Podróż

2022-05-09
2008-01-01
Irena Kołodziej
sława molestowanie małżeństwo

Druga książka Danielle Steel w tym miesiącu.

Czy to ładna okładka, czy chęć na coś lżejszego - sprawiło, że wzięłam tę książkę. Stała długo na mojej półce, ale nie żałuję, że ją przeczytałam.

Maddy ma męża i pracę, którą lubi wykonywać. Chodzi na przyjęcia, spotyka się z wpływowymi ludźmi, zawsze idealnie ubrana, uczesana, umalowana - podziwiana przez miliony widzów na świecie, ale nie przez męża.

Kiedy kobieta znanego polityka, popełnia samobójstwo z powodu przemocy psychicznej, spowodowanej przez jej męża, do Maddy wraca jej przeszłość o której chciała zapomnieć. To wydarzenie sprawi, że jej życie ulegnie zmianie.

Od wygłoszenia komentarza po wiadomościach, jej relacje z mężem ulegają zmianie. Jack staje się oschły, gwałtowny, wyzywa ją i twierdzi, że bez niego jest nikim. Maddy w to wierzy, dopóki nie dostaje się do Komisji Przemocy Wobec Kobiet i tam dowiaduje się, że mąż stosuje wobec niej przemoc. Przemoc psychiczną - Maddy już doświadczyła przemocy fizycznej a teraz psychicznej. Rozumie, że musi coś zmienić w swoim życiu...

Książka opowiada o pokonaniu długiej drogi, żeby wyjść na prostą. Przykład bohaterki pokazuje nam, że to nie jest łatwe, ale nie należy się poddawać. Nigdy nie jest za późno, by zacząć jeszcze raz na nowo życie.

Druga książka Danielle Steel w tym miesiącu.

Wartościowa książka jeśli chodzi o poznanie mentalności kobiet doznających przemocy psychicznej.Mamy tutaj do czynienia z bardzo autentycznym studium kobiety krzywdzonej.Poznajemy wszystkie pułapki myślenia ofiary,które powodują,że wbrew pozorom ucieczka z takiego związku nie jest rzeczą prostą.Drazni mnie w tej książce hollywoodzkie zakończenie,niepogłębione psychologicznie postacie drugoplanowe, wzmacniający stereotypowe myślenie przekaz...żeby zawalczyć o siebie musi na horyzoncie pojawić się "wybawiciel ",oswojenie się z samotnością i poukładanie swoich spraw na nowo nie może się udać jeśli.....Szkoda bo książka ma potencjał ..a tak to po prostu zakończenie w stylu Steel...

Danielle Steel to autorka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest jedną z najpopularniejszych autorek na świecie. Najbardziej znana z romansów, które są wyważone i trzymają klasę.
Nie bez powodu została okrzyknięta bestsellerową autorką powieści obyczajowych.
Jakiś czas temu powróciłam do jej powieści i bardzo się z tego cieszę, bo są ponadczasowe.
"Wybór" to powieść sprzed ponad dziesięciu lat,a problem społeczny poruszony w książce niestety wciąż jest aktualny.
Maddy to nagradzana prezenterka telewizyjna. Od lat tkwi w małżeństwie z zaborczym mężem. Nie ma siniaków, ale psychicznie jest wykańczana każdego dnia. Do tego jej poprzednie małżeństwo nie było usłane różami.
Kiedy dołącza do Komisji Pierwszej Damy do spraw Przemocy wobec Kobiet otwierają jej się oczy na to czego doświadcza ze strony męża każdego dnia.
Autorka na przykładzie Maddy pokazała jak wiele kobiet jest bitych i nękanych psychicznie za zamkniętymi drzwiami swoich domów.
Jak mało trzeba, aby nie wytrzymać i skończyć ze sobą i jak pomoc innych może wzniecić chęć do zmian i zawalczyć o siebie.
"Piękność" to nowa powieść autorki z tego roku.
Veronique to jedna z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie.
Niespodziewany atak terrorystyczny na lotnisku w Brukseli na zawsze zmienia jej życie. Nie tylko zostaje oszpecona, ale traci dwie najbliższe jej osoby. Teraz musi poradzić sobie z tym co widzi w lustrze i przewartościować swoje życie. Zostawiony przez matkę testament stawia na jej drodze nie lada wyzwanie.
Jest to pięknie napisana historia młodej kobiety, która jednym cięciem traci wszystko, całe dotychczasowe życie. Czy się podda? Czy może spróbuje zawalczyć o siebie?
To co uwielbiam w książkach autorki to oprócz fabuły, która zawsze jest dopracowana i daje nam do myślenia, to styl jakim pisze. Jest to prosty język, a tak niebywale wciągający od pierwszych stron, że dla poznania historii do końca mogę zarywać noce.
Powtórzę się, ale powieści oraz mądrość płynąca z książek autorki jest ponadczasowa.

