Bez opamiętania

Okładka książki Bez opamiętania Paulina Wysocka-Morawiec
Okładka książki Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Bez zobowiązań (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Bez zobowiązań (tom 2)
Bez opamiętania
Jaguar
2021-09-29
2021-09-29

Potrzebowałam takiej książki. Potrzebowałam usłyszeć, że mimo przeciwności, kłód i wielokrotnego rozsypania się może być dobrze. Że ktoś może tak kochać, że aż się w tym zatracić. I że czasem trzeba pomyśleć o swoim szczęściu, mimo zranienia innych.

Mam dreszcze na ciele po przeczytaniu książki i też mam nadzieje, że w przyszłości znajdę taką osobę, która będzie moją podporą.

Pamiętaj ! Każdy jest człowiekiem i popełnia błędy, warto dać sobie czas na przemyślenia i wybaczyć.

Powieść pełna napięć, intryg, emocji i zawirowań w życiu głównych bohaterów. Kuba jest nieszczęśliwy w małżeństwie, Maja jest niespełniona w związku z Adamem i wciąż nie może zapomnień o Kubie. Mamy tu wiele trudnych wyborów i decyzji na całe życie. Kuba robi wszystko, aby zdobyć Maję, jego intrygi są nieuczciwe wobec Maji i Adama, działa bez opamiętania. Zagrywki Kuby aby zdobyć Maję nie podobały mi się, nie wiem czy byłabym zdolna wybaczyć mu jego kłamstwa. Kibicowałam związkowi Maji z Adamem. Zauroczenie Kubą i dobry z nim seks mogą na długo nie wystarczyć.

‼️RECENZJA PATRONACKA‼️

Tytuł: Bez Opamiętania.
Autor: Paulina Wysocka - Morawiec
Wydawnictwo: Jaguar

Dziękuję autorce z możliwość patronowania jej najnowszej książce.

“Bez Opamiętania” to kontynuacja książki “Bez zobowiązań”. Autorka długo kazała nam czekać na kolejny tom ale warto było wyczekiwać.

W tej części poznajemy dalsze losy Majki i Kuby. Trochę czasu minęło i zaszły duże zmiany w ich życiu. Każde z nich próbowało ułożyć sobie życie na nowo.
Ale czy im się udało ?
Czy zapomnieli o sobie ?

Autorka pokazała nam, że potrafi zaskoczyć czytelnika. W tej części jest wiele emocji. Były momenty, że musiałam na chwile odłożyć książkę bo za dużo emocji w jednej chwili się zbierało. Ale co najważniejsze nie zabraknie tutaj wzlotów i upadków, intryg ale także problemów, które pojawiają się w życiu osobistym. Czytając tą część czułam emocje w każdej stronie tej książki. Uważam, że autorka pokazała nam swój talent do przelewania emocji na papier.

Co mnie zaskoczyło w tej części to temat, który został poruszony, czyli alkoholizm. Znam ten problem i uważam, że autorka świetnie sobie poradziła z tym tematem. To bardzo ważne aby osoba, która ma problem z alkoholem umiała się do tego przyznać i dać sobie pomóc.

Czy to jest romantyczna powieść ? Oj nie do końca bardziej bym powiedziała, że ta książka jest życiowa i można z niej wiele wynieść. Autorka świetnie opisała problemy i jak je rozwiązać.

Serdecznie wam polecam sięgnąć po obie części bo naprawdę warto czytać takie książki. Styl autorki jest bardzo przyjemny i lekki. Czytając książkę można powiedzieć, że się płynie.

@wysockamorawiec
@wydawnictwojaguar

#recenzjapatronacka #recenzja #bezopamietania #bezzobowiazan #paulinawysockamorawiec #wydawnictwojaguar #czytamksiazki #czytamlegalnie #kochamksiazki #zaczytanamama86

‼️RECENZJA PATRONACKA‼️

Tytuł: Bez Opamiętania.
Autor: Paulina Wysocka - Morawiec
Wydawnictwo: Jaguar

Dziękuję autorce z możliwość patronowania jej najnowszej książce.

