Co się dzieje w lesie

Okładka książki Co się dzieje w lesie Freya Hartas, Rachel Piercey
Okładka książki Co się dzieje w lesie
Freya HartasRachel Piercey Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: W misiowym lesie literatura dziecięca
40 str. 40 min.
2022-07-13
2022-07-13
40 min.
Maciejka Mazan

Okładka książki Bal dla wielkiego dębu, czyli zamieszanie na polanie Freya Hartas, Rachel Piercey
Bal dla wielki... Freya Hartas, Rache...

Okładka książki W deszczu, czyli co się dzieje, kiedy pada Małgorzata Piątkowska, Monika Utnik
W deszczu, czy... Małgorzata Piątkows...
Okładka książki Sir Borys Krzepki i kapryśna królewna Becka Moor, Marc Starbuck
Sir Borys Krze... Becka Moor, Marc St...
Okładka książki Pola w lesie Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Pola w lesie Magdalena Kozieł-No...

Zabierz swoje dziecko w tę podróż po lesie

Zaskoczenie lipca!

Wzięłam tę książkę trochę z łapczywości (w barterze),z postanowieniem, że najwyżej napiszę że taka sobie
A tu się okazuje, że to najlepsza książka z lipcowych nowości Wydawnictwa (wg moich dzieci)

Każda strona ma wierszyk (składnie i rytmicznie przetłumaczony, brawo!) i szereg scenek do odnalezienia
To nie jest poziom Wally'ego, wyszukiwanki są dla młodszych dzieci. Moja 2,5 latka świetnie sobie z nimi radzi i nie są dla niej za trudne. 7latek wyszukuje w parę sekund, ale też codziennie zagląda nam przez ramię, żeby "pomóc siostrze szukać" :D

I jest piękna. Rysunki są urocze, robione jakby kredkami . A scenki - sielanka, las i pikniki. Miodzio
Sprawdźcie sami, imho warto!

Zaskoczenie lipca!

To nie jest poziom Wally'ego, wyszukiwanki są dla...

Dziś zapraszam Was do baśniowego lasu, tętniącego życiem, pełnego zabawy, śmiechu i radości. A naszym przewodnikiem po tym bajkowym świecie będzie pewien sympatyczny Miś, który wraz ze swoimi leśnymi przyjaciółmi zaprosi wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

Każda rozkładówka to przepięknie zilustrowana wyszukiwanka, na której naprawdę sporo się dzieje. Będziemy wiosną budzić się ze snu, rozpoczynać rok szkolny, porządkować grządki oraz gniazdka, jamy, norki. Weźmiemy udział w urodzinach Króliczka, letniej olimpiadzie czy dniu sportów zimowych, a nawet dniu sztuki. W upalny dzień poszukamy ochłody podczas lekcji pływania, a Miś zaprosi swoich przyjaciół na piknik, będzie nawet wieczorne przedstawienie teatralne. A gdy jesienią nadejdą pierwsze chłody i krótsze dni odbędzie się pożegnalne przyjęcie dla odlatującego do ciepłych krajów Pierwiosnka, a także misiowe ognisko oraz zimowa uczta. Aby zakończyć wspaniały rok wspólnej zabawy, długim zimowym snem. Śledząc przygody Misia i innych leśnych stworzeń, będziemy mieli naprawdę sporo elementów do wyszukania i odnalezienia na pełnych koloru i życia ilustracjach.

Gdy w lesie zrobi się cicho, spokojnie i biało, na małego czytelnika czeka jeszcze kilka dodatkowych atrakcji. Na ostatnich stronach znajdziemy nie tylko dodatkowe, książkowe inspiracje na poznawanie świata przyrody, ale aż 20 kreatywnych pomysłów na aktywności na świeżym powietrzu.
Bo pomimo, że raczej nie spotkamy na spacerze wiewiorki czytającej pod drzewem książki (chociaż, kto wie? Może czasem wystarczy odrobinka wyobraźni 😉) to bez watpienia, las, ale także cała przyroda wokół nas oferuje tak wiele do odkrycia, wystarczy czasem się po prostu zatrzymać i chłonąć naturę wszystkimi zmysłami.

