Nie obiecuj niczego

Okładka książki Nie obiecuj niczego
P. J. HowardNatalie Renard Wydawnictwo: Wydawnictwo Feniks Cykl: Firestone MC (tom 1) Seria: Firestone MC literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Firestone MC (tom 1)
Firestone MC
Nie obiecuj niczego
Wydawnictwo Feniks
2021-06-30
2021-06-30
romans literatura kobieca firestone mc literatura obyczajowa natalie renard p.j. howard wydawnictwo feniks erotyka motocykliści

Okładka książki Lekcja francuskiego P. J. Howard, Natalie Renard
Ocena 9,1
Lekcja francus... P. J. Howard, Natal...
Okładka książki Jesteś moją nadzieją P. J. Howard, Natalie Renard
Ocena 7,6
Jesteś moją na... P. J. Howard, Natal...

Kurde mam złamane serce...totalnie...Rhett i Ryle, zakazany związek, ktory nie powienien zaistnieć...ona studentka medycyny, on w sumie można powiedziec bad boy...ale jeju nawet nie wiem co napisać...bo boli mnie ciało...zakonczenie mnie rozwalilo... totalnie...ale mimo wszystko polecam tą namietną historię, ktorą faktycznie jest...

"Nie obiecuj NICZEGO" to pierwsza część.
Historia Rhetta i Rylee.
Według wszystkich prawideł powinni się traktować jak przyrodnie rodzeństwo. Ich rodzice od dłuższego czasu planują wspólną przyszłość. Na początku idzie im świetnie ale ich znajomość się komplikuje. Są jak ogień i woda. Ona-inteligentna, seksowna studentka medycyny. Klasyczna panienka z dobrego domu. Dodając do tego sarkastyczne poczucie humoru i macie Rylee w pełnym obrazie.
On- zbuntowany chłopak. Zbudowany lepiej niż model z okładki GQ. Pokryty tatuażami. Należy do gangu motocyklowego (tego akurat nie rozgłasza ze względu na ciemne interesy, w których bierze czynny udział 😉).
Mimo wielu przeszkód i przeciwności łączące ich uczucie ma szansę na happy end? Czy może paskudna rzeczywistość przygniecie ich swoim ciężarem?
Historia jest niesamowicie energetyczna i pełna dynamiki. Pokazuje, że dla prawdziwego uczucia ludzie są skłonni do wielu poświęceń i zmian. Emocje aż kipią. Smaku dodają dyskursy między Rylee i Rhettem- czasem aż trudno przestać się śmiać. Klimat clubu motycklowego FIRESTONE czuć na każdej przeczytanej stronie- dodaje niesamowitego smaku...

"Nie obiecuj NICZEGO" to pierwsza część.
Historia Rhetta i Rylee.

Książka jest jedną z tych, co czyta się szybko i lekko. Początkowo trochę się mało dzieje, trochę za dużo różnych opisów. Typowa historia o motocyklistach, klubie i tej nielegalnej działalności. Początkowo zapowiadało się ciekawie, ale sprawy clubu zeszły na drugi plan, a na pierwszy wysunęła się relacja między Rhettem a Rylee.

Rylee to młoda dziewczyna, która studiuje medycynę. Ją i Rhetta łączą rodzice. Jego ojciec i jej matka biorą ślub. Początkowo jej relacja z Rhettem jest jak oparta na byciu "przyrodnim rodzeństwie", z czasem odkrywają, że są dla siebie kimś więcej. Czy Rylee wyjdzie na dobre odkrycie czym zajmuje się jej "brat"? Czy łączące ich uczucie przetrwa?

Rhett to trzydziestoletni mężczyzna, który po śmierci matki nie umiał się dogadać z ojcem. Tak trafił do klubu motocyklowego, który stał sie jego domem i rodziną. Przeszedł wiele złych i dobrych chwil. Gdy jego relacja z Rylee wkracza w zupełnie inną fazę postanawia odejść z klubu. Takim bodźcem jest też śmierć ich prezesa, a kłopoty, jakie po niej zostają sprawiają, że nie jest to takie proste. Czy mu się uda? Czy uczucie do Rylee wygra?

