rozwińzwiń

Smutno mi

Okładka książki Smutno mi Michael Ian Black
Okładka książki Smutno mi
Michael Ian Black Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Dziewczynka, flaming i ziemniaczek literatura dziecięca
40 str. 40 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Seria:
Dziewczynka, flaming i ziemniaczek
Tytuł oryginału:
I'm sorry
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2022-03-23
Data 1. wyd. pol.:
2022-03-23
Liczba stron:
40
Czas czytania
40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310137531
Tłumacz:
Joanna Kończak
Średnia ocen

9,1 9,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,1 / 10
12 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1594
765

Na półkach:

Czy smutek może ... być?
Flaming, dzięki dziewczynce i Ziemniaczkowi, przekonuje się, że - tak. I, że to nic złego czasem się posmucić

Niby nic, niby wiadoma rzecz. Ale jakoś inaczej patrzę teraz na smutek innych. Już nie mam przymusu w środku, żeby od razu pocieszać. Bo czasem warto dać się posmucić.

A Ziemniaczek jak zawsze jest najlepszy (gleba!) Kocham tę serię (są 2 tytuły). Czytamy na okrągło a książki są z nami już kilka miesięcy

Nam się ooooogromnie podoba. Wy - sprawdźcie sami :)

Czy smutek może ... być?
Flaming, dzięki dziewczynce i Ziemniaczkowi, przekonuje się, że - tak. I, że to nic złego czasem się posmucić

Niby nic, niby wiadoma rzecz. Ale jakoś inaczej patrzę teraz na smutek innych. Już nie mam przymusu w środku, żeby od razu pocieszać. Bo czasem warto dać się posmucić.

A Ziemniaczek jak zawsze jest najlepszy (gleba!) Kocham tę serię (są 2...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6131
3433

Na półkach:

