Okładka książki Lista todosów Anna Podedworna
Okładka książki Lista todosów
Anna Podedworna Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
2023-02-23
2023-02-23

Problemem ludzi w dzisiejszych czasach jest to, że marzą o konkretnych rzeczach (zwykle tych materialnych),licząc, iż dzięki osiągnięciu ich, będą szczęśliwi. Dlatego tworzą listę "to dosów". Robienie ich samo w sobie nie jest złe i uczy pracowitości, dyscypliny i wytrwałości. Niemniej to cel jest najważniejszy. Wybieramy go na podstawie oczekiwań społeczeństwa czy rodziny, zapominając o sobie i o własnych preferencjach.
Dlatego decydujemy się pracować w miejscu, którego nie znosimy, bierzemy horrendalnie wysoki kredyt na mieszkanie, bo przecież musi mieć kilkaset metrów, inaczej to nie ma sensu. A pęd życia sprawia, że zapominamy o najważniejszym: o relacjach w związku, w rodzinie czy życiu w zgodzie z samym sobą. To prawda, szczęście przybiera różne formy, ale rzadko osiąga się go, gdy nie mamy go z kim dzielić.
Alina, Krzysztof oraz ich dwójka dzieci funkcjonują według checklisty.
Świetna praca w korpo ✅
Duże mieszkanie na kredyt ✅
Luksusowy samochód ✅
Nauka w prywatnej szkole ✅
Wakacje za granicą ✅
I z zewnątrz może wszystko wygląda niczym scenariusz sielankowego filmu, jednak rzeczywistość jest całkiem inna.
W ich marzeniach jedli wspólne posiłki przy dużym stole w salonie, razem spędzali czas, tworząc obrazkową rodzinę.
Okazuje się jednak, że tak naprawdę Alina, jest przepełniona frustracją i pragnie rozwodu. Ma dość humorów córki, która nie ma w sobie za grosz pokory, męża alkoholika czy znajomych z pracy.
Kiedy pewnego dnia Krzysztof zostaje oskarżony o zmowę w przetargu zamówienia publicznego i trafia do więzienia, rodzina Nowakowskich ma wrażenie, że to tylko zły sen.
Cały ciężar obowiązków spada na Alinę. Kobieta stara się ze wszystkich sił ratować rodzinę i stanąć na nogi, ale nie jest to takie proste. Sprzedaje wymarzony dom, rzuca pracę w korpo i przenosi się wraz z dorastającymi dziećmi na wieś. I choć w wielu książkach wówczas rozpoczyna się to sielankowe życie, to „Lista todosów” pokazuje realizm sytuacji bohaterki.
Autorka świetnie nakreśliła Alinę. To kobieta, która miewa chwile zwątpienia, jest przepełniona frustracją, ale ponad wszystko walczy. Byłam pod wrażeniem tego, z jaką łatwością pozbyła się wygodnego życia. Na pierwszym miejscu postawiła dobro swoich bliskich, nawet jeśli nie otrzymała z ich strony aprobaty.
Książka przede wszystkim pokazuje, że nie da się żyć według checklisty. Życie tworzy zawirowanie scenariusze, które potrafią wywrócić wszystko do góry nogami. I jeszcze jedna ważna rzecz: na wszystko potrzeba czasu.
Relacji nie da się zbudować w kilka godzin, tak jak nie da się odzyskać straconego zaufania, jeśli ktoś nie pokaże, że mu zależy.
Główna bohaterka nie pochodzi z idealnej rodziny, stąd myślę problemy w komunikacji z dziećmi, albo całkowite poddanie się, jeśli chodzi o małżeństwo. Niemniej aresztowanie Krzysztofa, sprawia, że jest ono bodźcem do zmian i być może ta zmiana zaowocuje tym szczęściem, do którego tak skrycie tęskni.
Alina tuż po przeprowadzeniu się na wieś odkrywa, że nie wszystko będzie takie łatwe jak przypuszczała i powoli aklimatyzuje się w nowym domu wraz z dziećmi (w tym – o zgrozo! – z nastoletnią córką, która jest w ciąży),a także pośród wiejskiej społeczności.
Powieść napisana jest w narracji trzecioosobowej, dlatego od czasu do czasu możemy przeczytać, jak Krzysztof radzi sobie w więzieniu albo jakie uczucia towarzyszą Zuzi w związku z jej nieplanowanym macierzyństwem.
Jednak czy wydarzenia z ostatnich miesięcy scalą rodzinę Nowakowskich? Czy na pewno każde z nich odbierze stosowną lekcję i poczyni zmiany w swoim życiu?
Książkę czyta się przyjemnie. Autorka wykreowała barwnych bohaterów, także tych drugoplanowych. To zwyczajni ludzie, których można spotkać w życiu codziennym. Dzięki temu powieść jest taka realna i właśnie ta prostota sprawia, że czytelnik zżywa się z postaciami.
Osobiście jedną z moich ulubionych scen była ta w Bieszczadach: „Mam wrażenie, że ludzie nie marzą o wsi, że jej nie szukają, tylko szczęścia, którego nie mogą kupić, ani nie potrafią poczuć”.
- Wiele takich smaczków znajdziecie w tej pozycji.
Pióro autorki jest lekkie, a historia niezwykle życiowa. Piękne opisy oraz przemyślenia bohaterki sprawiają, że czytelnik czuje wszystkie emocje i kibicuje Alinie, aby udało jej się zjednoczyć rodzinę oraz wyciągnąć męża z więzienia.
Czy jej się to uda? Przekonajcie się sami. Mnie książka skusiła śliczną okładką, a wnętrze sprawiło, że została w moich dłoniach na dłużej.

