Ziemniak na rowerze

Okładka książki Ziemniak na rowerze Elise Gravel
Okładka książki Ziemniak na rowerze
Elise Gravel Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Elise Gravel dla najmłodszych interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
30 str. 30 min.
2023-04-26
2023-04-26
30 min.
Maciej Byliniak

Marzy Wam się przezabawna i w ogóle niepoważna seria dla dzieci? Jeśli tak, koniecznie sięgnijcie po te trzy książeczki od wydawnictwa Dwie Siostry!

JEEEŚĆ!!!, ZIEMNIAK NA ROWERZE oraz MA BYĆ TAK, JAK CHCĘ to tytuły autorstwa Elise Gravel. Autorka stworzyła zabawne, nietuzinkowe książki, które skradły serce mojej córki. Są szalone, nieprzewidywalne, niepoważne i zupełnie irracjonalne. Kartonowe książki są niewielkiego formatu, są kolorowe i wpadają w oko. Pierwsza z nich opowiada o niesamowitym głodzie pewnego stworka, który zaczyna zjadać wszystko, co popadnie. Drugi tytuł to zbiór niemożliwości, takich jak robienie siku przez piłkę czy noszenie przez kupę okularów. Ostatni tytuł to z kolei wymagania pewnego stworka, które nie mogą zostać spełnione, jednak ten się nie poddaje. Wszystkie trzy mają w sobie to coś, co przyciąga i sprawia, że z ogromną przyjemnością się do nich wraca. Niewielki format zapewnia dobrą zabawę także na spacerze czy w podróży. Polecamy!

ZIEMNIAK NA ROWERZE, to trzecia i już ostatnia książeczka dla maluszka od Elise Gravel i podobała mi się, choć nie najbardziej. Zdecydowanie moją faworytką jest MA BYĆ TAK, JAK CHCĘ! ZIEMNIAK jest chyba najbardziej abstrakcyjny, ale też i ma, podobnie jak poprzednie pozycje - zakończenie z przytupem.
Gravel tym razem nasunęła mi na myśl Świnkę Pepe, ale wciąż podobieństwo do Roger'a Hargreaves'a wiedzie prym. To fajne inspiracje, a pomysły ilustratorki są proste i skuteczne. Lubię taką bezpośredniość i umiejętność wchodzenia w głowę dziecka i sprawne odczytywanie jego dzikiej, wolnej od schematów wyobraźni.
Książeczka pokazuje rzeczy niemożliwie, jak ZIEMNIAK NA ROWERZE, lub ŚPIEWAJĄCY POMIDOR,a na końcu jest coś... hmmm... powiedzmy, że PSIKUS. Dzieciaczek powinien być zadowolony, bo czeka go niespodzianka.
Książeczki Wydawnictwo Dwie Siostry wydały pięknie. Cała trójka prezentuje się zacnie i myślę, że będzie często czytana i przeglądana. Dziecko pamięta takie pozycje i ta pamięć po latach zamienia się w wielki sentyment, w podróż do czasów, gdy będąc malutkim, rodzic był całym światem. Mile, urocze, ładne - polecam.

ziemniak porwał mi rower i jeeeeeedzie
Wydawnictwo Dwie Siostry

Gravel tym razem nasunęła mi na myśl Świnkę Pepe, ale wciąż podobieństwo...

Absolutnie fantastyczna książka dla najmłodszych. Polecam

Absolutnie fantastyczna książka dla najmłodszych. Polecam

• Samodzielne
  • Książki
  • Lit. dziecięca
  • Dla maluszka
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Ziemniak na rowerze