Bezsenność we dwoje

Along for the Ride
Feeria Young
2022-06-01
2022-06-01

Jest to zwykła wakacyjna młodzieżówka. Przyjemnie się czyta chociaż nie zachwyca nas jakimiś zwrotami akcji czy coś w tym stylu. Wszystko jest dość przewidywalne przez co jest dobra na "leniwe" letnie dni i wieczory. Na początku dałabym mniej niż 6/10 ale po obejrzeniu filmu stwierdzam że książka jest całkiem dobra a ekranizacja to porażka

Jestem pozytywnie zaskoczona, bo po dwóch poprzednich książkach tej autorki spodziewałam się toksycznej matki, która zamyka dziecko w piwnicy, natomiast tu historia potoczyła się trochę inaczej. Oczywiście sama postać Eliego - miłości głównej bohaterki, jest bardzo wyidealizowana, ale w przypadku tego gatunku nie było to jakimś wielkim zaskoczeniem.

Całkiem miła, nawet zgrabnie napisana historia. Najbardziej podobało mi się samo mówienie o pasjach - to coś, co w pewien sposób charakteryzuje bohaterów wykreowanych przez autorkę, ale zawsze umila czytanie.

Całkiem miła, nawet...

„Bezsenność we dwoje” to książka dla każdego, niezależnie od wieku.
Powieść ta, to wakacyjny romans poruszający problemy jakie dotykają młodzież. Główna bohaterka Auden jest nastolatką, która kończy szkołę. Nie przeżyła jednak wszystkiego tego, co jej rówieśnicy. Ostanie wakacje, przed rozpoczęciem studiów, postanawia spędzić ze swoim ojcem i jego żoną. Tam dziewczynie doskwiera nie tylko samotność ale i bezsenność. Spędzając samotnie noce , Auden poznaje Eliego. Okazuje się, że łączy ich o wiele więcej niż początkowo myśleli.

Polecam

„Bezsenność we dwoje” to książka dla każdego, niezależnie od wieku.

Książka "Bezsenność we dwoje" opowiada o Auden, która po rozwodzie rodziców przeprowadza się na całe lato do swojego taty. Poznaje tam Eliego, który jest bardzo tajemniczy. Zaczynają razem spędzać noce jeżdżąc po okolicy.

To była naprawdę dobra książka warta przeczytania. Styl pisania był bardzo dobry i lekki. Postać Auden została wykreowana idealnie. Brakowało mi w tej książce chociaż paru rozdziałów z perspektywy Eliego, szczególnie w tych momentach, gdy oni ze sobą nie rozmawiali. Książka ta poruszała też problemy rodzinne, które były dość istotne w tej książce. Zakończenie było do przewidzenia, chociaż do ostatnich paru stron było niepewne.

• ROM
  • Przeczytane 2023
  • Kiedys sobie kupie
  • Czytnik
  • Książki

Dodaj cytat z książki Bezsenność we dwoje