Przyszła ty. Jak skutecznie kształtować swoje życie

Okładka książki Przyszła ty. Jak skutecznie kształtować swoje życie Brian David Johnson
Okładka książki Przyszła ty. Jak skutecznie kształtować swoje życie
Brian David Johnson Wydawnictwo: Muza poradniki
poradniki
Muza
2022-04-13
2022-04-13
Anna Czajkowska
rozwój osobisty przyszłość kobiecość porady poradnik psychologiczny porada lepsza przyszłość

Okładka książki WaR: Wizards and Robots William Adams, Brian David Johnson
WaR: Wizards a... William Adams, Bria...

Brian David Johnson „Przyszła ty. Jak skutecznie kształtować swoje życie”

Czy zastanawialiście się nad takim zawodem jak futurysta?

Wciągające podejście do pozytywnego nawigowania twojej przyszłości

W swojej książce Johnson przedstawia rzeczywiste przykłady tego, jak jego strategia zmienia życie. Doradza, jak spojrzeć na strach z innej perspektywy. Książka zawiera różnorodne studia przypadków, w tym zmiany w karierze, radzenie sobie z wyborami dotyczącymi stylu życia. Dość oczywiste pod wieloma względami, ale dobrze przedstawione i interesujące do czytania. Łatwy styl pisania i mnóstwo zabawnych anegdot.

To co autor opowiada wydaje się wykonalne, logiczne i bardzo optymistyczne. Ciekawe koncepcje, które można wykorzystać. 👍🏻👍🏻

Jakiej przyszłości pragniesz?

„Przyszłość jest cenna — i tak ją należy traktować.”

Brian David Johnson „Przyszła ty. Jak skutecznie kształtować swoje życie”

Czy zastanawialiście się nad takim zawodem jak futurysta?

Wciągające podejście do pozytywnego nawigowania twojej przyszłości

W jaki sposób myślicie o swojej przyszłości? Z wyobrażeniem niewiadomej, czy planem na dalsze losy?

Autor tej książki przekonuje, że jeśli tylko zaufamy swojej sprawczości i nieco ukierunkujemy własne postrzeganie przyszłości, możemy osiągnąć w zasadzie wszystko.

Podaje też szereg ćwiczeń,trochę na zasadzie autoterapii, które mają ułatwić nam nie tylko zwiększenie możliwości, ale też dostrzeżenie, nazwanie i eliminację barier. Zarówno tych zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Myślę, że ta książka zainteresuje przede wszystkim osoby nastawione na własny rozwój. Jest napisana trochę w formie mentoringu, który motywuje i podpowiada narzędzia do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Recenzja dla Wydawnictwa MUZA „Przyszła TY. Jak skutecznie kształtować swoje życie” Brian David Johnson

