Przedostatnia pułapka

Tłumaczenie: Jolanta Kozak
Cykl: Seria niefortunnych zdarzeń (tom 12)
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Penultimate Peril
8323721955
baudelaire, lemony, snicket
foolosophy

Inne wydania

Sieroty Baudelaire wpadają w przedostatnią - jak zapewnia nas autor - pułapkę w swojej pełnej mrożących krew w żyłach przygód ucieczce przed Hrabią Olafem. Pułapką okazuje się, jak na urągowisko, "ostatnie bezpieczne miejsce" wolontariuszy WZS, czyli Hotel Ostateczność. Baudelaire'owie, odgrywający tam role boyów hotelowych i tajnych agentów, spotkają w tym tajemniczym miejscu wszystkich miłych i niemiłych współtowarzyszy swoich dotychczasowych perypetii - a więc Sędzię Strauss, Jeremiego Szpetnego, Sera i Charlesa z Tartaku Szczęsna Woń, trójkę dziwolągów z wesołego miasteczka, Esmeraldę Szpetną, Karmelitę Plujko - a także, niestety, Hrabiego Olafa, który jak zwykle depcze im po piętach. Wioletka, Klaus i Słoneczko wydostaną się z przedostatniej pułapki, lecz sposób ich ucieczki i towarzystwo, na jakie są w niej skazani, każą przypuszczać, że chyba wpadli z deszczu pod rynnę.

Nigdy nie wsiadaj do taksówki z nieznaną kobietą. Może cię ona zabrać do tajemniczego hotelu i zaprosić cię na piknik, a potem zniknąć, robiąc jeszcze większy zamęt w twoim życiu. Nigdy też nie odwiedzaj hoteli, w których nie ma katalogów. I najważniejsze pytanie: Frank czy Ernest?
Niestety to już "przedostatnie" spotkanie z Wioletką, Klausem i Słoneczkiem, a mamy coraz więcej pytań. Co przyniesie zapowiadany "Koniec Końców"?
"Dla Beatrycze. Nikt nie zdołał ugasić mojej miłości do ciebie, ani pożaru twojego domu".

czarna_maggie | 2014-05-11
Przeczytana: 11 maja 2014

Pan Snicket po raz kolejny dowodzi, że tylko osoby oczytane są prawe. Co więcej tylko one są w stanie ocalić świat... Trudno mi się z tym nie zgodzić! :)

Mamerkus | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Oj, pozamiatał Daniel Handler tą książką, pozamiatał. Polecam wszystkim przebrnąć przez całą SNZ, aby doczekać się jednego z lepszych twistów fabularnych, a jednocześnie twistu jak najbardziej oczywistego w świetle logiki świata przedstawionego.

"Przedostatnia pułapka", to oczywiście przedostatni tom niefortunnych przygód sierot Baudelaire. Tym razem trafiają do hotelu o niefortunnej nazwie Ostateczność, gdzie wcielają się w role szpiegów - boyów hotelowych. Jakkolwiek idiotycznie to brzmi (cała SNZ nie jest zbyt sensowna dla dorosłego czytelnika), to pozwala to autorowi i bohaterom na przemykanie korytarzami i hotelu i przedstawianie wszystkich drugoplanowych postaci dramatu, a trochę się ich tutaj nazbierało. Są to, znani z wcześniejszych odcinków Charles i Ser ("Tartak tortur"), Hal ("Szkodliwy szpital"), Neron, Baas i Romero ("Akademia antypatii"), pan Poe, sędzia Strauss ("Przykry początek"), Jeremi Szpetny ("Winda widmo"), dziwadła ("Krwiożerczy karnawał"), obywatele z...

Shade | 2013-08-15
Przeczytana: 2011 rok

Mam wrażenie, że wszystkie tomy tej serii są pisane według jakiegoś schematu - nowy opiekun, Hrabia Olaf, podstępy i pościgi, opiekun ginie, Olafowi się nie udaje, dzieci trafiają do nowego opiekuna. Ten tom zdaje się wyłamywać tej regule. Zaostrza apetyt na trzynastą część.

Noise | 2013-04-08

Naprawdę super książka! Powoli się wszystko wyjaśnia i nie mogę się doczekać aż zacznę czytać 13 część!!! :) Naprawdę polecam!!! :D

Carleen | 2016-07-20
Przeczytana: 17 lipca 2016

Chyba najbardziej zaskakująca pozycja w całej serii!
Książka jak najbardziej na plus. Pokazuje, że żaden człowiek nie jest święty i choć nie wiem, jak by się starał, choćby miał najlepsze intencje i tak nie uchroni się od uczynienia czegoś złego. Sieroty, aby pokonać potwora, same się nimi stały...

Glamrida | 2017-05-07

Czy to możliwe? Czy to możliwe, że sieroty nareszcie trafią do ostatniego bezpiecznego miejsca, którym jest Hotel Ostateczność? I czy nareszcie skończy się udręka Baudelaire'ów? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w tej części Serii Niefortunnych Zdarzeń.

Serdecznie polecam, 10/10

Bogini_Cienia | 2015-12-15

Takiego zwrotu akcji się nie spodziewałam. Przeczytałam tą książkę bardzo szybko. No dobra połknęłam ją za jednym zamachem. Była to cudowna przygoda. Jeżeli lubicie fantasy to zapraszam na fantsyija.bloog.pl

anique | 2016-11-14

Im dalej w las tym gorzej. Mam wrażenie, że autor pisał kolejne tomy na siłę, aby seria liczyła ich 13.

Alexxx | 2013-03-30

Bardzo ciekawa książka. Polecam :)