Jestem zdecydowaną miłośniczką aktywnego czytania, czyli takiego, które angażuje młodych czytelników, zachęca do rozwiązywania zadań, wyszukiwania, ćwiczenia spostrzegawczości, koncentracji oraz wyobraźni. W takich publikacjach bardzo ważna jest równowaga między tekstem a ilustracjami: każdego musi być wystarczająco, czyli dużo szczegółów i nie za długa czytanka, aby młodzi słuchacze i czytelnicy chcieli słuchać, czytać, przeglądać, wyszukiwać. Tak jest właśnie z książką Z serii „W misiowym lesie” „Co się dzieje w lesie” z wierszami Racheli Piercey i ilustracjami Freyii Hartas. Jest to pierwsza publikacja tego duetu na polskim rynku. Autorki mają też na swoim koncie uroczą opowieść o Wielkanocy i Gwiazdce. Poetka ma w swoim dorobku także utwory dla starszych czytelników. Są wśród nich wiersze analizujące role kobiet, poruszające problemy społeczne, zmuszające do pochylenia się nad dylematami etycznymi. Jest też sporo tekstów rozrywkowych dla młodych odbiorców. Przygody leśnych bohaterów bardzo dobrze wpisują się w dorobek pisarki.
Na pierwszej stronie bohater-miś zaprasza czytelników na wycieczkę po lesie. Będzie to niezwykła przygoda, ponieważ z jednej strony poznamy życie zwierząt, prześledzimy zmiany pór roku, a z drugiej nie zabraknie problemów bliskich dzieciom. Najpierw zobaczymy budzącą się do życia przyrodę i będziemy mogli przyjrzeć się oznakom wiosny. Dalej będziemy przyglądać się wiosennym porządkom w zwierzęcych domach. Pojawi się też temat szkoły i różnorodności uczniów, bo jedni mają kolce, inni dzioby lub są puchaci. Każdy jest tu inny, ale to nie przeszkadza we wspólnej nauce i zabawie. Nie zabraknie też tematu odwiedzin i świętowania. Miś uda się do króliczka na urodziny. Jest i olimpiada, w której mogą zmierzyć się wszystkie zwierzęta. I po raz kolejny zobaczymy, że każdy może być dobry w czymś innym i przekonamy się, że nie jest to złe. Poetka zabiera nas do lasu w upalne dni, na lekcje pływania, piknik, na przedstawienie, na którym po raz kolejny przekonamy się, że każda rola jest ważna. Także praca nad kostiumami. Widzimy zabawy w deszczowy dzień, zabawy za sztuką, spędzanie czasu przy ognisku, zimowe zabawy i przygotowywanie się do snu. Na samym końcu lektury zobaczymy, jakie zmiany zachodzą w ciągu kolejnych miesięcy. To tyle na temat wierszy.
Jeśli chodzi o ilustracje są cudne. Znajdziemy tu bogactwo szczegółów, ciekawe zadania i świetnie połączoną akcję z tym, o czym można przeczytać w utworach. Prosta, piękna kreska i piękne kolory sprawią, że dzieci chętnie sięgną po publikacje i podejmą wyzwania i dzięki temu będą mogły rozwijać takie umiejętności jak spostrzegawczość, umiejętność liczenia na podstawowym poziomie, znajomość kolorów i kształtów, a także popracować nad koncentracją oraz mową, bo w czasie zabawy warto prosić pociechę o wymawianie wyrazów. A te mają naprawdę różny stopień trudności: od misia po nietoperza. Do tego owi bohaterzy muszą być znalezieni w czasie wykonywania określonych czynności. Obrazki zostały opracowane z uwzględnieniem możliwości percepcyjnych kilkulatka, ale z naciskiem na przedszkolaków. Oczywiście wcześniej też możemy po publikację sięgnąć. Wtedy praca z książką będzie wyglądała nieco inaczej. Zamiast prosić dziecko o pokazanie konkretnych rzeczy to my będziemy po kolei czytać i pokazywać. Można później spędzić więcej czasu nad jedną stroną i przyjrzeć się każdemu bohaterowi, powiedzieć dziecku, co to za zwierzę i co robi. Dopiero, później można przejść do proszenia pociechy o wskazywanie zwierząt, później pokazywanie, które konkretnie robi określoną rzecz.
Jest to seria dla przedszkolaków, więc i poziom zadań właśnie dostosowany dla takich młodych czytelników. Mamy tu niedługie opowieści. Każda podwójna strona to wycinek z życia bohaterów. Do tego na każdej znajdziemy szereg zadań. Każda publikacja staje się pretekstem do zabrania dzieci w świat ukochanych bohaterów i uczestniczenia w ich przygodzie przez wyszukiwanie ich. Słuchanie i czytanie (średniej wielkości czcionka będzie świetną zachętą dla uczniów nauczania początkowego) opowieści pomoże również popracować nad słuchaniem lub czytaniem ze zrozumieniem. Warto zadać dzieciom pytanie sprawdzające, czy uważnie słuchały.
Jak już wspomniałam publikacja nęci pięknymi, bogatymi w szczegóły ilustracjami, które dzieci chętnie będą oglądać, wyszukiwać różne elementy. Młodzi czytelnicy odkryją, że za każdym razem mogą na ilustracji dostrzec coś nowego. Warto zachęcić pociechę do tego by na podstawie tego, co widzi opowiedziała, co przeżywają bohaterzy, czym się zajmują. Bardzo dobrze zszyte strony oprawiono w solidną, kartonową okładkę, dzięki czemu książka jest estetyczna i trwała.
#rachelpiercey #cosiędziejewlesie #freyaHartas #naszaksięgarnia #miś #las #przedszkole #dzieci #zabawa #aktywneczytanie #koncentracja #spostrzegawczość #słowa #nauka #górowianka #górowiankaas #górowiankaksiążki #annasikorska #czytamdlaoli #czytamOli #naukaczytania #pożyczprzeczytajpoleć