Któż z nas nie chciałby być szczęśliwy? Któż z nas nie chciałby spełnić wszystkich swoich marzeń? Któż nie chciałby mieć pracy marzeń? Któż nie chciałby być bogaty? Tylko jak to zrobić? Jak ustalić czego ja tak naprawdę chcę? I jak to osiągnąć?
Te i inne pytania rodzą się w głowach wszystkich ludzi i czy się chcemy do tego przyznać czy też nie, nic tego nie zmieni. Codziennie zmierzamy się z naszym życiem, szukając odpowiedzi raz na jedno pytanie, a już za chwilę na inne, w podążaniu do naszej wymarzonej przyszłości.
Autor tej książki podpowiada nam jak to zrobić. Podchodzi do tematu niezwykle profesjonalnie, z wyczuciem i rozeznaniem bazując na swoim ogromnym doświadczeniu stratega i prognosty przyszłości podpowiada jak zbudować naszą przyszłość.
Wplecione w dialogi, formułki i ciekawe przykłady z życia wzięte, pomagają Czytelnikowi lepiej zidentyfikować się z główną postacią poszczególnych przytaczanych historii i przeniknąć w sposób jej obecnego myślenia, ukazując różnicę jak myśleć powinna.
Bo najważniejszym z pierwszych kroków, o których mówi autor, jest równowaga pomiędzy różnymi pragnieniami a ideami. Bo przecież żaden z przewidzianych wariantów naszej przyszłości nie będzie w stu procentach prawdziwy. To my sami codziennie, dzień po dniu kreujemy w naszym życiu naszą przyszłość. I to tylko od nas zależy jaka ona będzie.
Nikt nie odrobi tej lekcji za nas. To my sami, musimy wkraczać w każdy kolejny nasz dzień z głową dumnie podniesiona do góry, z jasno wyznaczonym celem i do niego podążać. Krok po kroku. Konsekwentnie i codziennie. Jak już osiągniemy nasz cel, stawiamy sobie kolejne i tak ten proces życiem zwany trwa. Bo nasza przyszłość wymaga od nas pracy i całkowitego poświęcenia. Autor przez całą książkę zwraca nam uwagę, na proces powracania do przeszłości, z której czerpiemy nauki. Jest to bardzo ważny proces w naszym życiu, bo przecież wszyscy wiemy, iż nie należy tkwić w przeszłości  ta już minęła. Nie należy również żyć tylko w przyszłości  tej jeszcze nie ma. A życie tu i teraz? Czy to jest sposób?
Jak to zrobić, jak połączyć i jak właściwie rozumieć utarte slogany? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udziela znany futurysta Brian David Johnson.
Często to strach przed nieznanym i poczucie bezsilności jest jedynym mechanizmem, który hamuje nasz rozwój. Tkwimy w fałszywym przekonaniu, że przyszłość jest raz na zawsze ustalona. Tymczasem nic bardziej mylnego. To my sami kreujemy naszą przyszłość.
BDJ ( pseudonim autora, który często pojawia się w książce ) mówi nam również o swoich lękach. Mówi o niszczącym nas nieładzie informacyjnym, tym wszechobecnym i wszystkim nam znanym. Ale to nie on przeraża go najbardziej. Jego przeraża nasza bezczynność względem niego. Przeraża go to, jak ludzie widząc nadchodzącą przyszłość nie robią nic aby temu przeciwdziałać, aby jej zapobiec. Oni wręcz biegną w jej kierunku i popychają w jej kierunku jeszcze innych. To właśnie ta beztroska i okrucieństwo przeraża autora.
Dużo miejsca BDJ poświęca na omówienie różnych rodzajów leków. Udziela porad jak się ich pozbyć. Nie mówi tutaj absolutnie o fobiach, które wymagają leczenia klinicznego i tylko jako takie mogą być prawidłowo prowadzone przez lekarzy specjalistów w danej dziedzinie i zgodnie ze specjalizacją.
Pamiętajmy, aby myśląc o naszej przyszłości zawsze w centrum uwagi stawiać ludzi i ich dobro ogólne. Musimy wierzyć w lepszą przyszłość dla wszystkich ludzi na naszej planecie. W obliczu ogólnie panujących mrocznych i przytłaczających nas z każdej strony wizji przyszłości, głos BDJ jest bardzo ważnym głosem.
Nikt z nas w pojedynkę nie zmieni świata, ale każdy z nas może przecież go zmienić o kilka procent. A tym samym dołożyć swoją małą cegiełkę do jego przemiany; ratując tym samym życie naszej planety i życie ludzi na niej, a tym samym siebie i swoich bliskich.
Mamy przecież tyle możliwości, wystarczy się rozejrzeć.
I o tym mówi ta książka. Bardzo ciekawy głos i polecam każdemu, kto pragnie dobra dla nas wszystkich żyjących tu na Ziemi.

Wydawnictwu MUZA dziękuję za egzemplarz recenzencki.

Te i inne pytania rodzą...

Autor jest futurystą, skupia się na przyszłość i pomaga ukierunkować nasze zachowanie i myślenie w taki sposób abyśmy dbali o swoje jutro i kształtowali lepiej własne życie. W poradniku jest zawarta masa wskazówek, ćwiczeń i złotych rad, które mają sprawić, że twoje życie się zmieni i nabierze nowych barw.

