Droga w blasku księżyca

Okładka książki Droga w blasku księżyca Alicja Bartosz
Okładka książki Droga w blasku księżyca
Alicja Bartosz Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2022-04-15
2022-04-15
9788382197358

Książka warta kupienia i przeczytania. Kiedy czytałam ją sobie przed snem , mówiłam do siebie to ostatnia strona na dzisiaj i tak oczywiście , że nie było musiałam jeszcze i jeszcze następną stronę. Historia wciągająca z głębszym przekazem. Naprawdę bardzo polecam z czystym sumieniem. Czekam na następne powieści.

nie zgadzam się z negatywnymi opiniami...Droga w blaski księżyca to lektura lekka i przyjemna ,czyta sie ją jednym tchem...książka z głębszym przekazem... nawiazująca do koropoświata w którym nie jednen z nas pracuje i zna go od podszewki...o porażkach...dramacie...ale i odwadze... o pieknej miłości...ja w tej książce odnalazłam w dużej części swoją historie..swojej walki o przetrwanie. korpo .. zbyt dużej ufności która mnie zgubiła... tak jakby autorka pisząc ją czerpała z moich doświadczeń...przeżyć...choć tak oczywiści nie było ....czekam na kolejne ksiązki....lubię jak lektura wciąga... pozwala się wyłączyć od codziennej gonitwy...czekam na dalsze powieści...gorąco polecam!!!

Naprawdę , bardzo polecam tą książkę . Warta przeczytania . Jest to wzruszająca i pouczająca książka , pełna niespodzianek . Czekam na kolejne wydania autorki z niecierpliwością😊

Ojoj, ojoj , strata czasu. Tyle niekonsekwencji jest w tej książce, taka pobieżność w znajomości tematu psychologii. Miało być bardzo mądrze ... ale nie wyszło. Krótko mówiąc, wiele tej książce brakuje, mało w niej treści, historii brak, merytorycznie pozostawia wiele do życzenia. Pióro lekkie, przyjazne czytelnikowi ale to za mało.

Do kupna i przeczytania tej ksiazki skusily mnie wysokie opinie. Niestety byl to blad...Daje dwa punkty autorowi za poswiecony czas na napisanie ksiazki.
Juz na poczatku tresc wydala mi sie bardzo kiepska - opis "zycia w korporacji" jest sztuczny i bardzo odbiegajacy od rzeczywistosci. Pewne fakty, owszem, moga miec miejsce, ale na pewno nie w takiej formie jak to opisala autorka.
Watek "psychiatryczny" - ciezko mi to komentowac..., jedynie w 100% zgadzam sie z opinia poprzednika ("Logos").
Wedlug mnie ksiazka jest nieudana proba "sklejenia" przeslan i mysli (samych w sobie bardzo waznych, bez dwoch zdan!) takich autorow jak:  Paulo Coelho, Eckhart Tolle, Gary Zukav, Rhonda Byrne itp. Niestety wyszlo to bardzo kiepsko, wrecz groteskowo, nudno i bezbarwnie.
Ksiazka moze spodobac sie osobom mlodym, mniej dojrzalym, ale na pewno nie polecam jej osobie z zyciowym bagazem - strata czasu. A i mlodym bardziej polecam wymienionych wyzej autorow lub po prostu podcasty i wywiady Oprah Winfrey z prawdziwie madrymi ludzmi tego swiata :-)

Dawno nie czytałam powieści, którą czyta się z zapartym tchem od pierwszej do ostatniej strony. Piękna historia o kobiecie, która po wielu przejściach na nowo walczy o siebie i swoje życie. Całą opowieść, jesteśmy bardzo blisko głównej bohaterki Niny, która przechodzi ogromny życiowy kryzys. W tym wszystkim jednak autorka w sposób wrażliwy przekazuje nam coś więcej niż tyko ciekawą historię. Jest to książka o tym co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze, to swego rodzaju poradnik rozwoju osobistego i duchowego. Realne odczucia, emocje, myśli głównej bohaterki sprawiają, że jesteśmy razem z nią w tych trudnych, ale też i dobrych momentach. To wszystko sprawia, że jest to jedna z tych książek do której się powraca. Gorąco polecam.

