Santorini. Travelbook.

Okładka książki Santorini. Travelbook. Agnieszka Zawistowska
Okładka książki Santorini. Travelbook.
Agnieszka Zawistowska Wydawnictwo: Bezdroża turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Bezdroża
2018-01-01
2018-01-01
podróże przewodniki grecja santorini

[Oceniam wydanie II z 2022 roku]
Santorini było moim marzeniem od 10 lat - spełniło się w formie idealnej - we własnym tempie i własnym zakresie, bez dzikich tłumów, z przepiękną pogodą i bajecznymi zachodami słońca nad kalderą. Przewodnik zdecydowanie pomógł osiągnąć ten stan - zawiera tonę informacji praktycznych, ważne adresy, mini słowniczek i opis chyba wszystkich dostępnych na wyspie atrakcji (+ informacje o Nea Kameni, Palea Kameni - młodszych wyspach wulkanicznych oraz o przeuroczej Thirasii).

Polecam poczytać nie tylko o miejscowościach uczęszczanych najintensywniej, ale też o tych mniej turystycznych - i koniecznie się tam wybrać! Santorini i przylegające do niej wyspy są absolutną perełką Morza Egejskiego.

Travelbook w sposób bardzo prosty i zwięzły pomaga odkryć magiczne miejsca regionu i zorientować się zarówno w komunikacji, cenach, atrakcjach, aspektach kulinarnych, jak historii regionu i jego architekturze/sztuce. Lektura idealna do samolotu i na plażę.

[Oceniam wydanie II z 2022 roku]

Gotowi na kolejną wyprawę z @bezdroza.pl. Mam nadzieję, że tak, bo tym razem wyruszymy na Santorini.

Autorką przewodnika jest Agnieszka Zawistowska i jest to drugie wydanie. Wcześniejsze było z 2018 r., różnią się na pewno okładką, co do treści nie mam pewności.

Santorini jest ponoć jedną z najpiękniejszych wysp na świecie. Osobiście jeszcze tego nie sprawdziłam, ale czytając ten przewodnik i oglądając zdjęcia, których jest w nim całkiem sporo, to nie dziwię się, że Santorini cieszy się taką opinią.

"Stare powiedzenie mówi, że Santorini ma więcej kościołów niż domów i więcej wina niż wody".

Jeżeli zastanawialiście się, czy wybrać się na Santorini, ale mieliście obawę, że nie znajdziecie tutaj niczego ciekawego dla siebie i będą to nudne wakacje, to koniecznie zapoznajcie się z tym przewodnikiem. Możliwości naprawdę jest wiele. Od starożytnych zabytków po piękne miasteczka. Od plaż tętniących życiem po mało uczęszczane przez turystów. Dla aktywnych i takich, co wolą odpoczywać. I wszystko to znajdziecie w tym przewodniku.

Bardzo podobał mi się podział tej pozycji. Od informacji praktycznych, krajoznawczych po opisy poszczególnych miejsc tj. Fira i jej okolice, Oia, gdzie prawdopodobnie zobaczcie najpiękniejsze zachody słońca i pozostałych miejsc na Santorini oraz okolicznych wysp. Właściwie jest to gotowy plan zwiedzenia Santorini, czy to komunikacją miejską, czy piechotą (+ wszystkie inne możliwości poruszania się po wyspie). W przewodniku sporo jest ciekawostek i informacji o lokalnych wydarzeniach i świętach, a to też ułatwia dokonać wyboru, kiedy najlepiej udać się na Santorini.

Znajdziecie też informacje, gdzie warto zjeść, czego spróbować i trochę o lokalnych produktach.

Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będę mogła spędzić trochę czasu na Santorini i zobaczyć chociaż trochę tych pięknych miejsc, o których wspomina Autorka.

Zastanawiacie się jeszcze gdzie pojechać na wakacje? A może chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o wymarzonym miejscu z wiarygodnego źródła? Na szczęście z pomocą przychodzą cudnie wydane przewodniki turystyczne od wydawnictwa Bezdroża!

Od dawna moim upragnionym kierunkiem podróży jest Grecja, a konkretnie Santorini! Dzięki książce miałam okazję poznać najważniejsze i najbardziej urokliwe lokalizacje wyspy i innych, sąsiadujących z nią. Przewodnik zapewnia także sporo praktycznych informacji, takich jak najlepszy czas podróży, zabezpieczenie medyczne i ubezpieczenie, dojazd i komunikacja, noclegi i tym podobne. Ponadto wspomina o wydarzeniach kulturalnych, na które można się natknąć podróżując w konkretnych miesiącach.

Oczywiście żaden przewodnik nie mógłby pominąć walorów krajoznawczych! W tym można znaleźć także ciekawostki historyczne, dotyczące danego regionu oraz wzmianki na temat kultury i tradycji. Jest to świetnym uzupełnieniem do omawianego kierunku!

Przewodnik po Santorini wspomina najciekawsze miasta tej wyspy, w tym największe - Firę i jej okolice. Oczywiście dla miłośników morskich kąpieli i opalania nie zabraknie informacji na temat malowniczych, zapierających dech w piersiach plaż, a nawet o tym jak zwiedzić wulkan!

Jeśli chodzi o inne wyspy, to książka wymienia Tirasie, Folegandos, Sikinos, Ios i Anafi. Całość opatrzona jest pięknymi fotografiami, a sama szata graficzna przewodnika przyciąga wzrok i zachęca do czytania.

Serdecznie dziękuję wydawnictwu za egzemplarz! Jako miłośnik podróży bardzo doceniam takie rzeczy i z chęcią sięgnę po inne książki z tej serii! A Wy chcielibyście odwiedzić Santorini?

Wszystko, czego mi trzeba, by przygotować się do zwiedzania Santorini, a nawet więcej, bo w przewodniku jest też trochę o okolicznych wyspach. Polecam.

Dodaj cytat z książki Santorini. Travelbook.