Książka niesie mądre przesłanie, każe zweryfikować swoje wartości, zatrzymać się i zastanowić- co tak naprawdę jest w życiu ważne? "Kiedy skupiasz się na celu,jedyne o czym myślisz, to to,jak daleko od niego jesteś. Działaj ! (...)Miniesz po drodze swoje kolejne cele "- mówi jeden z bohaterów, bo przecież tyle nam umyka ważnych chwil w pogoni za czymś pozornie wartościowym.... Książkę czyta się szybko, jest napisana lekkim językiem, choć rozdziały są dla mnie przydługie, dłużyły się także niektóre dialogi, sceny... Mimo to - serdecznie polecam

Książka jest cudownie wykonana, a ta przepiękna okładka to cudo! 💙
Od początku bardzo się zaciekawiłam calutką historią.
Książka pokazuje co tak naprawdę jest ważne w życiu. Bohaterka jest bardzo silną osobą co bardzo mi się podobało. Pokazane jak czasami jest trudno w życiu i że trzeba sobie z tym jakoś poradzić. Książka warta przeczytania, polecam

Książka jest cudownie wykonana, a ta przepiękna okładka to cudo! 💙
Od początku bardzo się zaciekawiłam calutką historią.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Alina i Krzysztof są małżeństwem z dwójką dzieci, żyjącym na dość wysokim poziomie. Oboje pracują, mają wspaniały domu, a ich dzieci chodzą do prywatnych szkół. Może nie jest między nimi idealnie, a wręcz przeciwnie, kobieta coraz bardziej ma dość zachowania męża, jego picia, jednocześnie nic za bardzo z tym nie robi. Wszystko się zmienia pewnego poranka, kiedy do ich drzwi puka CBA, a Krzysztof zostaje zabrany i oskarżony o przekręty. Alina zostaje sama z dziećmi i wieloma problemami, których się nie spodziewała.
Kobieta stara się dać rady ze wszystkim, jednak nie jest to ani troszkę łatwe. Krzysztof pozostaje w więzieniu, potrzebne są pieniądze na adwokata, raty kredytu i wiele innych rzeczy, na które w jednej chwili zaczyna brakować. Na dodatek starsza córka zachowuje się dość egoistycznie, a po kolejnym jej wyskoku, rodzice Aliny nie chcą dalej pomagać w opiece nad wnukami. Przed kobietą wiele decyzji, od których zależy nie tylko jej przyszłość, ale również jej najbliższych. Postanawia sprzedać dom w Warszawie i wynieść się do małej miejscowości kilkanaście kilometrów od niej. Czy to będzie dobra decyzja? Jak zareagują na nią dzieci? Czy poradzą sobie w zupełnie innym życiu niż to jakie do tej pory prowadzili? O co oskarżony jest Krzysztof? Czy naprawdę to zrobił? Czy małżeństwo Aliny i Krzysztofa da się jeszcze uratować?

Historia Aliny i Krzysztofa mnie osobiście się podobała. Uważam, że była ciekawa, wciągająca i wywołująca emocje. Akcja nie bardzo szybka, a jednocześnie nie bardzo wolna czy nużąca. To opowieść o życiu, które zmieniło się w jednej chwili, nowym początku, który nie jest ani trochę łatwy, o samotności, problemach z dorastającym dzieckiem, więzieniu.