W tej części poznajemy dalsze losy Majki i Kuby. Trochę czasu minęło...

"Bez opamiętania" jest kontynuacją pierwszej części "Bez zobowiązań". Po
zaskakującym zakończeniu pierwszego tomu musiałam sięgnąć po drugą część żeby dowiedzieć się jak potoczą się losy bohaterów. Maja i Kuba tkwią w związkach bez przyszłości. Maja ma narzeczonego , który ją kocha i zrobił by dla niej wszystko. Ona nie może zapomnieć o innym mężczyźnie. Małżeństwo Kuby przechodzi kryzys. Jak zakończy się ta historia? Czy nasi bohaterowie odnajdą szczęście? Wiecej z fabuły nie chce Wam zdradzić bo mogłabym zdradzić więcej szczegółów, a chciałabym żebyście sami sięgnęli po tą pozycję bo warto."Bez opamiętania" jest to historia, która wciąga od pierwszych stron i nie daje o sobie zapomnieć.W książce cały czas coś się dzieje. Nie można się od niej oderwać. Obie części zapadną w mojej pamięci na długo."Bez zobowiązań" jest historią, która mogłaby zdarzyć się naprawdę. Kubę i Maję oraz ich przyjaciół bardzo polubiłam i ciężko było mi się z nimi rozstać. Emocje towarzyszyły mi do ostatniej strony. Szczerze polecam tą niesamowitą historię.

"Bez opamiętania" jest kontynuacją pierwszej części "Bez zobowiązań". Po

Byłam bardzo ciekawa jak potoczyły się dalsze losy Majki i Kuby – bohaterów książki Bez zobowiązań. Moje obawy były słuszne, ponieważ końcówka pierwszej części skończyła się dla naszych bohaterów nieciekawie, tutaj mamy kontynuację ich dość nieszczęsnych losów.

Kuba tkwi w nieudanym związku w którym zatrzymuje go jedynie dwuletni synek. Myśli mężczyzny stale kierują się w stronę Mai, która związała się z Adamem. Zaręczynowy pierścionek na jej dłoni jest niczym kula u nogi, ale jej partner planuje kolejne poważne kroki. W tej sytuacji Kuba postanawia działać…

Poza nieszczęśliwymi związkami w książce pojawia się także wątek nałogu i próby pomocy, a także intrygi i zastraszania. Nie zabraknie znanego z poprzedniej części zespołu The Bricklayers, w którym dwóch muzyków nie może się za bardzo dogadać…

Jest przede wszystkim zaskakująco, emocjonalnie, a nawet niebezpiecznie. Ta część została napisana w innym stylu, mamy inną fabułę – mam wrażenie, że bardziej dynamiczną. Z pewnością na plus zaliczę niebajkowe życie, trudne i czasem źle podejmowane decyzje czy zwykłych bohaterów, których życie zalicza wiele wzlotów i upadków.

,,Wszyscy jesteśmy egoistami. W mniejszym lub większym stopniu, ale wszyscy. I dobrze. Każdy chce być
szczęśliwy i nie ma w tym nic złego. Czasami zdarza się, że dążąc do
tego, co dla nas dobre, ranimy innych. Ale przecież nie da się uszczęśliwić
wszystkich. Czasami musimy wybrać: albo my, albo ktoś inny.”

Prawda jakie to prawdziwe? Zdarzyło się wam w życiu postąpić w ten sposób?
W drugim tomie ,,Bez opamiętania” Maja i Kuba staną przed takim wyborem tylko czy okaże się on słuszny? Czy można budować szczęście, na nieszczęściu innych?