Fabuła dobrze przemyślana, czyta się ją lekko i przyjemnie, choć może nie ma dużo typowych akcji związanych z motocyklistami. Mamy spor scen erotycznych, świetnie napisanych. Bohaterowie dobrze opisani, choć brakowało mi trochę rozwinięcie klubowych spraw. Każdy z bohaterów ma charakterem a potyczki między Rhettem a Ryle są i zabawne i ciekawa. AS ich relacja rozwija się spokojnie i bez pospiechu. Całość historii to duet pisarski, Howard i Renard. Pisane w trzeciej osobie, co trochę utrudniało poznanie dwójki bohaterów. Z przyjemnością bym poczytała tę historię z dwóch perspektyw Rylee i Rhetta. Taka trzecia osoba w narracji tu mi trochę sprawiła niedosytu.

Zakończenie całej historii mnie zaskoczyło. Z jednej strony kochane autorki tak się nie robi, jak tak można zakończyć książkę.... Aż musiałam się cofnąć i jeszcze raz przeczytac bo myślałam, że cos ominęłam, coś złe zrozumiałam, ale nie i szok. Z drugiej właśnie jestem zaskoczona i gratuluje za odwagę. Choć czytelniczki będą niepocieszone to jednak takie zakończenia mają swój urok. . Polecam i zabieram się za tom II , choć to będzie zupełnie inna historia a mimo to kontynuacja.

Rylee to młoda dziewczyna, która studiuje...

🔸Kiedy owoc jest zakazany to smakuje najlepiej. Przekonało się o tym dwoje młodych obcych sobie ludzi, których rodzice zamierzają wziąć ślub. Studentka medycyny Raylee ma stać się przyrodnią siostrą członka gangu motocyklistów, trzydziestoletniego Retta. Między sobą dogadują się bardzo dobrze jako przyszłe rodzeństwo, ale jeden dzień, jedna sytuacja zmienia wszystko i Rett zaczyna inaczej patrzeć na Raylee, a Raylee na Retta. Między nimi rodzi się gorący romans, o którym nie mogą dowiedzieć się ich rodzice, a dodatkowo mężczyzna musi podjąć decyzję, co jest dla niego ważniejsze - kobieta, która pociąga go jak żadna inna, czy klub, który dla niego jest jak rodzina.
🔸Na początku książkę źle mi się czytało. Niektóre zdania były aż nad zbyt złożone i zawierały niepotrzebne opisy, zaś innym brakowało tych opisów i były albo zbyt ubogie, albo w ogóle niepotrzebne. Tyczy się to głównie otoczenia, relacji i bohaterów, którzy pojawiają się w książce. Bardzo lubię dokładne opisy, które zawierają wiele szczegółów odnośnie wyglądu, nastroju itp. i tutaj mi tego brakowało. Wiele musiałam sama się domyślać lub wyobrażać, a za chwile okazywało coś zupełnie coś innego. Tutaj przechodzimy do przeskoków w wykonywanych czynnościach przez bohaterów. Przykładowo, była rozmowa między Rettem, a jego przyjacielem i na koniec rozmowy Rett wyrzucił dopalonego papierosa, gdzie wcześniej nie było wspomniane, że go pali. Jestem bardzo wyczulona na takie rzeczy i dość szybko wyłapuję błędy lub jakieś nieścisłości. Przez takie właśnie rzeczy można mieć odczucie, że to pierwsza książka napisana przez autorki. Na koniec dodam jeszcze, że akcja dzieje się zbyt szybko i mam wrażenie, że są bardzo duże przeskoki właśnie przez brak dokładniejszych opisów.
🔸Jeśli chodzi o sam pomysł na fabułę książki to nie mam nic do zarzucenia. Jest to temat trochę kontrowersyjny w dzisiejszym świecie, a ja takie lubię. Od połowy książki zaś, jakby ręką odjął i leciałam równo z czytaniem kolejnych rozdziałów; nie znalazłam żadnych rzucających się w oczy błędów czy nieścisłości.

