Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa

Okładka książki Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa Karolina Kwaśnik
Okładka książki Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa
Karolina Kwaśnik Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Przystanek szkoła (tom 2) opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Przystanek szkoła (tom 2)
Novae Res
2022-01-14
2022-01-14
9788382196900

Bardzo przyjemnie spędziłem czas z tą książką. Ciekawie są tu przedstawione problemy dzieci w wieku szkolnym. Poruszono temat akceptacji w nowym środowisku, jak i wymagań oraz oczekiwań rodziców wobec swoich pociech. Czy wzorawa uczennica może popełniać błędy? Czy ma prawo podejmować decyzje, aby spełnić swoje marzenia? Jak wychowywać dziecko, żeby było szczere z opiekunami?

W życiu dziesięcioletniej Zuzi zachodzą zmiany. Razem z rodzinom przeprawadza się do nowej miejscowości. Wiąże się to ze zmiana szkoły i nawiązywaniem nowych relacji. Jak poradzi sobie w nowym otoczeniu? Jak będzie odbierana przez rówieśników? Niestety początki bywają trudne, a w szczególności, gdy najlepsza uczennica w klasie czuje się zagrożona i robi jej ciągle na złość. Do czego może posunąć się Julia, klasowa gwiazda? Czy dwie inteligentne uczennice znajdą wspólny język?

"Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa" to następna książka Karoliny Kwaśnik z cyklu przystanek szkoła. Autorka porusza w niej tak ważny problem dla ucznia jak zmiana szkoły, co czasami się zdarza. Ta książka jest jeszcze ciekawsza niż poprzednia, bo opisuje ważne problemy uczniów zanim zaadoptują się w nowym środowisku , w którym spotykają różne koleżanki i kolegów.
Bardzo dobrze ,że pisarka tworzy taki cykl swoich powieści, bo nie jedno dziecko odkryje, że tez miało takie przeżycia jak bohaterowie tej książki.
Książeczka bardzo ciekawa, warto przeczytać.

Bardzo...

„Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa” to opowieść o Zuzie, która zmienia szkołę, a w nowej wdaje się w konflikt z jedną z nowych koleżanek - Julka się na nią uwzięła i atmosfera się zagęszcza. Do tego wkrótce w szkole ma mieć miejsce koncert, w którym klasowa gwiazda Julka będzie brać udział i chce wypaść jak najlepiej. Co zrobi, żeby osiągnąć swój cel? 🤨 Pełna recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/04/przystanek-szkoa-lena-teczka-i-niezwyka.html

Przystanek Szkoła to bardzo fajne, przyjemne i lekkie książki dla młodzieży, które zaskoczą nas swoją mądrością i prawidłowymi wzorcami. W pierwszej części poznaliśmy utalentowaną plastycznie Lenę, tym razem bohaterką jest Zuza – tytułowa „ta nowa”. Dziewczyna w środku roku szkolnego zmienia szkołę, więc ma dużo na głowie i próbuje odnaleźć się w nowym miejscu. Nie pomoże jej w tym Julka, która postanowi uprzykrzać życie nowej koleżance z klasy.

„Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa” to książka przeznaczona dla osób w każdym wieku, choć najwięcej wyniosą z niej ludzie młodzi. Pokazano w niej szkolne życie i różne typy osobowości wśród uczniów, ale również problemy młodzieży, jak brak wsparcia i akceptacji, konsekwencje kłamstwa oraz budowanie poczucia własnej wartości.
Książka nie tylko zapewni nam rozrywkę na wysokim poziomie, ale także nauczy.

Uwielbiam książki na rozluźnienie, ale też z przesłaniem. Kocham skupiać się na książkach i czuć wartość z każdego słowa, ale równie kocham lekki język, który poprawia samopoczucie i relaksuje. Nie ograniczam się do jednego gatunku książek, dlatego czasami sięgam po maksymalnie lekkie literatury. Właśnie taka jest książka o której dziś opowiem.

IG: Czytomanka

👉 Zuza po raz kolejny zmienia szkołę i jest już tym zmęczona, za to Julka to gwiazda szkolna, która nie polubiła Zuzy... Ta druga skutecznie uprzykrzy życie szkolne Zuzie. Dzieci, to główni bohaterzy, są niezwykle realistyczni i tym książka mocno zyskuje, ponieważ porusza aktualne problemy dzieci w szkołach. Bardzo wartościowa i szczerze polecam!

