Pisane krwią

Okładka książki Pisane krwią Jørgen Jæger
Okładka książki Pisane krwią
Jørgen Jæger Wydawnictwo: Word Audio Publishing International Cykl: Ole Vik (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Ole Vik (tom 4)
Blodskrift
Word Audio Publishing International
2023-06-01
2023-06-01
Iwona Zimnicka

Książka jak poprzednie części, tak samo skrajnie naiwna. Małe miasteczko, a przestępczość jak w Ugandzie czy slumsach Francji. Mimo to fajnie się słucha i wciągająca fabuła. Sprawy w nich są bardzo proste i epicko nieprawdopodobne, lecz ciekawie opisane.

W małym norweskim miasteczku w drodze do pracy zostaje zastrzelony dentysta, a kilka godzin później w siedzibie policji wybucha pożar. Ginie jedna osoba. Kilka osób z miasteczka dostało listy z pogróżkami wśród nich Ole Vik, który prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa. Na dodatek podłożył bombę... Do tego dochodzi przemoc domowa i molestowanie dziecka... Po takim opisie można pomyśleć, że książka będzie wciągająca i pełna zwrotów akcji. Jednak tak nie jest. Spokojnie można przeczytać 200 pierwszych stron potem pominąć kolejne 200, aby przeczytać ostatnie 18 i czytelnik nic nie straci. W pierwszej części coś się dzieje, ale druga połowa to nudne, żmudne śledztwo. Czytanie tej pozycji było męczące. Styl autora jest toporny, a dialogi sztuczne. Pomysł na książkę dobry, ale wykonanie złe.

• Legimi audio
  • 2.E-book
  • Jorgen Jaeger
  • Empik audio powieści
  • ż.2023
  • Kryminały zagraniczne

Dodaj cytat z książki Pisane krwią