Efekt kumulacji. Droga do spełnionego i dostatniego życia

Okładka książki Efekt kumulacji. Droga do spełnionego i dostatniego życia Darren Hardy
Okładka książki Efekt kumulacji. Droga do spełnionego i dostatniego życia
Darren Hardy Wydawnictwo: Galaktyka poradniki
poradniki
The Compound Effect
Galaktyka
2022-08-20
2022-08-20
Piotr Cieślak

Pozycja porządkująca wiedzę. Doceniam fakt, że autor podkreśla wagę ciężkiej pracy i nie próbuje nauczać o work-life balance, jednak zbyt często pojawia się reklama jego strony.

To jest książka na co najmniej 8/10, może nawet na 9/10, gdyby nie to, że co jakieś 10 stron jest informacja pobierz darmowy dziennik i inny pdf, podajesz e-mail i potem codziennie spamują skrzynkę. Dramat. Na plus jest tutaj dużo cennych drogowskazów odnośnie relacji, nawyków itd. Lektura była przyjemna w odbiorze.

Kluczowe wskazówki opisująco szerzej polskie powiedzenie „Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”.
Polecam audiobook czytany przez autora.

Polecam audiobook czytany przez autora.

Nie jest to typowa książka coachingowa co mnie mega zaskoczyła. Autor fajnie pokazuje jak krok po kroku możemy robić coś każdego dnia w danej swojej dziedzinie.

Autor dość mocno rozdmuchuje główną (dość prostą) ideę książki. Dużo powtórzeń, dużo przykładów, na szczęście książka jest dość krótka i przekazuje mega ważną informację, taką na której warto się skupić przez 200 stron. Informacja brzmi tak: każde powtórzenie buduje nowy nawyk, a nawyk zmienia życie. Co to znaczy? Kiedy podejmujemy decyzję, by jeść zdrowiej i chudnąć, wcale nie uważamy się za osoby, które jedzą zdrowo. Gdyby tak było, nie musielibyśmy podejmować takiej decyzji. Niezwykle ciężko jest przeskoczyć na przykład z wewnętrznej wizji nas samych jako obżarciuchów i kanapowców do fit zdrowych freaków. Na początku wydaje się to niemożliwe. Mówimy sobie w środku: ja taka nie jestem. Jednak tysiące przykładów pokazują, że ludzie potrafią zmienić wewnętrzny obraz siebie samego. Jak to się robi? Być może nie będzie to popularna opinia, ale taki proces zmian zajmuje czas + powtórzenia. Za każdym razem, gdy wybieramy marchewkę a nie Prince Polo, przesyłamy sobie wewnętrzny mini-impuls, który mówi, że jemy zdrowo. Jeśli tych impulsów będzie miliony, w końcu przekonają one nas do zmiany wewnętrznego obrazu siebie. A gdy to zrobimy, zmienimy swoje życie. Nie tylko w kwestii jedzenia czy sportu, ale na wielu płaszczyznach. Konsekwencje są ogromne - najpierw rośnie pewność siebie i dodatkowa energia. Potem przychodzą coraz to bardziej szalone pomysły. Angażujemy w te zmiany naszą rodzinę, przyjaciół. Nagle nasze życie nabiera kolorów i mamy wrażenie, że wszystko jest możliwe. Jak to się stało? Poprzez powtórzenia. Nie chodzi o to, by kalorie się zgadzały. Chodzi o to, by regularnie powtarzać nowe zdrowe małe nawyki. To one są jak kropla, która drąży skałę.
Zaciekawiłam? O tym właśnie jest książka. Dla mnie była bardzo inspirująca i lekka. Nie żałuję tych kilkunastu godzin. 8/10

Bełkot.

Jak zrobisz coś 1000 razy to ma to znaczenie i spore skutki - wow, cóż za odkrycie...

Typowo kołczowe anegdotki z sempiterny. Lanie wody.

Już lepiej przeczytać 2-3 streszczenia/podsumowania na internetach, bo na książkę szkoda czasu.

Bełkot.

Typowo kołczowe anegdotki z sempiterny. Lanie wody.

Świetna książka. Polecam każdemu, kto nie zdaje sobie sprawy z tego, że rutynowo powtarzane przez nas czynności oraz inne zachowania mogą wpłynąć na to jak będzie wyglądać nasza przyszłość. Ponieważ właśnie to jest efekt kumulacji - niewidoczny po kilku dniach, nawet po kilku tygodniach i miesiącach w sposób znaczny. Za to widoczny po kilku latach i to na ogromną skalę.

Klasyka gatunku.
Jeśli szukasz książki z gatunku 'rozwój własny' to nie możesz trafić lepiej.

Krótko i na temat, kilka ciekawych przykładów, dużo rad. W książce możesz znaleźć konkretne wskazówki oraz pytania, na które odpowiedzi nakłonią Cię do podejmowania konkretnych kroków.

Warte do polecenia, w szczególności tym, którzy zaczynają swoją drogę z samorozwojem :)

Klasyka gatunku.
Jeśli szukasz książki z gatunku 'rozwój własny' to nie możesz trafić lepiej.

Książka świetna w swej prostocie. Bardzo ciekawie i z przykładami wyjaśnia, w jaki sposób codzienne i małe decyzje wpływają na naszą przyszłość.

Książka jest świetna.
Ostatnio widziałem że można ją kupić na Allegro