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki, z jednej strony autor umieścił parę przydatnych informacji np.jak doprowadzić swoją przyszłość do porządku, ale z drugiej strony ta książka nie ma twardych dowodów potwierdzających poglądy Briana Johnsona. Brak biografii może też poddawać w wątpliwość niektóre teorię.

Dlatego jeśli książka wpadnie w wasze ręce to z ciekawością możecie ją przeczytać ale nie wybierałabym się specjalnie po nią do księgarni.

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki, z jednej strony...

Okładka jest piękna, przedstawia malowaną kobietę z zamkniętymi oczami. Tło jest różowe, a i ogólnie kolorystyka jest tutaj świetnie dobrana, że aż chce się na nią patrzeć. I tak, jestem wzrokowcem i ta okładka mocno zapadła mi w pamięć przez te kolory. Po przeczytaniu opisu pomyślałam, że ta książka może być dla mnie. A więc się skusiłam. Okładka jest w większości satynowa, a i są wytłuszczone pewne elementy. Posiada skrzydełka, które chronią ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczytamy kilka słów o autorze, a na drugim parę zdań o samej książce i co w niej znajdziecie. Stronice są kremowe, czcionka wystarczająca dla naszego oka, marginesy i odstępy między wersami zostały zachowane. Literówek brak. Książka podzielona na rozdziały i podrozdziały.

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorem, wcześniej nie słyszałam o nim. Nie byłam szczególnie nastawiona oprócz tego, że może być ciekawie. Ostatnio lubię czytać poradniki, jednak nieliczne przypadają mi do gustu. Nie wszyscy potrafią do mnie dotrzeć, w niektórych to czy owo mi przeszkadza. I tutaj nie jestem zadowolona. Niestety treść kompletnie do mnie nie dotarła, nie przemówiła, nic. Szkoda, bo zapowiadała się naprawdę interesująca lektura, a tak naprawdę nudziłam się przy niej. To, o czym pisze autor, może komuś się spodoba. Nie potrafiłam przestawić się nagle i zostać optymistlą. Nie potrafiłam iść za wskazówkami Johnsona. Życie mimo wszystko nie jest takie proste, nie jest czarno białe. Może wielu ludziom pomógł - okej, nie mam do tego nic, jednak do mnie kompletnie nie przemówił. Może i jestem oporna, ale chciałam z niej skorzystać, nie nastawiałam się, a i tak nic z tego nie wyszło. Drażniło mnie trochę to, że książka jest tak jakby nastawiona głównie do kobiet, a co z mężczyznami? No i ten róż okładkowy co po niektórych też może panów odrzucić od lektury.

Mamy tutaj kilka ćwiczeń, które autor kieruje do nas, ale i one w żaden sposób nie pobudziły mnie do jakiejkolwiek pracy. Szczerze mówiąc, to autor chce, żebyśmy przestali skupiać się na przeszłości. Zaczęli żyć teraźniejszością, a co najważniejsze - zacząć kreować przyszłość. Tak, by była jak najlepsza. No i fajnie, ale ja nie umiem tak na przód niczego planować. Świat bardzo dynamicznie się zmienia. Niczego nie możemy być pewni. Nie wiemy, co czeka nas jutro...
Mierzyć się z samym sobą? Ze swoimi lękami? Robimy to każdego dnia. Raz nam wychodzi lepiej, raz gorzej. Jednak, gdy jest nam źle lub co gorsza sami sobie nie jesteśmy już w stanie pomóc, to musimy iść do terapeuty, który pomoże nam - bo tylko on będzie potrafił nas poskładać w całość.

