszka, która ubzdurała sobie, że mały chłopiec jest antychrystem. Dawno temu to czytałm, ale zdecydowanie polecam.

inusia88 | 2012-02-21

Na pewno jeszcze sięgnę kiedyś po tą pozycję. Jakoś dotychczas nie zawiodłam się na Koontzu. Polecam serdecznie!

Jakub | 2014-05-09

Partacki wręcz finał psuje wszystko, co mogłoby być w tej książce godne polecenia.

BelleDeJour | 2011-07-03

Jak dla mnie świetna. Trzyma w napięciu przez cały czas.