Jak to mówią serce nie sługa. Małżeństwo z rozsądku, które zawarł Kuba, przechodzi poważny kryzys. Zdaje się trwać tylko ze względu na dwuletniego Stasia, owoc związku Kuby i Patrycji.
Maja próbuje zapomnieć w ramionach Adama, ku uciesze tego drugiego, ale udawanie zaczyna ją męczyć, a pierścionek na palcu coraz bardziej ciąży.
Zespół The Bricklayers staje przed wielką szansą, ale konflikt Kuby i Adama może wszystko zaprzepaścić, ku przerażeniu Piotrka.
Nasi główni bohaterzy decydują się postawić wszystko na jedną kartę...

Ta część jest bardziej emocjonująca niż poprzednia, więcej się dzieje, a fabuła ma bardziej dramatyczny przebieg. Z przerażeniem i troską obserwowałam jak Magda najlepsza przyjaciółka Majki, wpada w szpony nałogu i traci kontrolę nad swoim życiem. Najgorsze jednak jest to, że nie można pomóc osobie, która tej pomocy nie chce, a wszyscy wokoło zdają się nie zauważać problemu.
Wspominałam już przy poprzednim tomie, że polubiłam pióro autorki, bo porusza realne problemy, które wielu z nas zapewne nie są obce.
Kiedy wszystko zaczęło zmierzać w zadowalającym mnie kierunku, autorka funduje taki zwrot akcji…. Udało ci się mnie zaskoczyć Paulina Wysocka Morawiec - autorka tak, że przez moment miałam ochotę odłożyć książkę ze złości na zachowanie Kuby. Szok… Ciekawość jednak zwyciężyła i poznałam zakończenie tej historii. Jakie? Tego nie zdradzę, zachęcam do przeczytania powieści o kobiecie, która próbuje zapomnieć i mężczyźnie, który nie chce jej na to pozwolić. Bardzo polecam!!!

Dziękuję Wydawnictwo Jaguar za egzemplarz książki 💜

szczęśliwy i nie ma w tym nic złego. Czasami zdarza się, że dążąc do
tego, co dla nas dobre, ranimy innych. Ale przecież nie da się uszczęśliwić
wszystkich. Czasami musimy wybrać: albo my, albo ktoś inny.”

Prawda jakie to prawdziwe? Zdarzyło się wam w życiu postąpić w ten...

📚Kontynuacja losów Majki i Kuby z powieści „Bez zobowiązań”😊

🌟Miałam nadzieje,że losy bohaterów przyczynia się do wielu rozterek i cierpienia.Nie myliłam się🥺
🌟Ta część jest bardziej dynamiczniejsza i zaskakujaca niż poprzednia.
Intrygi,niebezpieczeństwo oraz strach spowodowały,że książkę czyta się niemal w całości🔥
♥️Nie zabraknie też walki o miłość,która zawładnęła ciałem i umysłem.Jednak,czy granie nieczysto jest fair….prawda zawsze wyjdzie na jaw i co będzie dalej…🤷‍♀️
🌟Byłam zszokowana odkryciem osoby,która była odpowiedzialna za prześladowaniem Majki…Czy można wtedy wybaczyć mimo czystych zamiarów❓❓❓

🌟Dzięki świetnej fabule i zaskakujących zwrotom akcji książkę warto przeczytać,ponieważ nie da się nudzić podczas jej czytania🔥

🌟Z pewnością sięgnę po kolejne książki autorki📚

📚Mijają dwa lata.Życie Majki i Kuby się zmieniło.
Kuba dla dobra syna Stasia stara się być dobrym ojcem i mężem.Niestety uczucia do Majki nie wygasły i dalej myśli o niej.
Majka po związaniu się z Adamem nie czuje się w pełni szczęśliwa.Brakuje jej „iskry” w związku.
Oświadczyny Adama Majce powodują,że Kuba postanawia działać?
Zespół muzyczny w którym członkami jest Adam i Kuba powoduje,że pomiędzy mężczyznami narasta konflikt…Czy w imię miłości do muzyki uda im się go rozwiązać❓
Jak potoczą się losy Majki,Kuby i Adama❓
Koniecznie przeczytajcie i poznajcie świat bohaterów,który z pewnością was niejednokrotnie zaskoczy😉

📚Kontynuacja losów Majki i Kuby z powieści „Bez zobowiązań”😊

🌟Ta część jest bardziej dynamiczniejsza i zaskakujaca niż poprzednia.
♥️Nie zabraknie też walki o miłość,która zawładnęła...

