Bushcraft dla zaawansowanych. Sztuka przetrwania w dziczy.

Okładka książki Bushcraft dla zaawansowanych. Sztuka przetrwania w dziczy. Dave Canterbury
Okładka książki Bushcraft dla zaawansowanych. Sztuka przetrwania w dziczy.
Dave Canterbury Wydawnictwo: Bezdroża poradniki
Krzysztof Krzyżanowski
survival bushcraft

Dużo przydatnej wiedzy w przystępnym wydaniu

Dużo przydatnej wiedzy w przystępnym wydaniu

Moje kolejne spotkanie z Dave Canterbury. Niestety nie wyszło najlepiej. W książce jest bardzo dużo powtórzeń z Jak radzić sobie w dziczy bez współczesnych udogodnień.

Dla mnie najbardziej wartościowe były rozdziały dotyczące tkactwa i obróbki drewna. Rozdział dotyczący kowalstwa jest trochę nietrafiony. Spoko, może się przydać. Jednak wątpię aby ktokolwiek po przeczytaniu zaledwie kilku stron był wstanie coś samodzielnie wykuć. Tak samo mogę polemizować z tabelą dotyczącą opisu stali jaką można pozyskać. Coś oznaczenia norm mi bardzo nie pasują.

W książce znajdzie się kilka przydatnych rad i pomysłów. Na przykład użycie łuku ogniowego, wyplatanie koszy czy używanie krosna. Jednak jest ich stosunkowo niewiele w stosunku do całości.

Tak jak i przy pierwszym spotkaniu z autorem lub może z tłumaczem. Miałem wrażenie tworzenia treści chaotycznej w odbiorze. Książka tak jak i poprzednia jest skierowana bardziej do odbiorcy za oceanu.

Tak jak i poprzednio brawa dla wydawcy Jak radzić sobie w dziczy bez współczesnych udogodnień. Dla zaawansowanych jest bardzo ładną pozycją. Jednak treść trochę smuci. Mimo wszystko warto się z nią zapoznać jak ktoś ma ochotę na biwakowanie.

• Podróżnicze
  • Survival
  • Popularnonaukowe/Naukowe/Podręczniki

Dodaj cytat z książki Bushcraft dla zaawansowanych. Sztuka przetrwania w dziczy.