Jedynie co mi troszkę drażniło oko to „drobne i ciało, idealny płaski brzuch”. O kilka razy za dużo tego było.
🔸ALE! UWAGA! To jak akcja potoczyła się dalej to wymazuje i skreśla wszystkie mankamenty jakie mi przeszkadzały! Pewnych rzeczy się domyśliłam i udało mi coś odgadnąć, ale samego zakończenia w życiu bym takiego nie wymyśliła! Płakałam podczas czytania, a moje serce, które rzadko reaguje na książki, zostało rozdarte na milion kawałków i nie mogłam pogodzić się z takim zakończeniem historii! 😭 Z jednej strony zamysł perfekcyjny, bo nie wszystkie historie muszą kończyć się jak się kończą (bez spojlerowania). Kolejnym ogromnym plusem jest moja słabość do motocyklistów. Uwielbiam te klimatu i sama kiedyś marzyłam o takim gorącym facecie na motorze, w tatuażach i skórach (może lepiej, żeby mój mąż tego nie widział 😅).
🔸Kochani, książkę polecam Wam z całego serca, dlatego daję fula w punktacji! Idealna książka na zimne wieczory, żeby się rozgrzać, idealna pozycja, żeby odpocząć od codziennego zgiełku i zatopić w naszych kobiecych skrytych pragnieniach. Z utęsknieniem czekam na kolejną część. 🤎

Bad boy i księżniczka, Rhett po śmierci matki wybrał niebezpieczne życie w klubie motocyklowym, balansowanie na granicy prawa. Spotkanie z przyszłą macochą i jej córką przyniesie zmianę. Znajomość z piękną, dobrą i mądrą studentką medycyny przerodzi się w głębokie uczucie. I pojawi się chęć, by zacząć coś nowego. O ile łatwo było wejść w struktury klubu, to wyplątanie się z sieci zależności i nielegalnych interesów nie będzie proste.
Wchodzimy w świat trwardych facetów, szybkich motocykli, gdzie nie ma miejsca na sentymenty. Autorki chcą pokazać, że zmiana jest możliwa, że prawdziwa miłość może zdziałać cuda. Choć nie będzie to łatwe, bo życie to nie bajka. Starają się skomplikować fabułę żeby nie było cukierkowo. Książkę czyta się dobrze, historia bohaterów wciąga.

Recenzja 75/2021

Kilka tygodni temu, na Instagramie pojawiło się ogłoszenie o naborze recenzentów do drugiego już tomu z tej serii. Byłam zaskoczona, że jeszcze nie czytałam pierwszej części więc szybciutko postanowiłam nadrobić zaległości.

