Cycuszkowe pogaduszki

2022-06-27
2022-06-27
Agnieszka Zychma
komedia ecchi romans seinen 18+

No cóż... manga o gadających cyckach. Dużej ilości gadających piersi. Właściwie to biusty są tutaj głównymi bohaterami, a przyczepione do nich dziewczyny są tylko dodatkiem.
O psychologii postaci nie ma co mówić, o fabule również. Kreska jest przyzwoita, choć jak na mój gust postacie były zbyt niskie i szerokie. Ale trzeba przyznać, cycki były narysowane cudownie. Wydawały się autentycznie miękkie i w miarę naturalne. Oczywiście zupełnie przeczyły prawom grawitacji i pewnie w rzeczywistym świecie kosztowałyby noszące je panny o ostry ból pleców, ale co tam. Przecież to manga.
Humor istnieje, i co ciekawe, autentycznie mnie rozbawił. Choć raczej na uśmiech, niż rechot o który pewnie chodziło autorowi.
Ale uprzedzam, manga ta jest już bardzo hardcorowym ecchi, o ile nie lekkim hentaiem. Tak więc literatura tylko dla dorosłych. Według mnie całość była bardziej niż przyzwoita, tak więc z pewną dozą nieśmiałości polecam amatorom damskich biustów w ilościach hurtowych.

2021

PopKulturowy Kociołek:

Cycuszkowe pogaduszki to manga, której tytuł dość mocno determinuje treść, jaką można znaleźć wewnątrz komiksu. Głównym bohaterem są tutaj bowiem kobiece piersi, które stają się podstawą całej historii. Wokół nich autor buduje napięcie, kreśli kolejne żarty i stara się zapewnić czytelnikowi solidną dawkę komiksowej rozrywki.

Na wstępie tekstu należy również jasno sprecyzować, z jakim tytułem mamy tutaj naprawdę do czynienia. Manga ze względu na swoją zawartość jest skierowana do dorosłego czytelnika (18+). Nie jest to jednak pozycja wykraczająca poza sferę ecchi (lekkiej erotyki). Jeśli więc ktoś liczy na większą dawkę „mocnych wrażeń”, to na pewno na naszym rynku znajdzie inne lepsze tytuły. Tutaj znajdzie on (tylko albo aż) kobiece walory (w różnym wydaniu),dwuznacznie pozy, pokaz bielizny.

Jeśli chodzi o fabularną stronę tytułu, to nie prezentuje się ona nadmiernie ambitnie. Śledzimy tutaj losy młodego mężczyzny, zajmującego się fotografią erotyczną, który posiada niezwykły dar słyszenia kobiecych piersi. Brzmi dziwnie? Dokładnie tak jest, trudno jednak tytułowi odmówić, że w całym tym absurdzie można znaleźć zalety pozwalające odbiorcy na chwilę niezbyt wymagającej rozrywki. Szczątkowa fabuła, w której można znaleźć również wątek romantyczny, służy jedynie jako dodatek do gargantuicznej dawki rubasznego humoru. Żarty z podtekstem wylewają się tu dosłownie z każdego możliwego kadru. Jedne są dość przeciętne, inne zaś potrafią wywołać uśmiech na twarzy czytelnika. Trzeba być jednak gotowym na mocno specyficzny humor, który nie każdemu będzie musiał się spodobać.

O ile wspomniane żarty mogą czasem rozbawić, to wielka szkoda, że nie idą z tym w parze ciekawi bohaterowie. Prawie każda z postaci jest płytka niczym kałuża i dosłownie na palcach jednej dłoni można policzyć momenty/sceny, w których prezentują oni coś więcej niż tylko swoje walory (kobiety).

Większych zastrzeżeń nie można za to mieć w stosunku do oprawy graficznej. Autor w posłowiu wspomina, że uwielbia rysować kobiece postacie (szczególnie ich piersi),nic więc dziwnego, że ten element jego rysunku prezentuje się naprawdę znakomicie. Mamy tutaj jednak oczywiście pewne mangowe anatomiczne uproszczenia/udziwnienia. Nikt nie powinien się więc zdziwić, kiedy zobaczy dorodne kobiece kształty przeczące prawom fizyki i w rzeczywistym świecie sprawiające posiadaczce gigantyczne problemy.

PopKulturowy Kociołek:

Na wstępie tekstu należy...

Nie jest najgorsza, da sie przeczytać.

Nie jest najgorsza, da sie przeczytać.

Wyszło w sumie z tego typowe echhi z nietypowym akcentem

Wyszło w sumie z tego typowe echhi z nietypowym akcentem

2081

Zabawnie wyszło to ecchi. Fani piersi beda zachwyceni ^.^ W sumie oryginalny pomysl na rozmowy z piersiami tak rozniacymi sie charakterkami od swoich wlascicielek i nawet powstal jeden powazniejszy zwiazek oraz zalozenie rodzinki w tej historii. Kreska bardzo ladna, powazniejszej fabuly brak, ale jak na jednotomowke bylo niezle ;)

Kreatywny pomysł na ecchi. Spodziewałam się, że będzie trochę poważniejsze, ale zabawnie w sumie wyszło. Piękna kreska i rysunki, oraz duży plus za wspomnienie dwa razy, że kobiety w pornografii udają i to co ludzie tam widzą, nie jest prawdziwe (pamiętajcie, pornografia jest bardzo szkodliwa i tworzy złudny obraz na seks i kobiety!). Maleńki minus za seksualizację licealistek, ale maleńki, bo było to na samym końcu i może zajęło jakieś 2 strony. Nie rozumiem dlaczego w tej Japonii tak się uczepili tych biednych licealistek.

1931

Zabawne ecchi.

Zabawne ecchi.

EROTYCZNE SESJE Z CYCKAMI

Kolejna jednotomówkowa nowość od Waneko to rzecz dla fanów pikantnych komedii. „Cycuszkowe pogaduszki”, bo taki nosi tytuł, to głupkowata, ale bynajmniej nie głupia opowieść dla facetów. A najlepiej nastolatków z burzą hormonów, którzy będą mogli pośmiać się i popodziwiać kształty, jakie podziwiać mają ochotę.

Poznajcie Sakuradę. Jest fotografem, a jego specjalizacja to… sesje zdjęciowe idolek. I to sesje erotyczne! Praca marzeń każdego faceta! Ale ten facet nie jest zwyczajnym gościem, o nie. On potrafi… rozmawiać z piersiami kobiet! A to bywa o tyle ciekawe, co i kłopotliwe!

EROTYCZNE SESJE Z CYCKAMI

Poznajcie Sakuradę. Jest fotografem,...

• Manga
  • Mangi
  • Waneko
  • Mangi/manhwy/komiksy
  • Mangusie

Dodaj cytat z książki Cycuszkowe pogaduszki