Przewodnik dla ateistów. Jak rozmawiać z wierzącymi

Okładka książki Przewodnik dla ateistów. Jak rozmawiać z wierzącymi Peter Boghossian
Okładka książki Przewodnik dla ateistów. Jak rozmawiać z wierzącymi
Stapis
2022-01-01
2022-01-01
Andrzej Dominiczak, Jerzy Bokłażec
ateizm religia filozofia etyka wiara dyskusja

Okładka książki Co robić, gdy rozmowa staje się niemożliwa. Bardzo praktyczny poradnik Peter Boghossian, James A. Lindsay
Co robić, gdy ... Peter Boghossian, J...

Kolejna książka, wobec której mam ambiwalentne uczucia. Z jednej strony jestem zachwycona celnością spostrzeżeń dotyczących religii, szeroko pojętych wierzeń i awersji wobec tego, w jak degradujący sposób wpływa indoktrynacja przeprowadzana już na małych dzieciach. A jednak nie podoba mi się chęć wchodzenia z buciorami do życia innych ludzi, a do tego zachęca autor. Jego książka jest rodzajem podpowiedzi, jak rozmawiać z innymi o tym, by przestali wierzyć. Rozumiem niechęć do instytucjonalizacji jakiejkolwiek religii, nie ma miejsca na to, by cudze wierzenie dyktowały jakiekolwiek warunki. A jednak szacunek obowiązuje w dwie strony - dopóki ktoś wierzy, ale nic mi nie narzuca, to i jak nie mam prawa w to ingerować. A natarczywość autora po prostu zraża i z tego powodu obniżam ocenę.

• Lewackie ksiużki
  • 02. Epub?
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Przewodnik dla ateistów. Jak rozmawiać z wierzącymi