Reasumując jestem zawiedziona. Nie spodziewałam się takich treści, nie spodziewałam się, że nie podejdzie mi w ogóle ta książka. Jeśli Wy jesteście zainteresowani tą propozycją, zerknijcie może na lubimyczytać, może ktoś Was przekona, że jednak warto sięgnąć. Okazało się, że nie jestem targetem tej pozycji. Mimo najszczerszych chęci, nie widzę w niej nic, dzięki czemu mogłabym ją niestety, polecić.

Autorem książki jest Brian David Johnson - futurysta, doradca amerykańskiej armii oraz największych międzynarodowych korporacji - przekonuje on, że za pomocą analizy przeszłych wydarzeń i obserwacji współczesnych zjawisk jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłość, ale również ukształtować ją według naszych pragnień.

Sama książka opowiada o tym, jak podejmować dobre decyzje dotyczące naszej przyszłości, od czego zacząć, jak planować, żeby rzeczywiście spełnić swoje własne oczekiwania.

Na koniec cytat, który podkreśliłam: „Pamiętaj, najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić w życiu, to pozwolić – czy wręcz oczekiwać – że ktoś inny zdeterminuje Twoją przyszłość.”

Sama książka opowiada o tym, jak podejmować dobre decyzje...

Przyszła Ty. Jak skutecznie kształtować swoje życie autorstwa Briana Davida Johnsona to chyba pierwszy poradnik, jaki przeczytałam w życiu. Skusił mnie tym, że autor bazuje na swoich doświadczeniach, które zdobył między innymi jako doradca armii amerykańskiej oraz wielkich korporacji międzynarodowych. Na początku muszę zauważyć, że tytuł jest bardzo mylący i może, zupełnie niesłusznie, odstraszyć od lektury czytelników płci męskiej. Tymczasem jest to książka skierowana do wszystkich i każdy, bez względu na płeć może wyciągnąć z niej treści dla siebie pożyteczne. Autor stawia przed nami wiele trudnych pytań, przekonuje że wszystkie nasze decyzje mają wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Zachęca do pracy nad sobą proponując praktyczne ćwiczenia. Ogromną wartością dodaną tego poradnika jest fakt, że przytoczono w nim rozmowy ze specjalistami z dziedzin takich jak nowe technologie, socjologia, antropologia czy też historia. Dzięki temu łatwiej nam poznać pewne mechanizmy, jakie nami kierują. Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie i szybko. Autor zmusił mnie do zaangażowania w lekturę i zastanowienia się nam wieloma ważnymi aspektami życia. Niemniej jednak uważam, że każda zmiana zaczyna się od nas samych i to my musimy jej chcieć. W przeciwnym razie każdy poradnik czy lepszy czy gorszy będzie dla nas jedynie chwilowym motywatorem. Z dużymi obawami podchodziłam do przeczytania Przyszłej Ty. Zupełnie niesłusznie. Książka jest bardzo ciekawa i inspirująca. Polecam serdecznie.

"Przyszła ty. Jak skutecznie kształtować swoje życie". To najnowszy poradnik napisany przez Briana Davida Johnsona a wydany przez @wydawnictwomuza Autor książki jest doradcą w międzynarodowych korporacjach i na podstawie swoich obserwacji i analiz stara się nam pokazać, że jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłość a nawet ją ukształtować. Jesteście ciekawi jak? Jego metoda opiera się na kilku krokach: zmianie narracji, otaczaniu się ludźmi na których możemy polegać oraz tworzeniu planu działania, który stopniowo realizujemy. Niby proste a jednak skomplikowane. Książka dzięki zestawom ćwiczeń motywuje i zachęca do działania nad sobą. Warto ją przeczytać i mimo pięknej, kobiecej okładki nie jest to książka tylko dla kobiet.

"Ten, kto kontroluje przeszłość, kontroluje przyszłość; ten kto kontroluje teraźniejszość, kontroluje przeszłość" /George Orwell/

Czy wiecie kto to jest futurysta?
W wielkim skrócie, jest to ktoś kto zajmuje się przyszłością a konkretnie zbieraniem informacji i doradzaniem jaki wybrać możliwy scenariusz.

