Burzenie bastionów

Schleifung der Bastionen: von der Kirche in dieser Zeit
83-7097-740-5
religia
Snoopy

Drobna książeczka wybitnego szwajcarskiego teologa jest niezwykłym świadectwem miłości do Kościoła i troski o jego kształt. Stanowi wnikliwe studium wewnętrznych problemów, z jakimi zmagał się Kościół przedsoborowy, które jednak pozostają zagrożeniem aktualnym dla Kościoła w każdym czasie. Balthasar nie szuka rozwiązań na poziomie decyzji prawnych czy administracyjnych. Pokazuje, że jedyną drogą kształtowania oblicza Kościoła i zapewnienia mu rozwoju jest wzrost w świętości wszystkich jego członków. Tylko w przylgnięciu do Jezusa pielęgnowanie tradycji instytucje kościelne mają prawdziwy, Boży sens.

Tomek | 2016-07-04
Joanna Królowa | 2011-07-28