👉 Krótka książka, która jest powieścią dla dzieci, a jakże wciągająca nawet dorosłego! Zdecydowanie warto zarażać swoje pociechy tą książką, ponieważ ma w sobie wiele wartości i zwyczajnie wciąga- nawet dojrzałą kobietę! Jako rodzic, mimo 1,5 rocznego syna JUŻ zaczęłam zapoznawać się z literaturą dziecięcą, żeby wiedzieć, które książki są godne uwagi. Ta zdecydowanie do niej należy!

❗Ocena: 8/10

IG: Czytomanka

👉 Zuza po...

"Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa" to druga część serii "Przystanek szkoła".
Zuzia to dziesięciolatka, która jest nowa w klasie. Zmiana szkoły już była dla niej stresująca, a jakby tego było mało uwzieła się na nią klasowa gwiazda, Julka.
W szkole organizowany jest koncert z okazji Walentynek. Julka chciałaby pokazać się z jak najlepszej strony.
Jak daleko jest w stanie posunąć się by osiągnąć cel?
Czy kłamstwa to właściwa droga?
"Przystanek szkoła" to seria o młodzieńczych perypetiach dzieci z jednej okolicy.
Autorka porusza bardzo ważne tematy jak akceptacja, strach przed nieznanym, utrata gruntu czy brak wsparcia.
Problemy z którym przyszło zmierzyć się uczniom może przeżywać niejedno dziecko.
Brak akceptacji to poważny problem.
Bardzo duża rola rodziców, aby budować w dziecku budowanie własnej wartości.
Być może wy jako rodzice zwrócicie większą uwagę na zachowanie dziecka, na to co mówi, a może co przemilcza...
Każdy z nas chodził do szkoły i wie do czego były zdolne dzieci. Pamiętajmy czasy się zmieniły i niekoniecznie na lepsze.

Jak daleko jest w...

Karolina Kwaśnik to moje zeszłoroczne odkrycie. Pierwszy tom napisanej przez nią serii „Przystanek szkoła” zatytułowany „Lena, teczka i niezwykła nagroda” sprawił, że z przyjemnością zaplanowałam sobie kolejny. I nie zawiodłam się. Każda z książek porusza nieco inne problemy. Łączy je pokazanie szkoły i związanych z nią dylematów. W takim otoczeniu czasami jest sporo rywalizacji i złośliwości. Bohaterzy jednak uczą się, że dzięki współpracy, szczerości i wytrwałej pracy zyskają więcej. Odkrywają też, że wokół siebie mają sporo życzliwych ludzi potrafiących ich wspierać.
Pierwszy tom opowiada o nieco nieśmiałej Lenie, która rozwija swój talent plastyczny. Uwielbiająca spędzać czas na rysowaniu i malowaniu dziewczyna nie mogła przejść obojętnie obok konkursu plastycznego. Poświęciła swojej pracy dużo czasu i energii. Dopracowywanie pracy sprawia, że gubi teczkę z pracami. Dziewczyna jednak może liczyć na znajomych, którzy organizują poszukiwania. Bohaterka dostaje dużo wsparcia i otoczenie bardzo ją zaskoczy. A wyścig z czasem, aby zdążyć znaleźć zgubę na konkurs sprawiają, że akcja trzyma w napięciu.
„Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa” to kolejna odsłona szkolnych przygód. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się Zuzu czy Zuzka i szkolna gwiazda, Julka. Pierwsza z dziewczyn po raz kolejny z powodu przeprowadzki zmienia szkołę i musi odnaleźć się w nowym otoczeniu. Nie ułatwia tego fakt, że do nowego miejsca trafia w połowie roku szkolnego. Ku jej zaskoczeniu jest miło przyjęta przez nowych znajomych, ale nie wszystkich. Nim poznała całą klasę natknęła się na Julkę mającą akurat pechowy dzień i czująca się niezrozumianą. Wrogie nastawienie dziewczyny do nowej sprawi, że będzie knuła intrygę za intrygą, co wcale nie poprawi jej pozycji.
Karolina Kwaśnik pokazuje dzieciom, że tracenie energii na próbie zaszkodzenia komuś jest stratą czasu, bo zamiast uczyć się, rozwijać własne umiejętności, dawać sobie szansę na próbowanie nowych rzeczy i poszerzanie grona znajomych mogących inspirować skupiamy się na szkodzeniu i tym sposobem wypadamy gorzej.
Przygody dzieci z „Przystanku szkoła” to ciepła, lekka i pouczająca lektura pozwalająca poruszyć wiele ważnych problemów, pokazać pozytywne wzorce. Autorka z wprawą wprowadza nas w świat dziecięcych problemów, pokazuje relacje, sposób funkcjonowania, korzystania z najnowszych technologii, ale jednocześnie uświadamia czytelnikom, że młode pokolenie łączy z rodzicami więcej niż nam się wydaje. Nawet tymi zapracowanymi.
Lekturę polecam nie tylko dzieciom, ale i rodzicom, ponieważ mamy tu pokazane różne podejścia do rodzicielstwa, pięknie podkreślone błędy. Karolina Kwaśnik uświadamia czytelnikom, że oceny może i są ważne, ale w życiu liczy się coś jeszcze: próbowanie nowych rzeczy, budowanie dobrych relacji z innymi, a nie rywalizacja. Dzięki nowym doświadczeniom, życzliwości niektórzy bohaterzy mają szansę na metamorfozę. I nie dotyczy to tylko dzieci, bo dorośli też potrafią się zmieniać, mają sporo tajemnic.