Autor jest właśnie takim futurystą, który pomaga  zrozumieć co jest prawdopodobne ale też co jest możliwe aby skutecznie kształtować swoje życie. Niektórym wydaje się, że potrafi przepowiadać przyszłość ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Ludzie sami budują swoje przyszłe życie a niektórzy tkwią w przekonaniu, że to co się wydarzy nie jest od nich zależne. Po części tak jest, bo na niektóre rzeczy nie mamy wpływu ale tkwi w nas moc, dzięki której mamy większą kontrolę nad przyszłością niż nam się wydaje. Za pomocą analizy przeszłych wydarzeń i obserwacji teraźniejszości, możemy nie tylko przewidzieć co się wydarzy ale też ukształtować ją według naszych pragnień.

Książka zawiera porady, zestawy ćwiczeń oraz przykłady z życia wzięte. Więc zamiast narzekać i tkwić w miejscu, autor proponuje wziąć sprawy we własne ręce, porzucić lęk przed poniesieniem porażki i ruszyć przed siebie a to co osiągniemy zapewne mocno nas zaskoczy.

Czy wiecie kto to jest futurysta?

Autor jest właśnie takim futurystą, który pomaga  zrozumieć co jest...

Moja opinia o książce "Przyszła ty. Jak skutecznie kształtować swoje życie" Briana Davida Johnsona.

Johnson jest doświadczonym futurystą (słyszeliście kiedyś o takim zawodzie?),strategiem, wykładowcą na Arizona State University, autorem licznych publikacji z zakresu gospodarki i finansów. W swojej książce, która ma charakter poradnika chce pokazać, że każdy z nas może mieć wpływ na swoją przyszłość. A budowanie przyszłości naszych marzeń zależy od maksymalnego czerpania inspiracji z teraźniejszości.

"Obawy co do przyszłości to nic więcej jak tylko ... Obawy. Pomyśl, jak wiele czasu i energii tracisz, zamartwiając się rzeczami, które jeszcze się nie wydarzyły i być może nigdy się nie wydarzą. Co by było, gdybyś wykorzystał całą tę energię do kreowania pozytywnej i trwałej przyszłości?"

Ok, przyznam, że książka zapowiadała się obiecująco. Jest łatwa i przyjemna w czytaniu. Autor w przystępny sposób wszystko wyjaśnia, przyjmuje też fajny styl zwracania się do czytelników, jakby był naszym dobrym kumplem, bez zbędnego, formalnego wydźwięku. W tej pozycji znajdziemy ćwiczenia oraz rozmaite historie osób, które korzystały z pomocy futurysty. I właśnie tu jest pewien problem z tą książką. Bowiem, autor bardzo dużo i często opowiada o sobie i swoim zawodzie. Dowiedziałam się np. że futurysta nie przepowiada przyszłości lecz jedynie tworzy wyobrażenie możliwych przyszłych scenariuszy. Jego praca to długotrwały proces podczas którego doradza swoim klientom jak zrealizować najlepsze z możliwych opcji, tworzy mapy potencjalnych przyszłości itd.

"Przyszła ty" to nic innego jak książka o tym jednym, konkretnym futuryście - Brianie Davidzie Johnsonie i jego doświadczeniach, na podstawie których próbuje pokazać jak kształtować przyszłość. Jako dowód służą liczne przykłady osób, z którymi pracował. To jest interesujące jednak liczyłam chyba na coś innego... Przede wszystkim na więcej wskazówek, inspiracji czy nawet usystematyzowanej wiedzy, konkretniejszych informacji. Ta książka jest trochę niespójna ale tak naprawdę to od nas samych zależy, co z niej wyniesiemy.

• Psychologia
  • Czytam z Legimi
  • Popularnonaukowe
  • Przeczytane 2022
  • Egzemplarz recenzencki
  • RECENZJE PRZEDPREMIEROWE, egz. od wydawcy

Dodaj cytat z książki Przyszła ty. Jak skutecznie kształtować swoje życie