Świat Zosi

Świat Książki
2023-05-31
2023-05-31
Inne

Czytałam ją dzieciom w przedszkolu, a potem rozmawialiśmy o różnych pojęciach, myślę, że już dzieciaki w zerówce zrozumieją jej przekaz i będą w stanie podyskutować o tym, co jest dla nich piękne, albo dobre. :)

bardzo ładnie wydana

bardzo ładnie wydana

Zosi sie nie da nie polubić! To mała, urocza dziewczynka, która poznaje świat i pokazuje jak widzi go swoimi, pełnymi fastynacji i ciekawości oczami. Książka inspiruje dzieci do szukania własnych definicji.

czytam z córką , które też ma na imię zosia i bardzo jej się podoba, utożsamia się z główną bohaterką i dopytuje mnie o poruszane w książce zagadnienia

wartościowa książka dla dzieci :)

wartościowa książka dla dzieci :)

Zacznę od tego, co pierwsze rzuca się w oczy: książka jest pięknie wydana, ilustracje są spójne z estetyką i przekazem książki, do tego są bardzo dopracowane. Sama historia o świecie tytułowej Zosi to coś w rodzaju zbioru opowiadań. Bohaterowie poruszają tematykę spraw takich, jak prawda, dobro, czy piękno, ale nie jest to nudna filozoficzna rozprawa, przy której dzieci usypiają. To bardziej opowiadania, które prowokują do myślenia i budzą ciekawość.

czytaliśmy z dziećmi tą książkę, jako rodzic cieszę się, że ułatwia prowadzenie rozmów na pewne tematy z dziećmi i pomaga w odpowiedziach, na pytania, które (akurat moje dzieciaki) zadają co chwilę

"Świat Zosi" to zbiór opowiadań, który zaskakuje czytelnika już od samego początku. Intrygujący wstęp dobrze wróżył, a dalej było już tylko lepiej.

Zawarte w książce dziesięć opowiadań jest nie tylko literackim doświadczeniem, lecz także wizualnym, dzięki pięknym ilustracjom autorstwa Ani Singh. Ilustracje te nie tylko dodają głębi narracji, ale także stanowią wprowadzenie czytelnika w atmosferę każdej opowieści.

To co czyni tę książkę wyjątkową, to nie tylko sama treść opowiadań, lecz także dodatkowy element zakończenia każdego z nich. "Zapytaj mnie, proszę... " na końcu historii to swoiste zaproszenie do filozoficznej debaty. Znajdziemy tu pytania pomocnicze, które skłaniają do refleksji nad treściami opowiadań, co sprzyja pogłębionemu zrozumieniu przekazu i pobudza myślenie dzieci i rodziców.

"Świat Zosi" nie jest jedynie zbiorem opowiadań, ale kompletnym doświadczeniem literacko-artystycznym dla najmłodszych i ich rodziców. Dla mnie 10/10.

siostrze się spodobała, moim zdaniem jest też ładnie wydana, czytamy razem :)

siostrze się spodobała, moim zdaniem jest też ładnie wydana, czytamy razem :)

Mądra i pouczająca książka dla dzieci. Teraz mało jest na rynku takich historii, które zmuszają do refleksji także rodziców.

• Dla dzieci
  • Absolutnie