Nieustraszeni i przygoda w Rzymie

Okładka książki Nieustraszeni i przygoda w Rzymie Rocio Bonilla, Elsa Punset
Okładka książki Nieustraszeni i przygoda w Rzymie
Rocio BonillaElsa Punset Wydawnictwo: Mamania Seria: Szkoła emocji literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Szkoła emocji
Los atrevidos ¡Aventura en Roma!
Mamania
2023-03-15
2023-03-15
48 min.
Jowita Maksymowicz-Hamann

Okładka książki Supermoce. Notatnik odkrywcy Rocio Bonilla, Susanna Isern
Supermoce. Not... Rocio Bonilla, Susa...
Okładka książki Nieustraszeni i Konkurs Genialnych Pomysłów Rocio Bonilla, Elsa Punset
Nieustraszeni ... Rocio Bonilla, Elsa...
Okładka książki Nieustraszeni w Krainie Jednorożców Rocio Bonilla, Elsa Punset
Nieustraszeni ... Rocio Bonilla, Elsa...

Zazdrość. Wszyscy na pewnych etapach życia ją odczuwamy. Zazdrość o młodsze rodzeństwo, o lepsze oceny koleżanki z klasy, o modniejsze ubrania, lepiej płatną pracę, możliwości, których sami nie mamy... Czy potrafimy przyznać to otwarcie? Pewnie nie... Pewnie czasem nam wstyd... A jest to uczucie zupełnie normalne, jak każde inne.

"Najgorsze w zazdrości jest to, że prowadzi do złości i złego humoru. Wyciąga z nas to, co najgorsze!"

To prawda, może tak być, ale zazdrość w mojej ocenie może być także motywująca - do zmian, do rozwoju osobistego, do spojrzenia na siebie i na to co ja posiadam, docenienia tego.

I o tym właśnie jest kolejna książka z serii Szkoła Emocji - "Nieustraszeni i przygoda w Rzymie".

Bohaterowie - Alicja, Tadzio i pies Rocky tym razem odwiedzają w Rzymie swoją kuzynkę Krewetkę i jej psa Pixela. Tadzio bardzo przeżywa narodziny młodszego brata, który pozostał z rodzicami w domu. Jest o niego zazdrosny.

Z pomocą ponownie przychodzi mewa Florentyna i jej Statek Emocji, na którym nocą zabiera dzieciaki do Koloseum i pod Usta Prawdy, by uświadomić dzieciom, że tak naprawdę każde z nich odczuwa zazdrość oraz pokazać w jaki sposób mogą sobie z nią poradzić.

Książka, że względu na swój nieco magiczny wątek, powinna spodobać się dzieciakom. Zawiera sporo tekstu ale jest zrozumiały również dla młodszych dzieci, przedszkolaków.

Na jej końcu znajduje się obszerny poradnik dla rodziców i nauczycieli, tłumaczący co to zazdrość i w jaki sposób oswoić z nią dziecko.

Cała seria o emocjach jest bardzo wartościowa i wspierająca nie tylko dzieci ale także opiekunów w zrozumieniu trudnych emocji dziecka, nazwaniu ich i oswojeniu a także w pokonywaniu codziennych trudności.

"Najgorsze w zazdrości jest to, że prowadzi...

To lekcja radzenia sobie z zazdrością, która będzie miała miejsce w Rzymie. W niezwykłej scenerii odbędzie walka gladiatorów, która udowodni, że nie tylko zwycięstwo daje satysfakcję, trzeba jednak spróbować docenić to co się posiada.
Ciekawa wyprawa i lekcja, w której żałowaliśmy jednak, że tylko dwóch bohaterów wzięło udział w próbie, ponieważ im więcej przykładów tym lepiej przyswaja się naukę płynącą z tej historii.

Książki z tej serii Szkoła Emocji można czytać niezależnie, dobierając np. najbardziej interesującą tematykę.

Na końcu każdej pozycji znajdują się przydatne materiały dla rodziców i nauczycieli, które będą pomocne np. podczas rozmów z dziećmi

Nieustraszeni to ekipa na sto dwa! W jej skład wchodzi rodzeństwo (Ala i Tadzio) i ich psiak Rocky, którzy pod wodzą mewy Florentyny nocami biorą udział w Olimpiadzie Emocji i na pokładzie Statku Emocji przemierzają świat, by mierzyć się z różnymi uczuciami.

"Nieustraszeni i przygoda w Rzymie" to z kolei opowieść o zazdrości. Rodzeństwo spędza wakacje u kuzynki Krewetki w Rzymie. Radość że spotkania przyćmiewa im jednak fakt, że rodzice zostali w domu, by opiekować się ich nowonarodzonym bratem. Szczególnie Tadzio ma problemy w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Wtem pojawia się Florentyna, która na pokładzie Statku Emocji zabiera całą ekipę do Koloseum, gdzie mają wcielić się w rolę gladiatorów i rozegrać między sobą udawaną bitwę.

Seria książek o Nieustraszonych to świetne publikacje z zakresu edukacji emocjonalnej. Książki te tłumaczą uczucia, normalizują i pomagają sobie z nimi poradzić. Poza ciekawą historią, zawierają na końcu krótki poradnik. Poradnik tłumaczy czym jest dana emocja, skąd się bierze, pokazuje ją na konkretnych przykładach oraz proponuje listę ćwiczeń, które pomogą ją przepracować. Dodatkowo daje także wskazówki rodzicom, jak wspierać swoje pociechy w rozwoju emocjonalnum.
Polecam!

• Dzieciństwo W.