Rhett Hawthorne, po śmierci swojej matki, nie ma zbyt dobrego kontaktu z ojcem. Ukojenie i dom znalazł w klubie MC gdzie klubowi bracia zastąpili mu rodzinę, którą stracił wraz ze śmiercią jednego z rodziców. Jednak, gdy ojciec zaprasza go, aby poznał jego nową partnerkę i jej córkę, chłopak zgadza się i od razu łapie dobry kontakt z przyszłą przyszywaną siostrą, z czasem uczucia jakimi się darzą zmieniają się, czy będą warte, aby dla nich zaryzykować i zmienić swoje życie?
Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie, nie mogłam się wręcz od niej oderwać. Akcja toczy się w świecie klubu motocyklowego, co w moim odczuciu jest niebywałym atutem pozycji, dostarcza akcji, strzelaniny, pościgi i porwania podnoszą poziom adrenaliny a sceny zbliżeń między bohaterami napisane są ze smakiem, ale i ogniem co sprawia, że czytające je temperatura podnosi się o kilka stopni. Dodatkowo wpleciony humor w niektóre sceny, wywołuje uśmiech na twarzy a niekiedy łzy wzruszenia cisną się do oczu.
Autorkom rewelacyjnie udało się poprowadzić relację między bohaterami. Początkowo łączy ich wspólna akceptacja a nawet przyjaźń, z czasem ich znajomość przeradza się w pełen namiętności i wzajemnego przyciągania związek, który ukrywają przed całym światem, a zwłaszcza przed najbliższymi. Jednak czy w życiu mężczyzny jest miejsce na stały związek, na wyłączność? Czy Rylee zaakceptuje niebezpieczny styl życia jaki prowadzi Rhett? Oboje są sobie bliscy jednak prowadzą zupełnie odmienne życie, czy ich relacja jest warta poświęcenia?
Zakończenie, które zaserwowały nam autorki rozłożyło mnie na łopatki i długo zbierałam się emocjonalnie z kolan. Polecam Wam tę pozycję. Ja z przyjemnością sięgnę po kolejny tom.

Recenzja 75/2021

Od wielu lat życie Rhetta kręci się wokół gangu motocyklowego. Należy do klubu, za który oddałby życie, pełni w nim funkcje zastępcy prezesa. Działalność klubu jednak nie do końca jest legalna, narkotyki, broń i kobiety są nieodłącznym elementem tego biznesu.

Rylee, piękna i inteligentna studentka medycyny. Pochodzi z bogatego domu, zawsze wszystko przychodzi jej z łatwością.

Rhett i Rylee z pozoru nie łączy nic, poza tym, że ich rodzice postanowili się pobrać. Mają zostać przybranym rodzeństwem, ale zakazany owoc smakuje najlepiej, prawda?

"Nie obiecuj niczego" to literacki debiut dwóch autorek: P. J. Howard oraz Natalie Renard. Bardzo lubię debiuty więc i tym razem z ogromną przyjemnością sięgnęłam po książkę.

Na początku nie mogłam się wkręcić w fabułę, czegoś mi brakowało i książka nie zyskała mojego pełnego zaangażowania. Na szczęście po kilkudziesięciu stronach historia zaczęła mnie fascynować i strony przewracały się same.

Autorki gwarantują nam rollercoaster emocji. Namiętność, zazdrość, ból i łzy, ale też sporo dobrego humoru. Znajdziemy tu wszystko. Trochę niebezpiecznego świata połączonego z romansem. Nie zabraknie również gorących scen łóżkowych. Cała fabuła była jednak spójna i to przede wszystkim uczucia Rylee i Rhetta były na pierwszym planie.

Od razu polubiłam głównych bohaterów. Tacy realni ludzie z normalnymi życiowymi problemami i rozterkami. Bardzo podobała mi się ich przemiana, bo czego nie robi się dla miłości. I oni właśnie świetnie pokonywali przeciwności losu, szukając swojego szczęścia.

W książce zdarzały się błędy i powtórzenia, moje wydanie miało również niejednolitą czcionkę. Domyślam się, że to wina korekty niemniej jednak trochę to utrudniało odbiór.

Widzę w tym debiucie duży potencjał. Książka krótka i konkretna, od razu skradła moje serce tym, że nie ma w niej zbędnych opisów. Ciekawy pomysł, dobra fabuła, mimo paru zastrzeżeń na pewno sięgnę po kolejną część.

