Miłość w Zakopanem

Filia
2022-10-12
2022-10-12
literatura polska Zakopane

Powieść na wskroś przesiąknięta kobiecością

Nic nowego się z tej książki nie dowiedziałam,bo to , że kobieta była tylko zabawka w rękach męża a jeśli nie miała męża to decyzję niby w jej imieniu podejmował ojciec lub brat a coś takiego jak rozwód to już w ogóle nie mógl się zdarzyć w tzw.porzadnym domu a jeśli się wydarzył jak w przypadku Jadzi bohaterki powieści to już musiała zniknąć bo co ludzie by powiedzieli czyli wszędzie dulszczyzna,a sama bohaterka ma cudowne ręce które leczą i stawiają duagnozę,ok przydałby się ktoś taki gdy nasza ochrona zdrowia jest poniżej dna, zamiast tomografów i rezonansów ręce Jadwigi

Jadwiga Walkiewicz została boleśnie potraktowana przez los. Mąż, po bankructwie i wyjeździe do Wiednia zażądał rozwodu a ona... została sama, z trójką dzieci. W końcu odważyła się zawalczyć o siebie. Po swoje nowe życie wyruszyła do Zakopanego.

Akcja powieści toczy się w trzech miastach: Warszawie, Siedlcach i w Zakopanem lat 30-tych ubiegłego wieku. Autorka nie poświęca ich opisom wiele, bardziej skupia się na przeżyciach wewnętrznych i rozmyślaniach głównej bohaterki.

Historia Jadwigi mimo wielu przeszkód i przykrych doświadczeń jest historią pozytywną. Bohaterka odnajduje w sobie odwagę do tego, by żyć po swojemu i na własnych warunkach. Poznaje siebie jako kobietę i w końcu, po wielu latach spędzonych w nieudanym małżeństwie  odkrywa, psychicznie i fizycznie, czym jest prawdziwa miłość.

Uważam, że Autorce udało się dobrze przedstawić niepowtarzalny klimat Zakopanego minionych czasów. Książka jest lekka i przyjemna. Szybko się ją czyta. Jest to moja pierwsza powieść pani Jeż. Myślę, że nie ostatnia. 😉

Książka w sam raz dla mnie po dłuższej przerwie od czytania. Szybko się czytała, bohaterów polubiłam. Polecam. :)

Porzucona przez męża bankruta kobieta postanawia zawalczyć o swoje życie. Dzięki wiedzy medycznej i odwadze ,wyjeżdża do Zakopanego i świadczy usługi rehabilitacyjne . Znajduje ciszę ,spokój i miłość.

Jadwiga porzucona przez męża szuka nowej drogi życiowej. Postanawia leczyć masażem w Zakopanem, co ja tam spotka. Czy w końcu będzie żyć jak sama chciała?

Warszawa - Siedlce - Zakopane
Świetny styl ale.... to wszystko. Mnóstwo irytującego moralizatorstwa. Nie wiem, po co miałabym czytać tę książkę do końca...

Warszawa - Siedlce - Zakopane

Tytuł kompletnie nie trafiony, bo książka nie jest o miłości, a o walce o samodzielność kobiety porzuconej przez męża w czasach, w których kobiety dopiero zaczynały walczyć o niezależność. Warto też wspomnieć, że po I Wojnie Światowej praca zarobkowa kobiet nie była w zasadzie niczym zaskakującym, choć dotyczyło to najniższych warstw społecznych.

Bardzo poprawna książka. Co prawda jej nie przeczytałam, a wysłuchałam audiobooka, ale odbiór był naprawdę dobry.

Trudne to były czasy dla kobiet, mocno kibicowałam bohaterce!

Trudne to były czasy dla kobiet, mocno kibicowałam bohaterce!

Lekka i przyjemna

Lekka i przyjemna