Bohaterowie według mnie ciekawi, dość dobrze wykreowani.
Alina to kobieta odważna, dzielna, umiejąca sobie poradzić w wielu sytuacjach. Kiedy Krzysztof trafia do więzienia, zostaje sama z dziećmi i wieloma problemami. Nie załamuje się, chociaż wiele osób na jej miejscu by to zrobiło, tylko działa. To kobieta, którą nie tylko polubiłam, ale również momentami podziwiałam.

„Listy todosów” to książka, z którą spędziłam miło czas i ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/05/listytodosowwydawnictwowaspos.html

Tytuł :Lista todosów
Autor : Anna Podedworna
Data premiery : 23 marzec 2023

Na Podlasie, w Bieszczady, a może do Mławy? Dokąd uciec, kiedy wszystkie dotychczasowe plany i marzenia upadają, życie traci sens, a kontrola nad czymkolwiek okazuje się jedynie iluzją iluzji?
Alina nie wierzy, że istnieją dobrzy ojcowie i szczęśliwe rodziny. Nie wierzy w szczęście w parze. Nie wie, co to bliskość. Miłość zna jedynie z tanich romansów, które w pociągu zwykła czytać jej matka. Gdy jej mąż trafia do więzienia, podejrzany o ustawienie przetargu publicznego, a nastoletnia córka zachodzi w ciążę, musi zrewidować swoje poglądy. Wyciągnięcie męża z więzienia staje się jej doraźnym celem. Do tego czasu musi samodzielnie zapewnić byt sobie i dzieciom.
Czy uda jej się odnaleźć siłę, bliskość i wsparcie, które daje rodzina?
Dzieci Aliny i Krzysztofa miały mieć zaplanowane całe życie. Sęk w tym, że życia nie da się zaplanować. Tak jak nie da się przewidzieć wizyty smutnych panów z CBA, pracując przy zamówieniach publicznych i przetargach. Chociaż powinno się założyć, że mogą wpaść w odwiedziny o szóstej rano.
Po zatrzymaniu przez CBA, decyzją sądu, Krzysztof staje się Krzysztofem N. Trafia do więzienia jako tymczasowo aresztowany, najpierw na kwartał, potem na kolejne miesiące… W tym czasie jego żona i dwójka dorastających dzieci muszą poradzić sobie nie tylko z brakiem pieniędzy, koniecznością zmiany miejsca zamieszkania czy opłaceniem adwokata dla męża i ojca, ale przede wszystkim ze sobą…
Czy dadzą radę jeszcze być razem? Alina i boi się, i nie wie, czy jeszcze tego chce. Nie zostawia go, gdy ten trafia do więzienia. Stara się o najlepszego adwokata. Ale na to najważniejsze pytanie, czy nadal chce z nim być, nie zna odpowiedzi. A jeszcze bardziej boi się ją poznać.
Według danych statystycznych Służby Więziennej na koniec 2021 r. w zakładach karnych przebywało ogółem 71 874 kobiet i mężczyzn.

Zaczynając czytać tę historię, nie wiedziałam czego mogę się po niej spodziewać, ale autorka zaskoczyła mnie mega pozytywnie. Książkę czyta się bardzo dobrze, jest napisana w lekkim stylu, co sprawia że czytelnik nie męczy się czytając. Cała fabuła jest doskonale przemyślana, bohaterowie są wyraziści, a wszystkie działania bohaterów są realistyczne.
A wy jak byście zareagowali, gdyby pewnego dnia oskarżono waszą ukochaną osobę? Co byście zrobili gdyby dotychczasowe poukładane życie zaczęło się komplikować? Jak byście postąpili?
"Każdy traktuje wolność jako coś oczywistego, dopóki jej nie straci. Niezależnie od tego, jaki ma się pomysł na swoje życie, wszystkie plany mogą wziąć w łeb. Kiedy życie traci sens, kluczem do przetrwania i szczęścia stają się relacje… i to nie tylko z partnerem czy partnerką, z dziećmi, szefową, panią w spożywczaku, ale przede wszystkim… ze sobą."