Michael Ian Black jest aktorem, pisarzem i komikiem znanym ze współtworzenia skeczowych zespołów komediowych „The State” i „Stella”. Wystąpił też w wielu programach telewizyjnych i filmach, m.in. „Ed”, „This is Forty”, „Wet Hot American Summer” oraz w różnych programach VH1 „I Love the...”. Napisał kilka książek dla dzieci i dorosłych. W Polsce jest słabo znany. Mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że nie znany, a szkoda, bo ma bardzo przyjemny sposób pisania i ciekawe spojrzenie na świat. Właśnie z tego powodu Wam dziś troszkę opowiem o jego twórczości, a później opowiem o nowości na polskim rynku. Nie będzie to książka, po którą sięgnie każdy, bo jest dla najmłodszych czytelników, ale nazwisko pisarza warto sobie zapamiętać (a może czyta mnie jakiś wydawca szukający ciekawych publikacji dla dorosłych i się zasugeruje moją oceną).
Michael Ian Black ma na swoim koncie „A Better Man: A (Mostly Serious) Letter to My Son Kindle Edition” („Lepszy człowiek: (w większości poważny) list do mojego syna”),który troszeczkę przypomina książkę hiszpańskiego filozofa, Fernanda Savatera „Etyka dla syna” („Etica para amador”) zawierająca całe mnóstwo ważnych tematów do rozmów z młodzieżą i dziećmi. Zwłaszcza tych dotyczących odpowiedzialności, wolności i dokonywania wyborów oraz osobistych pomysłów na swoje życie i postępowania w taki sposób, aby dbać o siebie i nie krzywdzić innych, czyli rzeczy, które mi także są bliskie. Wszystko przyprawione sporą dawką humory, bo który nastolatek chciałby czytać jakieś nudne pouczenia starca (wiecie, że osoby powyżej 30 roku życia to dla nastolatków starcy?). Do tego pisarz ma na swoim koncie zbiór esejów „My Custom Van” uświadamiających czytelnikom jak funkcjonują stereotypy i co dzieje się z nimi, kiedy zostają odwrócone, przekręcone w satyryczne karykatury osoby z różnych grup społecznych. A wszystko to bez kpiny, wyśmiewania tylko z pokazaniem paradoksów zachowań i postaw. W podobnym stylu jest też książka „You're Not Doing It Right: Tales of Marriage, Sex, Death, and Other Humiliations” (jeśli znacie angielski to naprawdę bardzo polecam). Z książek dla dzieci ukazały się opowieści o kogucie próbującym zmieniać melodie swojego porannego „śpiewu” („Cock-a-Doodle-Doo-Bop!”),o wciskaniu określonych grup w masowe zachowania, które im nie odpowiadają („A Pig Parade Is a Terrible Idea”),o realizacji pragnień („Chicken Cheeks Hardcover”),o chłopcu z zaburzeniami sensorycznymi („Naked”),a nawet satyra polityczna dla dzieci o kampanii przedwyborczej („A Child's First Book of Trump”). W publikacjach dla najmłodszych czytelników bardzo duże znaczenie mają ilustracje. Tak też jest w serii o emocjach. To one grają tu pierwsze skrzypce. Tekst jest zaledwie uzupełnieniem tego, co najważniejsze, a to sprawia, że po jego książki mogą sięgać zarówno dzieci dwuletnie jak i dziesięcioletnie. I troszkę szkoda, że w Polsce jest on słabo znany, ale mam nadzieję, że to się zmieni.
W naszym kraju ukazały się dwie publikacje: „Nudzę się” i „Smutno mi”. W wersji angielskiej jest jeszcze o przepraszaniu i martwieniu się. Celowo nie napisałam tu angielskich tytułów, ponieważ sięgając po książkę „Smutno mi” byłam przekonana, że powinna mieć oryginalny tytuł „I’m sad” (i w sumie ma, bo treść jest z tej książki),ale książce znajdziemy informacje, że tytuł oryginału to „I’m sorry” (czyli ten, który powinien pojawić się przy „Przykro mi”). Możliwe, że to taki chochlik drukarski, bo w pierwszej publikacji mamy właściwie podany tytuł oryginału.
W całej serii mamy tylko trzech bohaterów: dziewczynkę, flaminga i ziemniaka. Relacje między tymi bohaterami, przeżywane przez ich emocje pozwalają na poruszanie ważnych tematów. Opowiem Wam troszkę o wszystkich, bo i tak zaraz będą na Polskim rynku o warto ich wypatrywać.
„I’m sorry” (Przykro mi/Przepraszam) zaprasza nas do świata emocji ziemniaka, który powiedział Flamingowi coś przykrego. Nie do końca wiemy, co to było, bo nie jest to tu istotne. Ważne jest jak czuje się Flaming po usłyszeniu złego komentarza i ziemniak po uświadomieniu sobie, że zrobił coś, co mogło sprawić przykrość jego przyjacielowi. Ziemniak pokazuje nam, że przepraszanie nie jest łatwe, ale warto to zrobić.
„Smutno mi” to opowieść o flamingu przeżywającym smutek. Dziewczynka i ziemniak przyznają, że im też czasami bywa smutno. Dzięki temu ich przyjaciel nie czuje się osamotniony w przeżywaniu uczuć. Dziewczynka i ziemniak dzielą się też z nim sposobami na smutek: robią rzeczy, które ich uszczęśliwiają. Niestety te rzeczy nie działają na flaminga. Smutny bohater dowiaduje się, że to nic złego czuć się smutno. Każdy może tak się poczuć. Do tego odkrywa, że owo uczucie nie trwa wiecznie, a przyjaźń polega na towarzyszeniu, a nie pocieszaniu, bo sama obecność może zdziałać cuda.
Do polskich czytelników trafiło też „Nudzę się”. Spotykamy tam bardzo znudzoną dziewczynkę, która spotyka niesamowicie znudzonego ziemniaka uważającego, że z dziewczynką nie można zrobić nic ciekawego, ponieważ dzieci są niesamowicie nudne. Podejmowane przez dziewczynkę próby udowodnienia kreatywności dzieci prowadzą ją do trafnego wniosku, że wiele zależy od naszego nastawienia.
Jest jeszcze opowieść o martwieniu się. Ta - podobnie jak o przepraszaniu – jeszcze się nie ukazała na polskim rynku. Tym razem głównym bohaterem jest zmartwiony ziemniak, którego dziewczynka i flaming starają się pocieszyć próbując opowiedzieć o smutnych doświadczeniach, które minęły. Pokazują też, że nie da się zabezpieczyć tak, aby nic nam się nie stało, bo taka ochrona może być uciążliwa. Wszyscy uczą się, że najważniejsze to, żyć teraźniejszością, bez nadmiernego martwienia się o to, co będzie i przetrawiania przeszłości. Jedyne, co możemy zrobić to wyciągać wnioski.
W całej serii znajdziemy rewelacyjne, proste ilustracje, sporą dawkę humoru, pokazanie dziecięcego sposobu przeżywania niektórych rzeczy. Każda książka to opowieść w kilkunastu zdaniach zabierająca czytelników w świat poruszanych emocji, uświadamiających im, że nie ważny jest kontekst tylko to, w jaki sposób przeżywamy coś i co z tym robimy, aby czuć się lepiej. Stworzone przez Debbie Ridpath Ohi ilustracje są duże, pogrubione i obrysowane na czarno. Słowa wypowiadane przez Ziemniaka mają brązowy kolor, przez dziewczynkę niebieski, a Falminga różowy. Ogromne, dwustronicowe rozkładówki świetnie pokazują, w jaki sposób radzić sobie z emocjami i jak postępować, aby nie ranić innych. Są to publikacje pokazujące pozytywne postawy, pozwalające na budowanie ciepłych relacji.