Minęły już dwa lata, a Maja i Kuba wciąż szamocą się z życiem. Każde z nich tkwi w pułapce własnych uczuć i zobowiązań. Małżeństwo Kuby przechodzi poważny kryzys i nawet dwuletni Staś przestaje być wystarczającym powodem, by tkwić w nieudanym związku. Mężczyzna nadal żywi uczucia względem Mai, a kiedy dowiaduje się o poważnych zamiarach Adama wobec niej, postanawia o nią zawalczyć.
Maja coraz częściej dochodzi do wniosku, że nie potrafi wykrzesać z siebie gorącego uczucia, którego oczekuje od niej Adam. Udawanie zaczyna ją męczyć, a pierścionek zaręczynowy od Adama ciąży coraz bardziej. Na domiar złego zaczyna odbierać przerażające anonimy, a jej przyjaciółka boryka się z poważnym problemem…
Zespół The Bricklayers stoi przed wielką szansą, ale zrujnować ją może narastający konflikt między Kubą i Adamem. Dokąd zaprowadzi ich ta rywalizacja? Czy manipulacja, którą odkryje Maja, będzie miała wpływ na jej życiowe wybory?

Czytałam 1 część i z tego co pamiętam to mi się podobała i postanowiłam sięgnąć po 2 tom, który w mojej opinii wypadł o wiele gorzej... Kompletnie się przy tej powieści wynudziłam, totalnie mi nie podeszła, w tej książce panuje straszny chaos, bałagan, skomplikowana relacja między bohaterami, ich zachowania i niektóre wybory powodowały u mnie irytację. Jedna z najsłabszych książek przeczytana w tym roku. Niestety, ale nie była to udana książka, cieszę się, że już ją mam za sobą... Są o wiele lepsze i wciągające serię, a tą wrzucam do " zapomnienia " .

Debiut Pauliny Wysockiej-Morawiec – Bez zobowiązań, będący jednocześnie początkiem historii Majki i Kuby, który autorka kontynuuje w Bez opamiętania, był dla mnie jednym z odkryć ubiegłego roku. Pisałam wówczas, że skusiłam się na książkę ze względu na okładkę, która mnie oczarowała, za to opis przeczytałam dopiero po skończeniu książki, czemu byłam wdzięczna w sposób nieopisany. Wtedy też Paulina Wysocka-Morawiec skradła moje czytelnicze serce i choć kazała mi (i Wam) czekać tyle czasu na ciąg dalszy, wiem, że było warto. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że to udana kontynuacja. W ostatnim czasie mam bowiem wrażenie, że coraz częściej kontynuacje są słabsze niż wcześniejsze tomy. W przypadku Pauliny Wysockiej-Morawiec nie ma o tym mowy. Bez opamiętania trzyma poziom Bez zobowiązań, a właściwie podniosło poprzeczkę jeszcze wyżej. Czuję jednak, że autorka podoła przy okazji kolejnych powieści, bo zwyczajnie ma talent do tworzenia historii, które chwytają za serce, a co najważniejsze wzbudzają takie emocje, że człowiekowi wrze krew.

Bez opamiętania wciągnęło mnie zresztą od pierwszej strony (co z Bez zobowiązań nie miało miejsca) i do samego końca trzymało w takim napięciu, że nie byłam w stanie odłożyć książki, póki go nie poznałam – i tak oto legendy o zarwanych nocach stają się rzeczywistością. Śledziłam z uwagą niemal każdy krok Majki i Kuby na bieżąco analizując, czy ta dwójka będzie miała w końcu swój happy end, czy też Paulina Wysocka-Morawiec kolejny raz próbuje wstrząsnąć czytelnikiem i zrobić mu psikusa, który niekoniecznie musi mu się spodobać... I powiem Wam, a raczej napiszę, że to zakończenie, które zgotowała bohaterom, które do samego końca nie jest pewne, było niemalże katorgą przypominającą czołganie się po pustyni w poszukiwaniu źródła wody. Można się emocjonalnie wykończyć, słowo.

