Czułe rodzicielstwo. Jak dbać o siebie i dać dziecku siłę

Okładka książki Czułe rodzicielstwo. Jak dbać o siebie i dać dziecku siłę Mihaela Plugarasu
Okładka książki Czułe rodzicielstwo. Jak dbać o siebie i dać dziecku siłę
Mihaela Plugarasu Wydawnictwo: Edgard Seria: Samo Sedno poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Samo Sedno
Conscious Parenting of Your Toddler. Strategies to Turn Discipline into Growth and Connection
Edgard
2022-10-12
2022-10-12
9788367219464
Magdalena Grala-Kowalska
Rodzicielstwo Macierzyństwo Tacierzyństwo Wychowanie dziecka

Czasami śmieję się, że macierzyństwo to prawdziwy roller coaster - z jednej strony kochasz te dzieciaki najmocniej, dbasz o nie i chcesz ich dobra, a z drugiej masz ochotę je spakować i wysłać w komos chociaż na kilka dni. Albo chociaż do dziadków (chociaż u nas dość szybko i łatwo od nich wracają, bo mieszkamy obok) :)

Gdy do zmęczenia dodamy stresy, niepokój, czasami złość i frustrację to otrzymujemy piękny wynik pełen rozczarowania i poczucia winy. Dodatkowo inni rodzice wokół nie oszczędzają krytyki i złotych porad. Jak wówczas nie myśleć o sobie źle, nie dać się ponosić emocjom tylko starać się zachować spokój i dystans? Ciężkie pytanie.

Lecz zarówno na te, jak i inne pytania związane z rodzicielstwem znajdziecie odpowiedź bądź PODPOWIEDŹ w książce ,,Czułe rodzicielstwo. Jak dbać o siebie i dać dziecku siłę" od @wydawnictwosamosedno.

Gdy tylko przeczytałam, że ta książka nazywana jest plasterkiem na rodzicielskie zmartwienia, byłam już pewna, że jej lektura w mniejszym bądź większym stopniu mi się przyda i spodoba. Nie myliłam się.

Książka podzielona jest na dwie części- nutkę teorii o zasadach świadomego rodzicielstwa i część praktyczną, w której dość szczegółowo możemy przejść przez ataki histerii, marudzenis, bunt czy agresję a nawet trudności z niejadkami.

Z części teoretycznej natomiast większość tematów kręci się wokół tego, jak zachowywać spokój w większości trudnych sytuacji, jak ZROZUMIEĆ te małe istoty, by im pomóc i je wspierać oraz kilka słów o budowaniu i PODTRZYMYWANIU więzi.

Chciałabym żeby takie książki były polecane i promowane szerzej. Ich lektura jest bardzo wartościowa, a przecież nie każdy ma świadomość tego, że aby dzieci były szczęśliwe to najpierw rodzice muszą czuć się w swojej roli ok.

Polecam!

Wydawca: @wydawnictwosamosedno
Data premiery: 12.10.2022

#samosedno #wydawnictwosamosedno #czułerodzicielstwo #rodzicielstwo #macierzyństwo #mamabyc #bedemama #dziecko #mamdziecko #poradnik #psychologia

Gdy do zmęczenia dodamy stresy, niepokój, czasami...

Świetna pozycja dla każdego rodzica

Świetna pozycja dla każdego rodzica

• ZAKUP
  • Must Have
  • Do kupienia
  • RODZICIELSTWO
  • .2022
  • 📑📑 0<200 stron

Dodaj cytat z książki Czułe rodzicielstwo. Jak dbać o siebie i dać dziecku siłę