Zuzia jest nową uczennicą w klasie, przed nią pierwszy dzień i jest mocno zestresowana. Niestety już na samym początku podpada Julce – klasowej gwieździe, a ona nie odpuszcza nikomu. Jak skończy się ta sytuacja? Czy Zuzia poradzi sobie z Julką? Czy zostanie zaakceptowana w nowej szkole? Czy znajdzie przyjaciół?

Tom pierwszy był świetną książką, a więc mieliśmy niemałe, oczekiwania odnoście co do drugiego. Jak wrażenia? Jak najbardziej pozytywne. Historia według córki była ciekawa, wciągająca, a przy tym poruszająca ważne tematy.

Bohaterami są dzieci, które mają wady i zalety, przez co są realistyczne.

„Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa” to ciekawa propozycja dla dzieci. Polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/02/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt_15.html

Tom pierwszy był świetną książką, a więc mieliśmy niemałe,...

Pierwszą część książki Karoliny Kwaśnik pt. Lena, teczka i niezwykła nagroda przypadła mi do gustu. Pokazała wiele problemów, z jakimi borykają się dzieci każdego szkolnego dnia. Tam poznaliśmy kilka młodych bohaterów książki. Była w nich tytułowa Lena, ale też inni uczniowie. Wśród nich Julka, która to będzie grała pierwszoplanową rolę w części drugiej.

Przypomnijmy. Autorką książki i serii Przystanek Szkoła jest, pochodząca z Bydgoszczy, Karolina Kwaśnik. Autorka sporo czyta, uwielbia pisać i jest fanką języka ojczystego. Mieszka w niewielkiej miejscowości pod Poznaniem, gdzie cisza i spokój pozwala jej tworzyć interesującą literaturę dla dzieci i młodzieży. Taką bowiem jest wspomniana seria, którą można śmiało dedykować dzieciom w wieku od 8 do 12 lat. Jednocześnie druga pozycję cyklu uświetniają rysunki Pauli Krupy.

Jakie emocje towarzyszą dzieciom, które zmieniają szkołę bądź klasę, są mi bardzo znane z autopsji. Dlatego też targały mną spore emocje, gdy zacząłem czytać najnowszą książkę pani Karoliny. Do klasy 4 w połowie semestru trafia nowa uczennica Zuzia. To nie pierwszy raz, gdy nastolatka musi zmienić otoczenie. Dziewczynka ciężko przeżywa kolejną życiową zmianę, którą zawdzięcza swoim rodzicom. Buntuje się, nie chce iść do szkoły, bo bardzo przeżywa zaistniałą sytuację. Musi jednak kontynuować naukę i zacząć edukację w nowej szkole i klasie. Boi się jednak tego pierwszego dnia. A ten nie zaczyna się całkiem dobrze. Trafia do klasy, do której chodzi pewna "gwiazda" klasowa, Julka, która uważa siebie za najmądrzejszą, najładniejszą, wszystko wiedzącą, po prostu the best. I od razu zderza się z rzeczywistością i z samą Julką.

