Złota legenda (wersja skrócona)

Tłumaczenie: Leopold Staff
Seria: Arcydzieła Literatury Światowej
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Legenda aurea
farfallam

Rozpowszechniona zrazu w niezliczonych rękopisach, po wynalezieniu druku doczekała się setek wydań w oryginale i w przekładach na wszystkie języki narodów cywilizowanych... Bo o czymże mówi ta książka? O wierze w Boga, o miłości Boga, o nadziei w Bogu. Mówi nam ona o czystości serca i podniosłości duszy. Mówi nam o tym, czego nam w życiu jedynie potrzeba : prostoty i pokory, pobłażania i przebaczenia, litości i miłosierdzia. Czytamy to na każdej karcie tej księgi, napisanej, jak żadna inna, "ku pokrzepieniu serc!"
ze wstępu Leopolda Staffa

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2003