Mały, czerwony autobus w moim mieście

Okładka książki Mały, czerwony autobus w moim mieście Doris Eisenburger
Okładka książki Mały, czerwony autobus w moim mieście
Doris Eisenburger Wydawnictwo: Zielona Litera literatura dziecięca
36 str. 36 min.
literatura dziecięca
Zielona Litera
2021-06-02
2021-06-02
36 min.
przygoda książkadladzieci

Wybierzmy się wspólnie w miasto „Małym, czerwonym autobusem.”

Czerwony minibusik ciotki Poli jest wprost niezwykły. Prócz tego, że jeździ po miejskich uliczkach, może także wznieść się między obłoki, albo swobodnie spłynąć rzeczką. Jego pasażerami są zwierzęta oraz czwórka dzieci. Co robią wspólnie z ciotką w tym szalonym pojeździe? Zwiedzają swoje miasto. Nie jest to jednak zwykła, nudna wycieczka o charakterze krajoznawczym. Nic z tych rzeczy. To wielka przygoda, podróż z całym mnóstwem poszukiwań. Dzieci stają się bystrymi odkrywcami, częściowo spełniają swoje marzenia, poznają architekturę, historię, świat literacki i nie tylko, z zupełnie dotąd im nieznanej perspektywy. Podczas swej wyprawy dostrzegają jednak pewien istotny szczegół, który zdaje się im towarzyszyć na niemalże każdym kroku. Jest nim postać smoka. Smok, którego historia jak wiemy od wielu lat ściśle związany jest z literaturą. Polecam zatem małym i dużym tą pasjonującą i wyjątkową lekturę do poduszki.

Wybierzmy się wspólnie w miasto „Małym, czerwonym autobusem.”

Liza, Emma, Łukasz i Benek wraz z ciocią Polą wyruszają na zwiedzanie miasta. Nie będzie to jednak zwykła podróż, za sprawą małego, czerwonego autobusu zwiedzą miasto z wielu perspektyw, poznają jego zakamarki i tajemnice. Jak uda się wyprawa?

Książka jest pozycją wartą bliższego poznania. Znajdziemy w niej nie tylko ciekawą i wciągającą historię, ale również co nieco o architekturze, historii, książkach.

Ilustracje są bardzo ładne, duże, w żywych kolorach. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Okładka jest twarda i solidna. Dzięki niej książka nie zniszczy się szybko.

Moim zdaniem książka pt.: „Mały, czerwony autobus w moim mieście” jest ciekawą pozycją dla dzieci i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/11/wydawnictwo-zielona-litera-ksiazka-pt.html

Moje dziecko zwróciło uwagę na piękne, kolorowe, duże ilustracje - rzeczywiście, to atut tej publikacji. Książeczka pobudza wyobraźnię dziecka, które nie chciałoby znaleźć się w takim czerwonym, magicznym autobusie i nie chciałoby wyruszyć w podróż pełną przygód?

• Dla dzieci
  • Dla przedszkolaka
  • Książki
  • Samodzielne
  • Dziecko czyta 4-5
  • Dla szkrabów

Dodaj cytat z książki Mały, czerwony autobus w moim mieście