Jak poradzi sobie Zuza w nowej klasie? Jakie emocje będą jej towarzyszyć? Czy znajdzie bratnie dusze jak w poprzedniej klasie? Z kim się zaprzyjaźni i czy bardzo zajdzie jej za skórę?

Nowe przygody dzieci z Przystanku Szkoła to bardzo sympatyczna lektura, która odzwierciedla problemy niejednego ucznia. Autorka w bardzo przystępny sposób... rozwiązuje te problemy, wcale niebanalne z punktu widzenia czwartoklasistów. A te są czasami trudne do przejścia przez uczniów, którzy nie zawsze potrafią sami poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Lekturę polecam nie tylko dzieciom, ale i rodzicom, żeby dzięki temu czasem znaleźli czas, by zobaczyć, czy ich dziecko nie ma problemów w szkole i klasie. By przede wszystkim rozmawiać z dziećmi i poznawać ich problemy.

Przypomnijmy....

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Szkolne przygody

Ach, cóż to była za cudowna podróż w czasy mojej młodości. Czytając tę uroczą książeczkę przypomniały mi się dni, kiedy pasjami wypożyczałam z biblioteki i czytałam z zapartym tchem książki dla młodzieży. Przeczytałam ją błyskawicznie i żałuję, że literatury dla starszych czytelników nie czytam tak szybko.

Książka, o której dziś Wam opowiem to drugi tom serii Przystanek Szkoła pani Karoliny Kwaśnik. Moja imienniczka zapewniła mi wyśmienitą lekturę, bowiem nie pamiętam już kiedy tak dobrze bawiłam się przy książce(ostatnio chyba czułam się tak zachwycona jedynie przy lekturze Stanu splątania i Super przypał i Jeszcze większy przypał). W tym tomie poznamy przesympatyczną Zuzę, która w wyniku przeprowadzki, trafia do nowej szkoły, gdzie czeka ją wiele zwariowanych zdarzeń, mniej lub bardziej miłych, pozna klasową gwiazdę, Julkę, z którą znajomość zacznie się raczej niezbyt miło, ale życie potrafi nas zaskoczyć, dlatego ten wątek zaskoczy i Was, jeśli sięgniecie po tę historię(co Wam gorąco polecam),a także wielu wspaniałych nowych przyjaciół. W tomie tym autorka porusza także ważne kwestie jak kłamstwo i jego niezbyt przyjemne konsekwencje oraz zakłócenia na linii rodzic - dziecko, czy zwraca uwagę na problem mało poświęcanego czasu dzieciom przez rodziców, niesłuchanie ich, narzucanie swoich marzeń dzieciom, przy jednoczesnym zamykaniu się na marzenia dzieci, czy zbyt duży nacisk wywierany na pociechy w sprawach nauki.

"Jula, ta nowa i wciągające kłamstwa" to przeurocza, sympatyczna, ciepła opowieść o dzieciach i ich szkolnych, i nie tylko, przygodach. Pióro autorki zachęca do lektury, książkę pochłania się błyskawicznie, a uroku historii dodają prześliczne ilustracje Pauli Krupy. Dla mnie była to fantastyczna podróż w czasie i bawiłam się wybornie przy jej lekturze i chcę więcej ! Muszę przeczytać pierwszy tom, bo nie miałam okazji, i niecierpliwie czekam na kolejne tomy !
Gdy zamknęłam tę książkę naszło mnie takie przemyślenie, że takie książki kocham nawet bardziej niż kryminały i zastanawiam się czemu tak dawno czytałam coś z tego nurtu, dlaczego go porzuciłam ! Muszę koniecznie powrócić do takich książek ! A Wam polecam recenzowaną dziś przez siebie historię ! Będziecie zauroczeni tak jak ja, jestem tego pewna !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję serwisowi nakanapie.pl i wydawnictwu NovaRes, wydawnictwu Zaczytani.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Szkolne przygody