Jakie to rzemiosło? Zawody dawniej i dziś. Atlas dla dzieci

Okładka książki Jakie to rzemiosło? Zawody dawniej i dziś. Atlas dla dzieci Izabela Winiewicz-Cybulska
Okładka książki Jakie to rzemiosło? Zawody dawniej i dziś. Atlas dla dzieci
Izabela Winiewicz-Cybulska Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo SBM
2023-04-12
2023-04-12
atlas zawody rzemiosło dla dzieci

Świetna książka, która zaciekawi i dużych i małych. Sama z zainteresowaniem ją czytałam.
To kolorowo ilustrowana encyklopedia wiedzy, która będzie idealna dla dzieci szkolnych. Dzięki niej Okruszek pozna odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań dotyczących różnych zawodów.
Wraz z atlasem odbędziemy niezwykłą edukacyjną wyprawę. W książce znajdziemy przystępnie podaną wiedzę oraz kolorowe fotografie. Dzięki takiej formie wydania z kolorową szatą graficzną, czytanka zachęca młodego czytelnika do poznawania świata w niezwykle miły i przyjemny sposób.
Wiele informacji i ciekawostek zawartych w książce rozbudza ciekawość i sprawia, że dziecko z chęcią będzie się dokształcać i poznawać otaczający go świat, a nauka dla niego stanie się czystą przyjemnością już od najmłodszych lat. Dodatkowo to książka, które rozwija zainteresowania. Bardzo polecamy!

Ta książka to fenomenalna podróż w czasie. Dziś praktycznie wszystko produkowane jest w fabrykach. A jak to było kiedyś?
Atlas zapozna Was z zawodami, które już nie istnieją, bądź praktykowane są w teraźniejszych czasach w mniejszym stopniu.
Treść przybliży Wam czym zajmowali się Wasi dziadkowie i pradziadkowie. Dowiecie się na czym polegała praca się kuśnierza, bądź cieśli. A także czym było balwierstwo oraz druciarstwo.
Prawda, że to wszystko brzmi niezwykle interesująco?
Wewnątrz znajdziecie ponad 50 rzemiosł uszeregowanych alfabetycznie.

Dużym urozmaiceniem wiedzy są zebrane w przypisach ciekawostki oraz graficzne lupki z hasłem "Warto wiedzieć".

Zawsze chętnie sięgamy po te mądre i wartościowe treści, genialnie współgrające z barwnymi zdjęciami i ilustracjami. Świetne zastosowanie będą miały również w przyszłości. Polecamy je Wam bardzo!

Pamiętacie barwne atlasy dla dzieci od wydawnictwa SBM? Ich kolekcja ciągle się powiększa. Ostatnio w nasze ręce trafił atlas z tej serii poświęcony rzemiosłu. Muszę przyznać, że wyjątkowo mnie zaciekawił.

"Jakie to rzemiosło? Zawody dawniej i dziś" to ciekawa podróż w czasie dzięki, której poznacie różne profesje naszych dziadków i pradziadków. Dowiecie się czym zajmował się kuśnierz, czym kobiernik, a czym safiannik. Oprócz wielu ciekawych informacji znajdziecie w tej książce także mnóstwo pięknych zdjęć.

Polecamy Wam całą serię. Moje dzieci często i chętnie do niej zaglądają. Mają swoje ulubione tytuły. Szymon dinozaury i gady, Marysia owoce, a ja lubię ten o obrazach i właśnie ten o rzemiośle. A Ciebie jaka tematyka interesuje najbardziej?

Mimo iż ładna pogoda za oknem i zbliżający się wakacyjny klimat to my nie zatrzymujemy się w czytaniu wartościowych pozycji!

,,Jakie to rzemiosło? Zawody dawniej i dziś. Atlas dla dzieci" to nasz kolejny atlas od @wydawnictwosbm, który wprost pochłania na dobre godziny!

Zawody, zawody... Niby ich coraz więcej a ja mam wrażenie, że jakby mniej... Może to dlatego, że kiedyś zawody były bardziej wyjątkowe i miały swój urok? A dziś mam wrażenie, że na wykonywanie tego samego mamy kilka nazw...

No właśnie! Kiedyś zawody były piękne, klimatyczne, wyróżniały się czymś szczególnym i pozostawiały po sobie piękne dzieła sztuki! Czy pamiętacie o takich zawodach jak bibułkarstwo, ciesielstwo, garncarstwo czy sukiennictwo? Dziś ciężko byłoby znaleźć osoby mające ten fach w ręce.