Tytuł :Lista todosów
Autor : Anna Podedworna
Data premiery : 23 marzec 2023

"Lista todosów" autorstwa Anny Podedworej bo o niej mowa to historia pewnej warszawskiej rodziny, która pozornie ma wszystko: piekny dom, rodzice dobrą prace, dzieci dobrą szkołe. Nie brakuje im pieniądze, mają samochody, wyjeżdżają na coroczne wakacje w ciepłych krajach, stabilizacje o ktorej wielu marzy. Jednak nie wszystko złoto co sie świeci. Czasami coś co z pozoru wydaje sie być piękne i idelane wewnetrznie jest zepsute i rani. I tak jest w przypadku rodziny Nowakowskich. Ich wzajemne relacje pozostawiają wiele do życzenia. Brak w tej rodzinie miłości i wzajemnego szacunku, wsparcia, a przede wszystkim umiesniości prowadzenia rozmowy.
Los jednak bywa przewrotny i czasmi kiedy najmniej się tego spodziewamy zsyła na nas sytuację która może wywrocić nasze dotychczasowe życie do góry nogami. Czasami jednak to co wydaje nam się koszmarem w danym momecie może przynieść coś dobrego, czegoś nas nauczyć. Od nas samych jednak zależy czy lekcja życia skłoni nas do refleksji i wprowadzenia zmian.
Jak było w przypadku naszych bohaterów? Czy wydarzenia jakie nastąpiły w ich życiu pomogły im wiele rzeczy i spraw zrozumieć i przewartościować? Odkryć na nowo co w życiu jest tak naprawdę ważne?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na kartach histori Aliny i jej rodziny.
Autorka pokazuje ichblosami, że nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć i zaplanować. Życie jest nieprzewidywalne i może nas zaskoczyć i sponiewierać w jednej chwili odbierając nam to co mieliśmy i uznawaliśmy za pewnik. Autorka swoją książką skłannia czytelnika do refleksji, pokazuje jak ważne jest wzajemne zrozumienie, wsparcie i rozmowa. Dzielenie sie troskami i problemami i przede wszystkim rozmawianie o tym z czym sobie nie radzimy, co nas dręczy.
Czy nasi bohaterowie odnajdą droge do siebie? Cy ich rodzina ma szansę odbudować sie po tym co ich spotkało?
O tym musicie przekonać sie sami. Ja polecam wam ta historię. Jest niezwykle prawdziwa i życiowa a przez to jeszcze bardziej autentyczna. I mimo, że porusza trudne tematy czyta sie szybko i z przyjemnością.
Dziękuję wydawnictwo @waspos za współpracę i egzemplarz do recenzji🙂

#recenzja #listatodosów #waspos #annapodedworna #czytamirecenzuje #recenzjanadzis #przeczytajksiazke #polecamksiazke #czytambolubie #czytamjakszalona #czytamwszedzie #czytamlegalnie #czytampolskichautorow #czytambolubie #polecamksiazke #bookstagram #ksiazkara #ksiazkoholiczka #ksiazkoholiczkapoleca #review #readbook #ksiazka

"Lista todosów" Anna Podedworna
Wydawnictwo: WasPos
Premiera: 23.o3.2o23

Alina to matka i żona. Jest nieszczęśliwą kobietą. Z mężem już dawno przestało jej się układać, dzieci się buntują i mają lekceważący stosunek do matki, zwłaszcza córka. Kobieta coraz częściej myśli o rozwodzie, zmienia się to jednak gdy jej mąż zostaje aresztowany i trafia do więzienia. Nie może go przecież zostawić w takiej sytuacji. Postanawia znaleźć najlepszego adwokata i wyciągnąć go z aresztu. Jednak nie jest to takie proste. Zwłaszcza, że przez tą sytuację zmienia się również ich status społeczny a dzieci się coraz częściej buntują.

Czy Alinie uda się wyciągnąć męża z więzienia? Czy ta sytuacja zbliży ich do siebie?

Zaczynając czytać tę książkę nie wiedziałam czego mogę się po niej spodziewać. Jednak już po kilku stronach fabuła tej książki zaczęła mnie wciągać.
Wykreowanie głównej bohaterki uważam za znakomite. Mimo iż nie widziała przyszłości ze swoim mężem to jednak gdy potrzebował pomocy zrobiła wszystko aby oczyścić go z zarzutów. Była twardą babką, cała ta sytuacja przysporzyła jej i jej rodzinie wiele problemów. Pieniądze sie kończyły. Dzieci zamiast wspierać matkę jedynie się buntują. Nie zgadzają się z sytuacją w której się znaleźli. Ale jakby tego było mało córka zwala na nią kolejny i to nie mały problem. Czytając tę książkę zastanawiałam się czy ta kobieta udźwignie to wszystko na swoich barkach. Byłam również bardzo ciekawa czy Krzysztof został słusznie oskarżony.

