Nieustraszeni w Krainie Jednorożców

Okładka książki Nieustraszeni w Krainie Jednorożców Rocio Bonilla, Elsa Punset
Okładka książki Nieustraszeni w Krainie Jednorożców
Rocio BonillaElsa Punset Wydawnictwo: Mamania Seria: Szkoła emocji literatura dziecięca
48 str. 48 min.
2022-09-14
48 min.
Jowita Maksymowicz-Hamann

Okładka książki Supermoce. Notatnik odkrywcy Rocio Bonilla, Susanna Isern
Supermoce. Not... Rocio Bonilla, Susa...
Okładka książki Nieustraszeni i Konkurs Genialnych Pomysłów Rocio Bonilla, Elsa Punset
Nieustraszeni ... Rocio Bonilla, Elsa...
Okładka książki Nieustraszeni i przygoda w Rzymie Rocio Bonilla, Elsa Punset
Nieustraszeni ... Rocio Bonilla, Elsa...

"Nieustraszeni w krainie jednorożców"-
znowu mamy przyjemność towarzyszyć Alicji i Tadziowi w ekscytujących przygodach. Tym razem chcą pocieszyć koleżankę, ale nie do końca wiedzą, jak to zrobić. Na pomoc przychodzi im niezawodna mewa Florentyna, która wybiera się wraz z dziećmi do krainy zamieszkanej przez smutne jednorożce. Ta przygoda pomoże dostrzegać radość w najdrobniejszych rzeczach.

Fantastyczne przygody, pełne magii oraz dobrej zabawy. Co najlepsze, znajdziemy w nich sporo wiedzy, którą wykorzystać może każdy rodzic by pomóc maluchowi radzić sobie w trudnych sytuacjach czy zapanować nad złością i gniewem.

Historyjki są głównie skierowane do dzieci przedszkoknych, a wszelkie rady i uwagi rodzic czy nauczyciel znajdzie na końcu opowiadania.
Autor zadbał o język,aby maluchy nie miały problemu z ich odbiorem. Skupił się na problamach kilkulatków, odwzorowując je w taki sposób, że stały się bardzo relistyczne. Wnętrze zostało wzbogacone w przepięknymi ilustracjami, które mają na celu przyciągnąć oko tych najmłodszych, ale również stały się dopełnieniem tekstu.

Zachowanie bohaterów porównałam z zachowaniem moich dzieci i śmiało stwierdzam, że jest ono w pełni autentyczne.

"Nieustraszeni w krainie jednorożców"-

"Szkoła Emocji" to wspaniała seria wspierająca dzieci w radzeniu sobie z emocjami, pokonywaniu codziennych trudności oraz nauce relacji z innymi, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Mamania. Książki zawierają wskazówki jak radzić sobie przykładowo ze złością, strachem, nauczyć współpracy czy mieć poczucie własnej wartości. W serii ukazało się już kilka części w tym "Nieustraszeni w krainie jednorożców", która jest nowością. Autorką jest Elsa Punset – pisarka, filozofka i dziennikarka, zaś szatę graficzną przygotowała Rocio Bonilla – ilustratorka książek dla dzieci, której ilustracje być może kojarzycie m.in. z "Wielkiej księgi supermocy” czy „Wielkiej księgi superskarbów”. Obie stworzyły naprawdę fajne książki wspierające najmłodszych w radzeniu sobie z emocjami. ❤️ Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/10/szkoa-emocji-nieustraszeni-w-krainie.html

Seria SZKOŁA EMOCJI od Wydawnictwo Mamania to książki z zakresu edukacji emocjonalnej dzieci i każdy tytuł dotyczy innego tematu, innych emocji. "Nieustraszeni w krainie jednorożców" to najnowszy tytuł poruszający temat smutku.

Tym razem rodzeństwo, Alicja i Tadzio wyruszają Statkiem Emocji do Krainy Jednorożców, aby wykorzystać swoją moc do pomagania innym. Ta nietypowa wyprawa nauczy dzieci wykorzystywać swój potencjał, wrażliwość, empatię, umiejętność wspierania i ogromną siłę obecności, aby pomóc smutnym stworzeniom.

Po raz kolejny, udział w Olimpiadzie Emocji udowodnił bohaterom, jak ważna jest bliskość, wsparcie i zrozumienie, jeszcze zanim ktoś będzie tego bardzo potrzebował. A dodatkowo smutne emocje stwarzają okazję do walki z przeciwnościami, co też uczy nas szukania sposobu na ich pokonanie oraz radzenia sobie w różnych okolicznościach.

Umiejscowienie jednorożców, które uważane są za pogodne i radosne stworzenia, w roli smutnych bohaterów, pokazuje że każdy może mieć gorszy czas, tym bardziej dzieci i czasami trzeba dać sobie przestrzeń na takie emocje.

To chyba nasza ulubiona część z czapek serii😊

Na końcu książki, tak jak w poprzednich częściach dostępne są wskazówki i materiały dla rodziców, opiekunów i nauczycieli.

"W Krainie Jednorożców" to kolejna część serii pomagającej dzieciom w radzeniu sobie z emocjami. W tej części dowiemy się więcej o radzeniu sobie ze smutkiem.

Tym razem to Nieustraszeni wzywają mewę Florentynę by pomogła im zrozumieć smutek. Udają się do Krainy Jednorożców do pałacu, gdzie przychodzą smutne jednorożce- tam dzieci mogą poćwiczyć moc pomagania. Poznają sposoby na radzenie sobie z tym uczuciem oraz pomysły jak pomóc innym.

Bohaterami są dzieci,ich piesek oraz mewa Florentyna,którzy stanowią zgraną ekipę pełną pomysłów i kreatywności. Czuć tutaj takie ciepło i zgranie,a cała książka niesie bardzo pozytywny przekaz. Nie brakuje też żartów. "Niesustraszeni" są serią lekka w odbiorze,jednak niesie ona ogromne wartości dla rodziców i dzieci. Pod pozornie prostą,zabawną,bajkową historią, kryją się poważne i cenne treści.
Na końcu znajdziemy też parę słów o emocji jaką jest smutek,jak pomoc dziecku sobie z nim radzić i skrzynkę ze strategiami.

Całość jest pięknie skonstruowana,mądrze i interesująco dla dzieci. Spora ilość tekstu przeplata się z obrazkami,także nie przytłacza,ale myślę, że będzie dobra dla dzieci od 4-5 lat,które są już w stanie dłużej skupić się na książce i nie potrzebują zbyt wielu ilustracji.

"Nieustraszeni" to seria z zakresu edukacji emocjonalnej dzieci. Do tej pory wydane zostały części o radzeniu sobie ze złością, strachem, wzmacnianiu poczucia własnej wartosci i współpracy z innymi.

• Serie
  • ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • Pożyczone

Dodaj cytat z książki Nieustraszeni w Krainie Jednorożców