Przykro mi

Okładka książki Przykro mi Michael Ian Black
Okładka książki Przykro mi
Michael Ian Black Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Dziewczynka, flaming i ziemniaczek literatura dziecięca
40 str. 40 min.
2022-10-26
2022-10-26
40 min.
Joanna Kończak
przepraszam przepraszanie emocje dla dzieci

Książka opowiada o przepraszaniu. Ziemniaczkowi jest przykro, bo pokłócił się z Flamingiem. W dodatku naprawdę trudno mu przeprosić i to tak bardzo, że wolałby nawet uciec gdzieś daleko. Sytuacje i myśli przedstawione w książkach są znane chyba wszystkim z życia, a tekst jest dość prosty, dlatego można go czytać już z przedszkolakami. Książki z tej serii są napisane w sposób humorystyczny, a ilustracje mówią chyba więcej niż sto słów. ❤️ Całość porusza nie tylko ważne tematy, ale skłania do refleksji przy okazji bawiąc czytelnika. Nieco komiksowy styl szaty graficznej oraz dające do myślenia teksty sprawiają, że książki są nie tylko przyjemną, ale i pożyteczną lekturą, a wysnute z nich wnioski warto zapamiętać! Polecamy i zachęcamy do lektury, także samodzielnej, bo książki nadają się świetnie do ćwiczeń czytania. Wydawnictwo zadbało o twardą oprawę i nieco większy format. https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/12/przykro-mi-martwie-sie.html

Kolejna książka o ZIemniaczku, Flamingu i dziewczynce! Czekaliśmy na nią całą rodziną jak na Gwiazdkę.

I nas nie zawiodła.
Podejrzewam, że każdy, komu kiedykolwiek było trudno powiedzieć "przepraszam", znajdzie tu cząstkę siebie. No i wiadomo - nauczy dziecko, że popełnianie błędów jest ok. Tylko trzeba przeprosić, jeśli sprawiło się komuś przykrość
Ważna lekcja.

Kocham ten cykl bo jest równie mądry co totalnie odjechany i bekowy. Najlepsze połączenie

I nas nie zawiodła.
Ważna lekcja.

Kocham...

Na wieść o tym, że Dziewczynka, Flaming i Ziemniaczek, czyli niesztampowe trio z serii o emocjach, powracają aż podskoczyliśmy z radości. I oczywiście kolejne części musiały dołączyć do naszej biblioteczki.

Tym razem Autor- Michael Ian Black - znany komik, wziął na "warsztat", kolejne trudne tematy czyli zamartwianie się oraz przepraszanie.

Chyba nikt nie lubi przepraszać, prawda? To jedno z tych słów, które ciężko przechodzą przez gardło, bo przepraszanie wiąże się z przyznaniem do winy. Tak było i w przypadku Ziemniaczka, który podczas zabawy powiedział kilka słów za dużo (brzmi znajomo? 😉) i uraził swojego przyjaciela Flaminga. Ba! Zasmucił i zranił jego uczucia. Ziemniaczkowi bardzo, ale to bardzo trudno było się zebrać na przeprosiny, na szczęście przy wsparciu Dziewczynki się udało i poprosił o przebaczenie. Przyjaźń została uratowana!
Ta historia pokazuje, że chociaż przepraszanie może być trudne, to absolutnie warto zdobyć się na ten krok, zwłaszcza, gdy na szali leży przyjaźń.

Utrzymane w nieco komiksowej konwencji, z odrobiną absurdu i doskonałym żartem, a także świetną warstwą graficzną podbiły serducho mojego Przedszkolaka. Na uwagę zasługuje także fantastyczna kreska ilustratorki, która poprzez pozy oraz mimikę bohaterów oddaje całą gamę emocji. Te książki prowokują do rozmów i do filozofowania z dziećmi. W zabawny sposób pokazują, że każdy czasem przeżywa trudne tematy i że istnieją sposoby, by sobie z nimi poradzić.

Chyba nikt nie lubi...

• Rozwój
  • Dla Mai
  • Amelkowe

Dodaj cytat z książki Przykro mi