Michael Ian Black jest aktorem, pisarzem i komikiem znanym ze współtworzenia skeczowych zespołów komediowych „The State” i „Stella”. Wystąpił też w wielu programach telewizyjnych i filmach, m.in. „Ed”, „This is Forty”, „Wet Hot American Summer” oraz w różnych programach VH1 „I Love the...”. Napisał kilka książek dla dzieci i dorosłych. W Polsce jest słabo znany. Mogę się...

więcej Pokaż mimo to

avatar
533
531

Na półkach: ,

Smutnego Flaminga próbują pocieszyć dziewczynka i Ziemniaczek. Jak okazuje się, każdy ma inny sposób na radzenie sobie że smutkiem i nie koniecznie sprawdza się on u innych. Dochodzą jednak do wniosków, że czasami dobrze pozwolić sobie na smutek, a radość może sprawić coś zupełnie naturalnego.
Proste ilustracje, jasny przekaz, genialny humor, który trafi do każdego. Mimika postaci świetna odzwierciedla rozmaite emocje, a niewielka ilość tekstu pozwala na płynne i dynamiczne czytanie i to z podziałem na role.

Fantastyczne książka z najbardziej nieoczywistym doborem bohaterów: dziewczynka, Ziemniaczek i Flaming.
W genialny sposób mówi o smutku jednocześnie tłumacząc i bawiąc czytelnika.

Smutnego Flaminga próbują pocieszyć dziewczynka i Ziemniaczek. Jak okazuje się, każdy ma inny sposób na radzenie sobie że smutkiem i nie koniecznie sprawdza się on u innych. Dochodzą jednak do wniosków, że czasami dobrze pozwolić sobie na smutek, a radość może sprawić coś zupełnie naturalnego.
Proste ilustracje, jasny przekaz, genialny humor, który trafi do każdego. Mimika...

więcej Pokaż mimo to

avatar
361
360

Na półkach:

Chyba każdy się czasem smuci, prawda?

Flaming jest dziś strasznie smutny, Dziewczynka i Ziemniaczek starają się pomóc przyjacielowi i szukają sposobu aby poprawić mu nastrój. Ale okazuje się, że to co sprawia radość Dziewczynce kompletnie nie sprawdza się w przypadku Flaminga, propozycja Ziemniaczka też nie pomaga. Ale jest coś co łączy całą tę niezwykłą trójkę - przyjaźń. I dokładnie o to chodzi, może wcale nie potrzeba wymyślnych sposobów na poprawę humoru, może wystarczy po prostu obecność bliskich.

Urzekło mnie również zdanie, które wypowiada Dziewczynka na pytanie Flaminga czy będzie go lubiła takiego smutnego: "Lubię cię nie tylko wesolutkiego. Lubię Cię zawsze i wszędzie. Smutnego, złego, znudzonego czy w jakimkwiek innym nastroju". Czyż to nie piękna deklaracja prawdziwej przyjaźni?

Każdy ma prawo do różnych emocji, i tych przyjemnych i tych bardziej trudnych. Każdy ma prawo do smutku i to jest w porządku. Czasem wystarczy po prostu być przy kimś w trudnych chwilach i trwać.

Naprawdę świetna seria, mądra, zabawna - autorem jest znany komik, z dokładnie takim poczuciem humoru, które trafia do mojego Przedszkolaka. Do tego fantastyczna kreska ilustratorki, która poprzez pozy oraz mimikę bohaterów oddaje całą gamę emocji. Prowokuje do rozmów i do filozofowania z dziećmi.
Szczerze polecam i mam nadzieję, że kolejne książki z serii czyli "I'm worried" oraz "I'm sorry" również ukażą się w Polsce.

Chyba każdy się czasem smuci, prawda?