Nie bez powodu została okrzyknięta bestsellerową autorką powieści obyczajowych.
"Wybór" to powieść...

Maddy jest znaną i podziwianą prezenterką telewizyjną. Nikt nie spodziewa się, że kobieta, która wiedzie życie jak z bajki może być ofiarą zaborczego męża. Maddy zdaje sobie sprawę, że Jack ją krzywdzi, ale dopiero dociera to do niej w momencie, w którym poznaje historię innych dręczonych psychicznie kobiet.
Na komisji udaje jej się również poznać Billa, który za wszelką cenę stara się jej pomóc. Jednak ucieczka od męża i traumatycznych wspomnień nie okaże się łatwą drogą do przebycia.
Czy kobieta zdoła odbudować swoje życie po trudnych chwilach❓

Przyznam, że książka bardzo mi się spodobała. Pokazuję dużą determinację i odwagę ze strony Maddy oraz opiekuńczość ze strony Billa.
To już moja któraś z kolei książka autorki i tak jak myślałam, Danielle mnie nie zawiodła.

Na komisji udaje jej się również poznać Billa, który za wszelką...

Dla świata są małżeństwem jak z bajki.
Dramat rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami.
Nagradzana prezenterka telewizyjna Maddy od lat próbuje usprawiedliwiać wybuchy zazdrości i nadmierną kontrolę ze strony zaborczego męża. Nie ma siniaków na ciele, ale ślady, które nosi w psychice, są równie bolesne – musi radzić sobie ze strachem, upokorzeniem i izolacją. Nikt nie pomyślałby, że kobieta, którą podziwia cały kraj, żyje w ciągłym lęku i napięciu.
Uzdrowienie Maddy zaczyna się, gdy dołącza do Komisji Pierwszej Damy ds. Przemocy Wobec Kobiet i w historiach ofiar dostrzega siebie. Tam poznaje Billa, który błaga ją, by przejrzała na oczy i pozwoliła sobie pomóc.

Ta książka ukazuje różne formy przemocy, od fizycznej aż po psychiczną, każdej należy uniknąć i to jak najszybciej, choć pokazuje, że to wcale nie jest takie proste jak się może nam wydawać. Ogólnie autorka poruszyła trudny temat jakim jest przemoc. Książkę szybko się czyta, język prosty, fabuła nieskomplikowana. Świetna akcja, intrygująca historia, trzyma w napięciu do ostatniej strony. Autorka fajnie ukazała tą nieświadomość bohaterki, że jest ofiarą przemocy i, że druga osoba potrafi tak człowiekiem manipulować. Polecam każdej kobiecie sięgnąć po tę lekturę, a może akurat pomoże zrozumieć. Przemoc ma różne oblicza, z każdą formą należy walczyć i się nie poddawać.

Dla świata są małżeństwem jak z bajki.
Dramat rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami.

"Podróż jest długa. Nie żałuję tego. Czasami jest mroczna, najeżona przeszkodami. Kiedy indziej radosna, przesycona słonecznym blaskiem. Częściej bywa trudna niż łatwa."

Maddy od dawna żyje z apodyktycznym mężem. Usprawiedliwia jego ataki zazdrości i nadmiernej kontroli. Musi znosić izolację oraz strach, który odczuwa każdego dnia. Codziennie musi się uśmiechać jako znaną osobą, choć w środku ją rozrywa.

Pewnego dnia zostaje częścią komisji, która zajmuje się przemocą wobec kobiet. Tam odnajduje siebie. Poznaje również mężczyznę, Billa, który namawia ją by spojrzała prawdzie w oczy i zawalczyła o siebie.

Jednak nic nie jest takie proste, jak się wydaje. Nagle wydarza się tragedią, która wiele kobiecie uświadamia.

