L'opus dei
83-241-2545-0
Opus Dei, religia
literatura faktu
Pistacia

Kanonizacja Josemarii Escrivy de Balaguera, jakiej dokonał Jan Paweł II 6 października 2002 roku, po raz kolejny zwróciła uwagę świata na organizację, o której pozornie wiemy wszystko, a w istocie bardzo niewiele. Przeciwnicy Opus Dei - prałatury personalnej Kościoła katolickiego, instytucji realizującej misję ewangelizacyjną, obecnej w kilkudziesięciu krajach i skupiającej 86 000 osób świeckich i duchownych - mówią o świętej mafii, białej masonerii, sekcie manipulującej umysłem. Kod Leonarda da Vinci przedstawia ją jako organizację makiaweliczną, która chroniąc pilnie strzeżone tajemnice Watykanu, nie cofa się przed niczym. A jaka jest prawda?

Kierownictwo Dzieła Bożego odmówiło autorom, francuskim dziennikarzom, pomocy przy pisaniu tej książki mimo to przez dwa lata prowadzili dziennikarskie śledztwo, zbierając materiały we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i gromadząc liczne świadectwa byłych członków. Te niezwykle starannie udokumentowane relacje - z podaniem nazwisk, miejsc zamieszkania, pozycji zawodowej - ukazują historie tych, którzy opuścili szeregi Dzieła Bożego. Słowami ludzi, którzy naprawdę znają funkcjonowanie, praktyki i dzień codzienny Opus Dei, Benedicte i Patrice des Mazery odkrywają dwie twarze tej kontrowersyjnej i, jak się wydaje, wszechobecnej instytucji Kościoła katolickiego. Jej cel jest jasny: triumf zachodniego chrześcijaństwa. Czy ten cel uświęca środki?

[opis wydawcy]

Agata | 2014-06-21