Flaming jest dziś strasznie smutny, Dziewczynka i Ziemniaczek starają się pomóc przyjacielowi i szukają sposobu aby poprawić mu nastrój. Ale okazuje się, że to co sprawia radość Dziewczynce kompletnie nie sprawdza się w przypadku Flaminga, propozycja Ziemniaczka też nie pomaga. Ale jest coś co łączy całą tę niezwykłą trójkę -...

więcej Pokaż mimo to

avatar
389
174

Na półkach: ,

Co powiecie o książkach z przygodami dziewczynki, fleminga i ziemniaczka? Nieprawdopodobne? A jednak!

W książeczkach "Nudzę się" i "Smutno mi" Michael Ian Black znajdziemy proste sposoby na radzenie sobie z emocjami. Przedstawione są one w jasny sposób, idealny dla małego czytelnika. Książki są dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat, ale mój dwulatek jest zakochany w pięknych ilustracjach zawartych w książce. Wiem, że zostaną z nami na długo i liczę, że przygód będzie więcej! Polecam!

Co powiecie o książkach z przygodami dziewczynki, fleminga i ziemniaczka? Nieprawdopodobne? A jednak!

W książeczkach "Nudzę się" i "Smutno mi" Michael Ian Black znajdziemy proste sposoby na radzenie sobie z emocjami. Przedstawione są one w jasny sposób, idealny dla małego czytelnika. Książki są dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat, ale mój dwulatek jest zakochany w pięknych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
704
368

Na półkach: ,

Świetna seria dla dzieci, która uczy, jak radzić sobie z różnymi emocjami.

Głównymi bohaterami książeczek są dziewczynka, ziemniak i flaming, którym towarzyszą różne emocje.

W książeczce " Nudzę się" dziewczynka próbuje przekonać ziemniaczka, jaka to frajda być dzieckiem i co można robić w czasie nudy. Pokazuje, że dzieci mogą robić wszystko, na co pozwala im wyobraźnia i jak ciekawie można spędzić dzień.


W " smutno mi" dziewczynka i ziemniaczek próbują pocieszyć flaminga, który jest bardzo smutny. Okazuje się, że każdy na swój sposób radzi sobie ze smutkiem, a koniec końców, to w porządku być czasem mniej radosnym.

Książeczki są ślicznie wydane, w mają duże, minimalistyczne ilustracje, które bardzo mi się podobają. Tekstu jest mało, co może fajnie sprawdzić się przy nauce czytania. Książeczki zawierają w sobie fajny humor z morałem i jasnym prostym przekazem dla dziecka.

Mam nadzieję, że powstaną kolejne książki o innym emocjach.

Książki są przeznaczone dla dzieci od 3 do 8 lat.

Świetna seria dla dzieci, która uczy, jak radzić sobie z różnymi emocjami.

Głównymi bohaterami książeczek są dziewczynka, ziemniak i flaming, którym towarzyszą różne emocje.

W książeczce " Nudzę się" dziewczynka próbuje przekonać ziemniaczka, jaka to frajda być dzieckiem i co można robić w czasie nudy. Pokazuje, że dzieci mogą robić wszystko, na co pozwala im wyobraźnia i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
103
101

Na półkach:

Czasami obraz, emocje, mimika mówią więcej niż tysiąc słów. Zdecydowanie takie są książki o przygodach flaminga, dziewczynki i ziemniaka (tak, dobrze czytacie).

Każda historia oparta jest na relacji trójki przyjaciół i w świetny sposób (momentami zabawny) pokazuje jak radzić sobie z emocjami.

Książka jest bardzo autentyczna w przekazie i pomocna w oswajaniu z dziećmi różnego rodzaju emocji. Co podoba mi się w książkach z tej serii, przede wszystkim to jak bohaterowie radzą sobie z emocjami i nadają im nowy sens. Przedstawiono to w sposób jasny i zrozumiały dla dzieci. Zdecydowanie nie brakuje tu humoru oraz wrażliwości. Polecam.

Czasami obraz, emocje, mimika mówią więcej niż tysiąc słów. Zdecydowanie takie są książki o przygodach flaminga, dziewczynki i ziemniaka (tak, dobrze czytacie).

Każda historia oparta jest na relacji trójki przyjaciół i w świetny sposób (momentami zabawny) pokazuje jak radzić sobie z emocjami.

Książka jest bardzo autentyczna w przekazie i pomocna w oswajaniu z dziećmi...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    12
  • Chcę przeczytać
    9
  • Posiadam
    3
  • 2022 rok
    1
  • Biblioteka
    1
  • Dla najmłodszych i nie tylko
    1
  • Do biblioteki
    1
  • Rozwój
    1
  • Dla bombelków
    1
  • XBiblio łopaciński - dzieci
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Smutno mi


Podobne książki

Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,5
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 9,3
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...
Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 9,7
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...

Przeczytaj także