Czy znajdzie w sobie siłę by walczyć?

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

Temat poruszony w tej książce jest naprawdę istotny oraz godny uwagi. Znana i ceniona dziennikarka, która każdego dnia uśmiecha się do wielu ludzi, okazuje się przeżywać osobisty dramat w domu. Mąż kontroluje ją na każdym kroku. Choć nie znęca się fizycznie to ból psychiczny, który jej funduje jest dużo gorszy. Nie zniknie tak po prostu. Nie wygoi się po kilku dniach.

Książka jest pełna lęku, niepewności ale także nadziei, że jutro będzie lepiej.

Styl jakim posługuje się autorka jest bardzo przyjemny. Nie dłużyła mi się ta książka mimo, że akcja nie należy do zbyt dynamicznych. Mimo wszystko historia jest niezwykle życiowa dzięki czemu człowiek może odnaleźć w niej cząstkę siebie. Osobiście uwielbiam tego typu książki.

Historia niesie też za sobą pewien morał. Nigdy, ale to nigdy nie wolno się poddawać i zawsze należy walczyć o własne szczęście. Choćby ludzie rzucali nam same kłody pod nogi, choćbyśmy nie widzieli już żadnych szans na powodzenie... Należy podnieść głowę do góry i iść po swoje. Oczywiście warto też mieć kogoś kto popchnie nas trochę w odpowiednią stronę byśmy nabrali wiarę, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Ja jestem zachwycona tą historią i szczerze ją polecam ❤️

Aż wstyd się przyznać, że to dopiero moje pierwsze spotkanie z twórczością Danielle Steel. Gdy dowiedziałam się ile dzieł ma na swoim koncie, szczerze mnie zamurowało. Mimo, iż jest to mój początek drogi z twórczością autorki ja już jestem nią oczarowana.

“Podróż” opowiada historię Maddy, która obecnie jest prezenterką telewizyjną w stacji, która należy do jej męża. Męża, który ma bzika na punkcie kontroli. Jego zachowanie w stosunku do żony, nie jest w porządku. Jack nie szanuje swojej żony, poniża ją i stara się zaburzyć w niej poczucie własnej wartości. Maddy nie uzmysławia sobie, że jej mąż stosuje wobec niej przemoc do momentu, aż kobieta dołącza do komisji dotyczącej zwalczania przemocy wobec kobiet. To właśnie tam po raz pierwszy otwiera szerzej oczy i poznaje mężczyznę, który będzie jej wsparciem. Jednak opuszczenie męża, nie będzie takie proste, przecież to właśnie jemu zawdzięcza wszystko. To on wiele lat temu wyrwał ją z piekła..

Nie będę ukrywać, nie jest to łatwa historia. Autorka w bardzo rzeczywisty sposób przedstawiła problem jakim jest przemoc domowa. W tej książce występuje ona pod postacią przemocy psychicznej, która wyniszcza główną bohaterkę. Burzy jej pewność siebie, burzy poczucie własnej wartość i sprawia, że popada w ciągłą panikę, do czego jeszcze posunie się jej mąż.

W moim odczuciu jest to bardzo wartościowa książka. Książka pełna mądrości i podstawowych rad, które mogłyby wykorzystać przyszłe lub obecne ofiary przemocy. Już od samego początku wyczuwalny jest research, który wykonała autorka. Widać jej dobre przygotowanie i świadomość jaką wzięła na swoje barki pisząc tą książkę. Ta historia może nieść wielu osobo ukojenie i potrzebna pomoc. Uważam, że takie historie są nam potrzebne, do tego by na moment się zatrzymać i przeanalizować jak wygląda nasze życie i życie naszych bliskich.

Wracając do samej historii. Autorka porządnie przygotowała się do napisania tej historii. Wypowiedzi specjalistów, którzy pojawiają się w środku są przemyślane i konkretne. Bohaterowie, których możemy lubić lub nienawidzić są równie świetnie wykreowani. Cały pomysł na fabułę i dalsze losy bohaterów przykuły moją uwagę. Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie, mimo, iż porusza momentami ciężkie tematy. Nie nudziłam się podczas czytania, mimo, iż miałam czasami przeświadczenie, że akcja troszkę zwolniła.

