Who Speaks for the Damned

Okładka książki Who Speaks for the Damned C. S. Harris
Okładka książki Who Speaks for the Damned
C. S. Harris Wydawnictwo: Berkley Cykl: Sebastian St. Cyr Mysteries (tom 15) kryminał, sensacja, thriller
Sebastian St. Cyr Mysteries (tom 15)
Berkley
2021-03-02
2021-03-02

Bezwzględnie świetna powieść, realia Anglii okresu Regencji przedstawione bardzo rzetelnie.
Jest czerwiec 1814 roku, a rodziny królewskie Austrii, Rosji i państw niemieckich zebrały się w Londynie na zaproszenie księcia regenta, aby świętować pokonanie Napoleona i przywrócenie monarchicznej kontroli w całej Europie. Ale świąteczna atmosfera zostaje zakłócona pewnego ciepłego letniego wieczoru przez brutalne morderstwo zhańbionego brytyjskiego szlachcica, którego od dawna uważano za zmarłego.

Osiemnaście lat wcześniej Nicholas Hayes, trzeci syn zmarłego hrabiego Seaford, został oskarżony o zabicie pięknej młodej francuskiej emigrantki i przetransportowany do Botany Bay na dożywocie. Jeszcze przed aresztowaniem Hayes został wygnany przez swojego ojca i niewielu w Londynie było zaskoczonych, gdy usłyszeli, że ten niegodziwiec zmarł jako skazaniec w Nowej Południowej Walii. Ale te doniesienia były oczywiście błędne. Niedawno Hayes powrócił do Londynu z tajemniczym małym chłopcem, który znika wkrótce po odkryciu ciała Nicholasa.

Sebastian St. Cyr, wicehrabia Devlin, zostaje wciągnięty w śledztwo przez swojego lokaja, Julesa Calhouna, starego przyjaciela zmarłego. Z pomocą Calhouna, Sebastian zaczyna składać w całość roztrzaskane życie najmłodszego syna zmarłego hrabiego. Dlaczego Nicholas zaryzykował swoje życie i wolność, wracając do Anglii? I dlaczego zabrał ze sobą zaginionego chłopca? Kilku zdenerwowanych londyńczyków miało powody, by obawiać się, że Nicholas Hayes powrócił, by ich zabić. Jeden z nich mógł zdecydować się zabić go pierwszy.

• Kryminał/Sensacja
  • Powieść historyczna