Po skończeniu książki jestem jednak nadal oczarowana tym, jak autorka kreśli kolejne sceny, jak dobiera słowa i jak wplata w nie ładunki emocjonalne, które czuje się w każdej linijce tekstu i, które dłuuugo utrzymują się w głowie i sercu, mimo iż książka dawno wróciła na półkę.
Zdaje się, że Paulina Wysocka-Morawiec to współczesna czarodziejka, do tego czarodziejka słowa pisanego, bo chyba nie jestem w stanie znaleźć innego wytłumaczenia. ;)

Podobali mi się w tej części bohaterowie, którzy z niełatwym bagażem doświadczeń próbowali układać swoje życie na nowo. Z jakim skutkiem? Różnym.
Majka dłuuugo wydawała mi się kompletnie pogubiona, co w zaistniałej sytuacji nie było niczym nadzwyczajnym, ale ta skrywana w duszy rozpacz i tęsknota były u niej bardzo mocno wyczuwalne. Tak jak skrywane zniecierpliwienie i strach w sercu Adama. Również w Kubie można było do pewnego stopnia czytać, jak w otwartej księdze, z której bije desperacja i niespełniona miłość.
A wszystkie te ich emocje, te cienie zdobiące ich charaktery, potknięcia i błędy sprawiają, że są postaciami do cna realnymi, jak gdyby wyrwanymi z prawdziwego świata.

Jeśli więc macie ochotę na naprawdę dobrze skrojony obyczaj z elementami romansu i thrillera psychologicznego, to Bez opamiętania, a wcześniej Bez zobowiązań, będzie wyborem idealnym. Przepadniecie na długie godziny...

Bez opamiętania, to kontynuacja książki, która bardzo mi się spodobała, a jednocześnie, rozwaliła mnie i złamała serduszko.
Zakończenie, z którym nie potrafiłam się zgodzić i pogodzić. Kiedy dowiedziałam się, że autorka pracuje nad drugą częścią, bardzo na nią czekałam, z nadzieją, że ostatecznie będzie tak jak ja chcę ;P
Początkowo było mi smutno, kiedy czytałam tę książkę. Nie zgadzam się, nie lubię tego! Chociaż wciąż mogę mieć nadzieję...
Tak bardzo mogłabym przybić piątkę z Majką. Myśli o wszystkich innych, tylko nie o sobie, o swoim szczęściu.
To co dzieje się tutaj, jest mocno poplątane, skomplikowane, poza tym, masz tę świadomość, że ktoś będzie ogromnie cierpiał. Tylko, że to właśnie jest takie prawdziwe, życiowe.
W moim mniemaniu to właśnie spory plus obu części tej historii, ta prawdziwość, życie które ma wzloty i upadki.
Książkę czytało mi się naprawdę dobrze, tak naprawdę przez dużą część nie byłam pewna czy na pewno potoczy się to tak jakbym chciała.
Mam też troszkę mętlik w głowie w związku z pewnym wątkiem, zachowaniem, które było totalnie złe, a jednak...
Niektórych bohaterów lubiłam mniej niż w pierwszej części książki. Trochę gdzieś się rozchwiały moje poglądy.
Ostatecznie całość oceniam jako całkiem dobrą, ale jednocześnie słabszą od "Bez zobowiązań". Dobrze było jednak wrócić do świata Majki, Kuby, Adama, Piotrka, Magdy i reszty :)

"Nie żałuj czegoś, co było dobre".

Początkowo było mi smutno, kiedy czytałam tę...

• Papierowy
  • NIE CZYTAM