"Lista todosów" to ciekawa fabuła i dobrze wykreowani bohaterowie. Czyta się ją szybko. Każda kolejna strona wciąga coraz bardziej. Ja wam polecam sięgnąć po tę książkę. A za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu.

"Lista todosów" Anna Podedworna
Wydawnictwo: WasPos
Premiera: 23.o3.2o23

Jak reagujecie na niespodziewane sytuacje? Podchodzicie do nich na spokojnie, a może od razu się denerwujecie? Ja niestety należę do tej drugiej grupy.
Alina i Krzysztof to bogate małżeństwo. W ich życiu najważniejsze są pieniądze, a codzienność wypełniona jest pracą i nowymi zleceniami. Zazwyczaj mijają się obojętnie, wciąż zajęci swoimi obowiązkami.
Pewnego dnia do ich drzwi pukają policjanci Centralnego Biura Śledczego. Krzysztof zostaje oskarżony o przestępstwo i aresztowany, a życie jego rodziny wywraca się do góry nogami. Teraz Alina będzie musiała poradzić sobie sama i podjąć wiele decyzji. Niektóre z nich będą dość ryzykowne…
W życiu nie wszystko da się zaplanować, a jedna nieprzewidziana sytuacja może przekreślić pewną drogę. Trzeba jednak mieć w sobie siłę, aby wytyczyć nową ścieżkę.

„Lista todosów” to powieść, którą początkowo oceniłam po okładce. Barwna grafika w komiksowym stylu kazała mi przypuszczać, że w środku czeka mnie lekka i zabawna historia z happy endem. Oczywiście, moje przypuszczenia okazały się dalekie od prawdy.

Książka ta zaskoczyła mnie wieloma rzeczami. Niestety, nie wszystkie z nich były pozytywne. Przede wszystkim nie polubiłam się ze stylem pisania, który był dość toporny i pospieszny. Autorka zastosowała dość duże przeskoki czasowe, które moim zdaniem nie były odpowiednio zaznaczone. Z tego powodu w treść wkradł się chaos, a postacie wydawały mi się sztuczne. Nie potrafiłam nawiązać z nimi nici sympatii. Zdaję sobie sprawę z tego, że czasami jest to celowy zabieg autora. Niemniej według mnie jest to wadą tej powieści.

„Lista todosów” oprócz słabych stron ma też dobre fragmenty. Najbardziej podobały mi się te, które dotyczyły życia rodzinnego postaci. Od pierwszych stron widać bowiem, że kontakt na linii rodzice i dzieci jest praktycznie zerowy. Alina i Krzysztof nie mają dla nich czasu, a nowoczesne technologie wypełniają ich codzienność. W tej rodzinie nastolatki nie mają rodzicielskiego wsparcia, co kończy się tym, że szukają go w innych miejscach. Niekoniecznie dobrych…

Autorka w ciekawy sposób ukazała stopniową przemianę postaci, a także to, jak przeszłość wpływa na teraźniejszość. Szczególnie zabolała mnie postawa rodziców Aliny, którzy swoim stylem życia niejako obciążyli córkę kolejnymi problemami. Ciekawy był też wątek nastoletniej Zuzy, która wyraźnie się pogubiła. Fragmenty dotyczące życia więziennego też były w porządku, chociaż liczyłam na to, że zrobią one na mnie większe wrażenie.

Co mogę dodać? „Lista todosów” to ciekawa powieść, która niejednej osobie się spodoba. Dla mnie jest to przeciętna książka, która mogłaby być lepsza. Miłości z tego nie będzie, ale myślę, że warto dać jej szansę. Może Wam bardziej przypadnie do gustu?
Współpraca barterowa z wydawnictwem WasPos.

Pewnego dnia do...

Czy robicie listy "to do"?
Macie jasne cele i próbujecie żyć według ścisłego planu?

Bohater tej książki Anny Podedwornej tak robił.
Wpadł w rutynę i wszystko musiało być tak, jak zapisał na swoich listach.
Zaniedbał przy tym całą rodzinę, popadł w nielada problemy - aresztowało go CBA!