I w kilku słowach podsumowania mogę powiedzieć, że podobała mi się ta historia. Była ona bardzo emocjonalna i z pewnością przykuła moją uwagę, dlatego z czystym sumieniem mogę ją Wam polecić. ✨

Kilka słów o autorce:
Pisarka amerykańska, autorka ponad 100 książek, z których większość stała się bestsellerami i których łączny nakład przekroczył rekordową liczbę 300 milionów egzemplarzy. Z powodu faktu, iż jej książki utrzymują się na pierwszym miejscu list bestsellerów, Steel trafiła nawet do „Księgi Guinnessa”. Bardzo popularna jest także w Polsce. Steel udziela się społecznie – jest przewodniczącą Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotecznego oraz rzecznikiem prasowym American Human Association, działającego na rzecz dzieci uzależnionych. Po kilku nieudanych związkach znalazła swoje szczęście – od pięciu lat jest szczęśliwą mężatką.

Drugie spotkanie z piórem autorki sprawiło, że odnalazłam kolejnego ulubionego autora. Kolejny raz autorka wprowadza nas w historie, przy której nie można przejść obojętnie. Opowiada ona o kobiecie, która w życiu przeszła wiele cierpienia fizycznego, jak i tego psychicznego, przez swoich partnerów. Mimo że bohaterka momentami bardzo irytuje, to i tak bardzo było mi jej szkoda. Były również i te radosne wątki, kiedy kobieta w końcu czuję się szczęśliwa. Wciągająca, intrygująca i pełna mieszanych uczuć. Takie lektury serwuję nam wspaniała Danielle Steel.

Kilka słów o autorce:

Maddy jest nagradzaną prezenterką telewizyjną i jednocześnie ofiarą przemocy domowej. Jej mąż, Jack, nadmiernie ją kontroluje, jest zazdrosny, wybuchowy i zaborczy. Gdy Maddy dołącza do Komisji ds. Przemocy wobec Kobiet zaczyna w końcu rozumieć, kim tak naprawdę jest Jack. Jednak nadal ciężko jej od niego odejść.. Czy da radę mu się przeciwstawić i odzyskać wolność?

Bardzo trudny temat poruszyła Danielle Steel w swojej książce. Należą się jej brawa za ukazanie perspektywy kobiety, która ciągle usprawiedliwia wybuchy męża oraz za wszystkie wini siebie. Weszłam na nieznaną do tej pory ścieżkę, która była trudna do przebrnięcia i wstrząsnęła samym swym istnieniem. Mogłoby się wydawać, że Maddy, którą podziwia cały świat, nie pozwoli sobie na tego typu traktowanie, prawda jest jednak całkiem inna. Nie potrafi odejść od męża nawet wtedy, gdy po latach zaczyna dopuszczać do wiadomości, jakim jest sadystą. Maddy jest piękną, inteligentną, uczciwą i lubianą kobietą, która wiele w życiu przeszła i z tego powodu ma niską samoocenę. Przełom jest jednak coraz bliżej.. Cóż, historia jest niewątpliwie interesująca, dosyć dobrze opisana, i mogąca pomóc kobietom, które znalazły się w podobnej sytuacji. Pomóc dostrzec problem, pomóc zechcieć poszukać rozwiązania - ten pierwszy krok jest dla nich chyba najtrudniejszym wyzwaniem. Książkę mimo to czyta się szybko, jest prosta w odbiorze, pióro autorki lekkie, a bohaterowie, oprócz Jacka, wzbudzają sympatię. Za dodatkowy plus uważam ukazanie różnych technik, którymi starał się upokorzyć Maddy, nawet po rozstaniu. Żałuję jednak, że fabuła była tak nieskomplikowana, że narracja była trzecioosobowa, że zostało ukazanych zbyt mało emocji, a niektóre zachowania bohaterów oprócz tego, że były mało wiarygodne, zostały opisane jakby na szybko. Książka byłaby bardzo, bardzo dobra, gdyby nie tych kilka wad. Zakończenie również było bardzo przewidywalne.. Nie wątpię jednak w to, że znajdzie ona swoich zwolenników, zachęcam zatem do zapozna się z nią :)

Bardzo...

Uwielbiam tę autorkę. Książka i historia jest bardzo wciągająca.

Uwielbiam tę autorkę. Książka i historia jest bardzo wciągająca.

• Danielle Steel
  • Posiadam :)