"Nie obiecuj niczego" @howard_renard to pierwszy tom cyklu Firestone MC.
Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki... Ma wiele plusów, ale i również trochę minusów. Zacznę od minusów, które przykuły moją uwagę. Jak dla mnie zdecydowanie za dużo było opisów a za mało dialogów, a jak już się pojawiały dialogi to krótkie. Gdzieś tak do połowy książki miałam takie "podoba mi się, ale szału nie ma" i bałam się, że tak zostanie aż do końca, ale na szczęście tak się nie stało. No i kolejny minus... Niestety dało się odczuć, że pisały to dwie osoby przez co momentami panował lekki chaos. Tutaj zdecydowanie autorki muszą nad tym popracować.
No to jak już sobie ponarzekałam...
Jestem wielką fanką książek z motywem MC, których niestety na naszym rynku wydawniczym nie ma za wiele, dlatego z chęcią sięgnęłam po tę pozycję.
Pomysł na fabułę bardzo ciekawy, przykuwający uwagę czytelnika i mogłabym powiedzieć, że w jakimś stopniu oryginalny. Dużo scen pikantnych, które zostały napisane w taki sposób by pobudzić wyobraźnię (Oj a muszę przyznać, że moja wyobraźnia wtedy szalała). Nie raz miałam wypieki na twarzy. Wiele scen trzymających w napięciu i wywołujących ogrom emocji. Nie wspominając już o tym co się ze mną działo gdy doszłam do końca książki. Miałam ochotę wyrzucić ją przez okno. Jak można tak zakończyć historię?! Osatatnio coś często trafiam na książki z takimi zakończeniami.... Ale to spowodowało, że muszę koniecznie dorwać drugi tom, bo chce wiedzieć co się wydarzy dalej.
Autorki perfekcyjnie wykreowały postacie, które lubi się już od samego początku, a ich skomplikowana relacja to taka wisienka na torcie.
Pomimo moich mieszanych uczuć jestem bardzo ciekawa drugiej części.

"Nie obiecuj niczego" @howard_renard to pierwszy tom cyklu Firestone MC.

Rhett już dawno przekreślił sam siebie. Żyje z dnia na dzień nie skupiając się zbytnio na swojej przyszłości, a jedynie korzystając z uciech dla ciała. Jednak, gdy jego ojciec wchodzi w kolejny związek coś się zmienia, bowiem do codzienności Rhetta wkrada się córka jego nowej partnerki Rylee Callahan. Dziewczyna jest młoda i zdolna, na dodatek łapie świetny kontakt z "przybranym bratem". Choć z pozoru są rodzeństwem tak naprawdę żadne więzi ich nie łączą. Gdy więc w grę zaczynają wchodzić emocje Ci młodzi ludzie zatracają się w tym co zakazane...

"Nie obiecuj niczego" to pierwszy tom serii duetu pisarskiego P.J.Howard i N.Renard. To książka, do której dość długo się zbierałam, ale gdy już zaczęłam czytać, to momentalnie skończyłam. Przez powieść płynie się bardzo lekko, nie ma w niej nic nieprzyjemnego, dzięki czemu lektura to jedynie mile spędzony czas. W treści nie brak trudnych tematów, ani emocjonalnych momentów, ale autorki tak je przedstawiły, że do całości wręcz się lgnie. Podoba mi się kreacja bohaterów, którzy potrafią się zmienić i nie są nastawieni tylko na jedną postawę. Jestem pod wrażeniem tematu podjętego przez autorki, bowiem jakby nie było, związki pomiędzy osobami, które pozostają w rodzinnych stosunkach są uznawane za tabu. Tutaj całość przedstawiono naprawdę pięknie, uczucie łączące tych dwoje ludzi było szczere i prawdziwe. Zakończenie totalnie mnie zaskoczyło, w żaden sposób nie przypuszczałam, że na czytelnika zostanie zrzucona taka emocjonalna bomba. To powoduje, że z wielką niecierpliwością czekam na drugi tom, który mam nadzieję, że przedstawi mi dalsze losy niektórych bohaterów.

Kupiłam książkę na targach książki, ale chyba jestem już za stara na takie dziecinne książki. Nie podobała mi się ta historia i niestety widać, że pisały ją dwie rózne osoby.

Dodaj cytat z książki Nie obiecuj niczego