Jego żona nagle została sama z kredytem, wielkim domem i dwójką dzieci na utrzymaniu oraz wnuczką nastoletniej córki w drodze.

Jest to historia o tym, co w życiu tak na prawdę jest ważne.
Bardzo mi się podobało to, że bohaterowie mieli szansę choć w nieco trudnych okolicznościach, w końcu dostrzec i docenić to, co ważne a nie tylko rzeczy bardzo materialne kosztem swoich bliskich.
Silna kobieta, która może stanowić wzór - ta tematyka również jest mi bliska i uwielbiam ją w literaturze.

Dobrze się czytało tę książkę, jest krótka ale treściwa.
Można z niej wyciągnąć morał i to nie jeden oraz dostrzec nieco nawiązań do swojego własnego życia również, każdy zobaczy co innego 🙂

Było to moje pierwsze spotkanie z autorką i myślę, że to spotkanie było udane.

Szata graficzna jest nowoczesna, podobają mi się takie okładki 🙌

Na końcu mamy również trochę informacji na temat wychowanków domu dziecka i więźniów, o tym jak wygląda ich życie po wyjściu na wolność i samodzielnu start w dorosłość.

Czy potrafilibyśmy takim osobom pomóc?
Dać im pracę lub kąt do życia?

Polecam serdecznie lekturę, jest bardzo wartościowa mimo niewielu (ok 250) stron 🙂

Czy robicie listy "to do"?
Macie jasne cele i próbujecie żyć według ścisłego planu?

Bohater tej książki Anny Podedwornej tak robił.
Wpadł w rutynę i wszystko musiało być tak, jak zapisał na swoich listach.

Główna bohaterka to Alina
Matka jak i żona
Patrząc na nią można stwierdzić ze ma wszystko o czym marzą ludzie naszego pokolenia
Piękny dom, dobra prace, życie w luksusie, męża i dzieci
Jednak ona widzi to zupełnie inaczej
Coraz bardziej zastanawia się nad złożeniem wniosku o rozwód
On pije a ona uważa, że już go nie kocha wiec nie ma sensu się męczyć
Wtedy właśnie Krzysztof, bo tak się nazywa zostaje zatrzymany i oskarżony(nie powiem wam czy słusznie)
W zasadzie to mógłby być dobry powód do odejścia ale co by to była za historia
Coś każe Alinie mu pomoc, nie chce zostawić go w tej sytuacji
I tu właśnie zaczyna się dosłownie lawina problemów
Pieniądze się kończą a trzeba wynająć dobrego adwokata
Postanawia sprzedać dom, rzucić wszystko i przenieść się z dziećmi na wieś
Niestety jej pociechy to nie są idealne książkowe dzieci
Nie mogą pogodzić się z tym ze ich zachcianki nie będą spełniane
W szczególności córka z która prawdę mówiąc toczy się największa wojna
Bohaterka nie może już znieść jej zachowania
Gdyby tego było mało Zuzanna zachodzi w ciąże
Świat Aliny całkowicie się zmienił, runął i pękło jak bańka mydlana
Czy będzie ona na tyle silna żeby stawić czoła tej okropnej sytuacji?
Czy sobie poradzi?
Co będzie dalej z tą rodzina?
Można by przypuszczać ze takie wydarzenia łączą ze sobą bliskich, czy tak będzie i tu?

Powiem wam,że jest to bardzo mocna historia, nie da się zaprzeczyć
Ciężko jest się na początku trochę odnaleźć ,ale z każda strona problem ten przepada .
Nie mam pojęcia co ja bym zrobiła w tej sytuacji
Tak naprawdę z dnia na dzień zmieniło się u nich wszystko
Trzeba być naprawdę silnym aby poradzić sobie z tyloma przeciwnościami losu na raz
Mogę,was zapewnić, że nie działo się to przypadkiem
Zakończenie cudowne.
Ze spokojem mogę polecić te książkę
I z dumą powiedzieć ,że jestem patronem tej o to książki 🥰

Główna bohaterka to Alina
Matka jak i żona
Piękny dom, dobra prace, życie w luksusie, męża i dzieci
Jednak ona widzi to zupełnie inaczej
Coraz bardziej zastanawia się nad złożeniem wniosku o rozwód
On pije a ona uważa, że już go nie kocha wiec nie ma sensu się męczyć...

• Aaa
  • Nowości 2023
  • 2023 r.
  • Kwiecień 2023
  • Samodzielne
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Lista todosów