Droga do życia bez kredytu. Historie prawdziwe

Okładka książki Droga do życia bez kredytu. Historie prawdziwe Kamil Chwiedosik
Okładka książki Droga do życia bez kredytu. Historie prawdziwe
Kamil Chwiedosik Wydawnictwo: Centrum Prawa Finansowego i Ekonomii biznes, finanse
biznes, finanse
Centrum Prawa Finansowego i Ekonomii
2021-06-09
2021-06-09
frank kredyt prawo historie prawdziwe

Okładka książki Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków Kamil Chwiedosik, Zofia Karaszewska, Katarzyna Urbańska
Nasza walka o ... Kamil Chwiedosik, Z...

Ważna pozycja na rynku finansowych. Pokazuje, że można skutecznie walczyć z bankami w sprawie pseudokredytów walutowych

Historycy w błyskotliwy sposób opowiadają o dewiacjach finansowych czy nadużyciach władzy na przestrzeni wieków. Sensacyjna ewolucja dziejów budzi czytelniczy zachwyt i jednocześnie rozszerza naszą poznawczą perspektywę, chociaż czasem trudno ją odnieść do własnej sytuacji. Naukowcy rozpracowują dziejową mechanikę, a w tym czasie ktoś zastawia na nas nowe pułapki. Skoro tak łatwo - jak udowodnił to Daniel Kahneman - ulegamy błędom poznawczym własnego umysłu, skoro nie jesteśmy homo ekonomicus, a w wyborach finansowych decydują często nasze emocje, czy nie jesteśmy łatwym kąskiem do pożarcia przez drapieżnika jakim jest korporacja albo bank!? Jesteśmy! Dlatego tak często dajemy się złapać w nieuczciwe mechanizmy kredytowe. Kamil Chwiedosik w swojej książce opowiada o jednym z nich - kredytach frankowych.
Zastanawiające jest, jak mechanizm, który przez australijskie sądy był określany jako nieuczciwy, mógł zacząć działać w Europie. Czy doprawdy włodarze banków w Polsce, we Francji, w Chorwacji czy na Węgrzech nie zdawali sobie sprawy z zagrożenia? Trudno w to uwierzyć.
Ta książka jest jak podręcznik do walki z systemem tu i teraz. Pełna wiedzy, narzędzi, przykładowych procesów i historii ludzi, którzy wygrali z bankowymi gigantami. Daje nadzieję, że niszczącą nas kapitalistyczną rzeczywistość można rozliczać nie w perspektywie historycznej ale własnej, naszej życiowej, indywidualnej.
Prof. Ewa Łętowska w jednym z wywiadów podkreśliła jak długo w Niemczech kształtowało się prawo ochrony konsumentów. Nie dziwi więc fakt, że u nas jest jeszcze tyle do zrobienia w tej kwestii. Autor "Drogi do życia bez kredytu" udowadnia, że pozwy frankowiczów oszukanych przez banki są nieodłącznym elementem tego procesu. Konsumentami jesteśmy bez przerwy, więc prawa wywalczone w imię naszego przyszłego bezpieczeństwa, nawet w pozornie niedotyczącym nas obszarze, są dla nas wszystkich niezwykle ważne.
Polecamy do ćwiczenia samodzielnego myślenia i nauki przeciwstawiania się wykorzystującym nas instytucjom finansowym. Często wydaje nam się, że walka z bankiem do potyczka Dawida z Goliatem, ale może właśnie ta opowieść powinna nas motywować, bo przecież to Dawid wygrał pojedynek.

W oczekiwaniu na nową książkę trzeba było przeczytać pierwszą. Jest rewelacyjna. Autor i założyciel społeczności Życie Bez Kredytu pomógł już tak wielu frankowiczom, że i ja zdecyduję się na pozwanie swojego banku. Czekam już na pozew i lekturę drugiej książki.

Autor porusza bardzo ważny temat kredytów frankowych, w tym ujawnia kulisy całego mechanizmu na którym setki tysięcy rodzin dało się uwikłać w te zobowiązania oraz następnie ich walki przeciwko Bankom. Pozycja obowiązkowa dla każdego frankowicz

Książka napisana prostym zrozumiałym językiem. Pokazująca że nie warto zwlekać z pozwaniem banku. Ujawnia nieuczciwy proceder banków oraz historie powstania tych pseudo instrumentów finansowych. Warto przeczytać.

Rzetelnie napisana książka, która wskazuje problem kredytów frankowych, zachęca do walki ze złymi praktykami banków. Dosyć przystępny język oraz wskazanie wielu przykładów wygranych spraw, a także szereg ustaw lub innych aktów prawnych, które wskazują jak bardzo te kredyty są złe. Polecam zapoznać się jeżeli masz taki kredyt oraz dla tych co chcą kredyt wziąć, ponieważ wskazują czego trzeba się wystrzegać, żeby nie utrudnić sobie życie.

• Chcę dać w prezencie
  • Inne
  • Ekonomia

Dodaj cytat z książki Droga do życia bez kredytu. Historie prawdziwe