Polecam Wam lekturę pięknego atlasu o zawodach dawniej i dziś - pełen ciekawostek i pięknych fotografii stanowi swojego rodzaju krok wstecz i ukłon w stronę tych, którzy dziś na emeryturze pewnie myślą sobie, że wykonywany przez nich zawód pewnie nic już nie mówi dzisiejszej młodzieży i dzieciom! Ja bardzo się cieszę, że mogłam sobie z tym albumem wiele przypomnieć i pokazać moim chłopcom jak piękne zawody kiedyś mieliśmy.

A tak z ciekawości czy znaliście taki zawód jak rymarstwo bądź sitarstwo?

Moi Drodzy, lada dzień na moim profilu pojawi się rozdanie, w którym dzięki uprzejmości Wydawnictwa będziecie mogli zdobyć swój egzemplarz!

Wydawca: @wydawnictwosbm
Seria: Atlasy dla dzieci
Data premiery: 12.04.2023
Wiek: 5+

#wydawnictwosbm #edukacja #rozwój #jakietorzemiosło #zawody #dawnezawody #rzemiosło #atlasy #atlasdladzieci #książkidladzieci #sbm #wydawnictwo #biblioteczka #biblioteka #nowosci #polecam #rozdanie #rozdanieksiążkowe #cosfajnego

„Jakie to rzemiosło? Zawody dawniej i dziś” to zbiór przeróżnych zawodów rzemieślniczych od układania kwiatów przez wyrabianie glinianych naczyń, aż do wyrabiania szopek! Część z nich już dawno nie jest praktykowana lub w bardzo małym stopniu. Niemniej jest to super kompendium wiedzy o tym jak wytwarzano wiele przedmiotów zanim powstały ogromne fabryki. Każdy zawód opisany jest z zarysem historycznym i ciekawostkami.

Jak zwykle nie zawiodły mnie atlasy i wyczekuję kolejnych tytułów, które zostaną wydane!

Ciekawość dzieci jest nieograniczona. Chłoną wiedzę jak gąbki i warto je wspierać w tym procesie. Na szczęście wydawnictwa prześcigają się ułatwianiu nam tego zadania i przygotowują wspaniałe encyklopedie i leksykony, z których młodzi czytelnicy mogą czerpać wiedzę. Dzisiaj chciałam zwrócić waszą uwagę na serię atlasów z wydawnictwa SBM, w której ukazała się ostatnio nowość: „Jakie to rzemiosło?”
Książka, jak i cała seria zresztą, wyróżniają się jakością. Zostały wydane w twardej oprawie i na dość grubym papierze dobrej jakości, co ma ogromne znaczenie w przypadku publikacji przeznaczonych dla dzieci. W ferworze zdobywania wiedzy przez kilkulatków łatwo przecież o uszkodzenia, jeśli nie zadba się o odpowiednią wytrzymałość książki. Ponadto zwracają uwagę piękne zdjęcia, ryciny i czytelność całej szaty graficznej.
„Jakie to rzemiosło?” na początku wyjaśnia, czym jest rzemiosło i jak rzemieślnicy działali w przeszłości, by na kolejnych stronach omawiać poszczególne dziedziny w kolejności alfabetycznej. Dodatkowo różnymi kolorami oznaczono zawody związane z obróbką różnych materiałów: ceramiki, metalu, drewna, czy tez tekstyliów. Ale też innych. To sprawia, że książka jest czytelna i bardzo łatwo odnaleźć w niej poszukiwane informacje.
Książka zawiera podstawowe informacje o każdym z zawodów. Jednocześnie skupia się przede wszystkim na historii danego rzemiosła. Na każdej stronie zaprezentowano zdjęcia pokazujące najpiękniejsze wytwory danego rękodzieła, ewentualnie wyobrażenia pracowni, w których wykonywano jakieś usługi. Informacje są krótkie i często mają charakter ciekawostek. Wiedzieliście, że istniało takie rzemiosło, jak persjarstwo? Jeśli nie, to pewnie sprawdzicie w Wikipedii, ale polecam jednak zajrzeć do książki.
„Jakie to rzemiosło?” jest wartościową propozycją dla dzieci ciekawych świata i zainteresowanych przeszłością. Z pewnością zabierze młodych czytelników i ich rodziców w niezwykłą podróż i zapewni wiele chwil mądrej i potrzebnej rozrywki, połączonej z nauką.

• Dla starszaka
  • Kolory Polski/Folklor/Niepodległa Ojczyzna

Dodaj cytat z książki Jakie to rzemiosło? Zawody dawniej i dziś. Atlas dla dzieci