Moja przyroda. Odgłosy zwierząt

2023-02-14
2023-02-14
48 min.
zwierzęta przyroda odgłosy

Znajdziemy tu opis odgłosów ponad 40 gatunków, dowiemy się jak się ze sobą komunikują, ile dźwięków potrafią wydawać i do czego służą im poszczególne umiejętności.

Dla mnie najciekawszym faktem była informacja, że strusie potrafią w chwili zagrożenia wydawać dźwięk przypominający lwie ryki.

Jednak to, jak wiele nowych rzeczy dowiedziałam się czytając z synem tę książkę zaskoczyło mnie samą. Przyroda jest niesamowita i takie pozycje jak ta świetnie to ukazują.

Oprócz ciekawostek znajdziemy tu krótkie wierszyki na temat każdego zwierzęcia, bardzo fajne i realistyczne ilustracje i dobrą jakość wydania.

Wszystko to w twardej oprawie i sporym formacie, co ułatwia przeglądanie młodszym czytelnikom.

Osobiście bardzo lubimy i często wracamy do tej książki. Polecamy wszystkim ciekawym świata czytelnikom!

z książeczki Odgłosy zwierząt dowiemy się, które zwierzę szczeka, miauczy a które piszczy. Dlaczego żaba kumka, a mucha bzyczy.
książka jest bogato ilustrowana, pełna wierszyków i rymowanek, jest bardzo interesująca i otwiera przed Maluchem wspaniały świat przyrody.

Bardzo polecam z_mama_na_ty

Zdecydowanie jedna z piękniejszych książek o zwierzętach jakie mamy. Barwne ilustracje rozpromieniają pochmurne dni i zachęcają do wspólnego czytania. Dowiadujemy się z niej jak nazywają się zwierzęta, czytamy wierszyki o nich i przede wszystkim możemy dowiedzieć się jakie dźwięki, w jakich sytuacjach i w jakim celu wydają zwierzaki. Mamy tutaj zwierzęta z całego świata!...

Dziś chciałam Wam polecić „Odgłosy zwierząt” Anny Paszkiewicz, wydane przez @wydawnictwosbm.
Nie słyszałam o dziecku, którego nie zainteresowałby fascynujący świat zwierząt.
Książka wydana jest w twardej oprawie w formacie A4. Każda strona poświęcona jest dla jednego zwierzaka. Razem jest ich aż 47. I tu mamy każdorazowo wesoły dwuzwrotkowy wierszyk w temacie danego zwierzątka oraz krótki teoretyczny opis, który wytłumaczy dzieciom, co tak naprawdę dany odgłos oznacza i co zwierzęta komunikują swoimi odgłosami. I tu od tak oczywistych, jak to że psy szczekają by poinformować właściciela o przybyciu obcego, a koty mruczą gdy są zadowolone, do takich bardziej skomplikowanych o których sama nie wiedziałam. A wy wiedzieliście że język świń obejmuje ponad dwadzieścia rodzajów pochrząkiwań, w zależności od sytuacji?
Książka nadaje się świetnie do wspólnego czytania zarówno z czterolatkiem, ale również do pierwszych samodzielnych czytanek starszych dzieci. Litery są tu duże i przejrzyste. Oczywiście całość jest opatrzona pięknymi i wesołymi ilustracjami.

Bardzo ciekawa książka, wprost idealna dla małych i średnich odkrywców przyrody. Pełno w niej ciekawostek i ładnych ilustracji. Atrakcyjności dodają krótkie wierszyki, które uwielbia moja młodsza córka. Polecamy!

[MATERIAŁ REKLAMOWY @wydawnictwosbm ]

Hakuna matata!

Dzisiaj mam dla Was książeczki o zwierzątkach. Kto ich nie lubi ? Odgłosy zwierząt i dzieci zwierząt to ciekawie zilustrowane książeczki dla najmłodszych. Poznają jakie dźwięki wydają zwierzęta oraz mogą zobaczyć jak to jest z małymi zwierzątkami -czy od razu są samodzielne,co jedzą,czy widza i słyszą oraz poznać ich nazwy. Wydawać się moze, ze to banalne ale takie książeczki to taka mała skarbnica wiedzy :) napisane prosto i zrozumiałe dla najmłodszych, okraszone krótkim wierszykiem sprawia, ze dzieci słuchają i są zainteresowane :)
Zamknięte w twardej oprawie pięknie prezentują się na domowej dziecięcej biblioteczce.
Chłopcy uwielbiają takie książki i cieszymy się, ze mamy je u siebie. Wracamy do nich i oglądamy,czytamy,naśladujemy (zwłaszcza goryla 🙊🙈😂)
Świetna zabawa. Aczkolwiek nie polecam przed snem 🙊 mój starszak cały repertuar robił zanim zasnął 🤣🤣

Zachęcamy i polecamy, bo takie książki które uczą i bawią jednocześnie sa najlepsze !

[MATERIAŁ REKLAMOWY @wydawnictwosbm ]

Hakuna matata!

,,Moja przyroda. Odgłosy zwierząt" od @wydawnictwosbm to idealna książka dla wszystkich fanów zwierząt - zarówno tych domowych, jak i dzikich. Pełno w niej tych najbardziej znanych i rozpoznawanych zwierzątek!

Czy wiedzieliście, że strusie potrafią w niebezpieczeństwie zaryczeć jak lew? Z kolei wiewiórki komunikują się ze sobą za pomocą ultradźwięków. Owce natomiast najgłośniej beczą w okolicach redyku.

Z tej świetnej książeczki dowiedziałam się nawet, że w Polsce mamy 47 gatunków komarów z czego aż 36 żywi się ludzką krwią. Ichyba większość z nich uwielbia okolice naszej działki :D

Z serii dostępne są również ,,Dzieci zwierząt"

Wydawca: @wydawnictwosbm
Seria: Moja przyroda
Data premiery: 14.02.2023
Wiek: 3-6

#sbm #wydawnictwosbm #odgłosyzwierzat #zwierzeta #psy #koty #edukacja #nauka #rozwoj #ksiazkidladzieci #czytamdzieciom #czytambolubię

Znajdziecie w niej krótkie i sympatyczne wierszyki o każdym zwierzątku, świetną i wyrazistą grafikę oraz kilka ciekawych zdań o dźwiękach, jakie dane zwierzę wydaje....

Poznajmy świat zwierząt oraz ich sposób porozumiewania się między sobą. Książka zawiera blisko 50 gatunków zwierząt, których sposób komunikacji przedstawiła autorka. Krótkie zabawne wierszyki o zwierzętach wywołają niejeden uśmiech na twarzach małych czytelników. Ponadto, interesujące opisy o tym, jakich dźwięków, 'efektów' używają poszczególne zwierzęta.

Po czym poznać, że zbliża się niebezpieczeństwo? A po czym nawoływanie siebie? Przeczytajcie, a na pewno nie pożałujecie.

Dodatkowo, książka jest ciekawie wykonana, kolorowa. I pięknie pachnie.

Po czym poznać,...

• Zwierzołki