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Wyszukiwanie to zdecydowanie nasz konik i typ książki, który Iga kocha całym sercem. Kiedy więc wzięła do rąk "Co się dzieje w lesie" dosłownie zaświeciły się jej oczy 😍

Miś oprowadzi nas po swoim lesie. Pokaże gdzie mieszka, co robi, swoich przyjaciół i różne leśne wydarzenia z całego roku.

Każda rozkładówka zawiera przepiękną ilustrację ukazującą zwierzęta i dane wydarzenie, krótki wiersz odzwierciedlający to co znajduje się na rysunku oraz wprowadzający do opowiadania, a także listę rzeczy do odnalezienia.

Punktem pierwszym każdej wyszukiwanki jest odnalezienie Misia podczas jego aktualnie wykonywanej czynności. W dalszym planie są pozostałe zwierzęta i ich zadziwiające pomysły.

I tak szukamy pająka uczącego alfabetu w szkole, podniebną sztafetę podczas leśnej olimpiady, dziadka ropucha pilnującego wnucząt nad wodą, czternaście nakryć głowy podczas pikniku Misia czy rzeźby z patyków podczas dnia sztuki.

Książka wydana jest przepięknie, spójnie i pomysłowo. To nie tylko wyszukiwanka, ale także nieszablonowe spojrzenie na las i jego mieszkańców.

Jestem nią totalnie zachwycona ❤️

Każda rozkładówka zawiera przepiękną ilustrację ukazującą zwierzęta i dane...

Sympatyczny Miś zaprasza dzieci do swojego leśnego świata. Tam mogą przeżyć z nim cały rok. Na każdej rozkładówce znajduje się krótki, wierszowany tekst oraz zadania do wyszukania. W całej książce jest ich ponad 200.
Poznajcie leśnych przyjaciół Misia, przywitajcie z nimi wiosnę, odwiedzacie leśną szkołę, wpadnijcie do króliczej norki na urodzinowe przyjęcie, wystartujcie w olimpiadzie i popływajcie w leśnym stawie, a wieczorem zaproście bliskich na przedstawienie do Leśnego Teatru. Pożegnanie lato i usiądźcie z Misiem przy ognisku, a gdy nadejdzie zima, niech śnieżne szaleństwa nie mają końca!
Książka pt. "Co się dzieje w lesie" doskonale aktywizuje dziecko podczas czytania. Łączy w sobie dobrą zabawę z ćwiczeniami koncentracji i spostrzegawczości. Ponadto świetnie wpływa na rozwój mowy i wyobraźnię, gdyż na bazie ilustracji można tworzyć własne słowne historyjki. Autorka zadbała o precyzyjne nazewnictwo, dzięki czemu poszerzy się również zasób słownictwa.
Dodatkowo na ostatnich stronach znajdziecie dwadzieścia pomysłów na kreatywną zabawę na świeżym powietrzu.

• Przedszkole
  • Mediateka
  • Literatura dla dzieci
  • Napał
  • Biblioteka Tatrzanska 63

Dodaj cytat z książki Co się dzieje w lesie