,,Droga w blasku księżyca" A.Bartosz to w gruncie rzeczy kolejne czytadło nafaszerowane obszernymi fragmentami powszechnie znanej teorii psychologicznej (zawiera min. : definicję psychopatii, zręby eksperymentu D.Rosenhana, parę pojęć z zakresu diagnozowania zaburzeń psychicznych etc.) oraz miałkich poradników z dziedziny rozwoju osobistego (ścieżka ego vs ścieżka świadomej obecności, reguła umiaru i regularności, koncepcja wdzięczności za dobro i piękno świata - gwarancją szczęścia, aktywność fizyczna - remedium na problemy psychiczne: "wybiegaj depresję" etc.). Dla jednych będzie to powtórka tego, co już wielokrotnie czytali, dla innych - psychologiczny bełkot...
Fabuła jest tutaj skąpa: główna bohaterka Nina, po utracie pracy w korporacji, trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie poznaje Artura (postać żywcem z książek Paulo Coelho),który "we wszystkim ma rację " i za pomocą garści coachingowych frazesów odmienia jej życie. Żeby nie było za prosto - mamy tu jeszcze próbę samobójczą i płomienny romans.
Trudno oprzeć się wrażeniu, że wiele wątków w opowiedzianej historii ma niewiele wspólnego z rzeczywistością - przykładem może być kuriozalny opis wizyty Niny w Poradni Psychiatrycznej, gdzie po kilkuminutowym wywiadzie lekarskim wychodzi ona z postawioną diagnozą i zestawem leków psychotropowych (autorka podaje ich nazwy wraz z instrukcją, jak należy je łączyć - moim zdaniem rzecz skrajnie nieodpowiedzialna, zważywszy że mamy tu do czynienia z beletrystyką). Ciężko uwierzyć też, że kobieta przyjmująca leki psychotropowe beztrosko i bez żadnych konsekwencji zdrowotnych popija nalewki, a już zupełnie nieprawdopodobnym jest, że będąc obciążona wszelkimi możliwymi objawami i zaburzeniami rodem z ,,Podręcznika psychiatrii dla studentów" (bezsenność, dysytymia, depresja, lęk, osobowość anankastyczna, giętkość woskowa, "ostra reakcja na ciężki stres", wreszcie próba samobójcza - trochę dużo tego, jak na jedną osobę) spędza w szpitalu psychiatrycznym zaledwie dwa tygodnie (sic!). W ostatecznym rozrachunku kreacja głównej bohaterki raczej irytuje niż budzi współczucie, nie skłania do kibicowania w wyjściu na prostą. O papierowych sylwetkach Alexa czy Artura nawet nie wspomnę... W dość wiarygodny sposób została przedstawiona jedynie postać Kamili - pacjentki z szybko przeskakującymi fazami choroby afektywnej dwubiegunowej.
Niestety, w odbiorze książki przeszkadza sztywny, pompatyczny język, nieco kanciaste dialogi i nieszczęsne błędy językowe (najbardziej spektakularne: "głupia idiotka", "przeszklone oczy" - przeszklona może być gablota, oczy mogą się zaszklić oraz "mimowolny rumieniec" - a widział ktoś celowy?). Wszystko to sprawia, że dla czytelnika ,,Droga w blasku księżyca" staje się drogą przez mękę...

Bardzo fajna powieść o życiu, która potrafi wywołać bardzo dużo emocji, oczywiście pozytywnych. Daje okazję do przemyśleń nad tym co tak naprawdę w życiu jest ważne .
Bardzo dobrze się ją czyta, już od pierwszej strony wciąga tak, że trudno się oderwać .
Polecam z całego serca .

Polecam z całego serca .

Bardzo dobrze się czyta, historia troche naiwna, ale czasem możliwa do zdarzenia. Niewątpliwe niecierpliwie czekam na kolejne, bo aż czuć potencjał pisarski.

Bardzo wciągająca książka. Potrafi wywołać dużo emocji. Pokazuje nam co jest warte w naszym życiu a czego nie doceniamy. Naprawdę bardzo dobra książka. Szczerze polecam.

• Przeczytane 2022
  • Polecam
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Droga w blasku księżyca