Królowa głodu

2014-02-10

Western w kosmosie

Zaskakujące. Szkoda, że autor nie przewiduje dalszego ciągu

Zaskakujące. Szkoda, że autor nie przewiduje dalszego ciągu

Zgadzam się że to "kalejdoskop gatunków". Ale nie dla mnie. Książki W. Chmielarza nigdy mnie nie interesowały, ani też jego kryminały, z których jest bardziej znany. Tutaj gatunki są pomieszane i jest tego po prostu za dużo.

Świetna! Lubię Wojciecha Chmielarza za jego psychologizujące kryminały. Byłem ciekaw jak mu się uda próba z innym gatunkiem literackim. Z wahaniem sięgnąłem po tę książkę. Pomimo iż fantasy kojarzy mi się ze zdziecinniałym SciFi ta pozycja jest doskonała. Wartka akcja, ciekawe charaktery, fascynujący świat. Jedyne czego szkoda to brak ciągu dlaszego.... ale może kiedyś?

Świetna historia, barwne postacie, nieco horroru, nieco mniej fantastyki, zdrady i sojusze .. czyli wszystko co w postapokaliptycznej lekturze znaleźć się powinno . Lecz ostrzegam fanów Chmielarza - to nie jest ten Chmielarz na jakiego czekacie :D, natomiast czytelnicy lubiący Wagnera - śmiało mogą sięgać po Królową Głodu.

Sięgnąłem po tę książkę z ciekawości. Z pewnym zaskoczeniem stwierdzam, że jest lepsza niż oczekiwałem. Interesujący klimat, ciekawe postaci i wciągająca fabuła. Liczę na kontynuację.

Największą zaletą niewątpliwie jest klimat, który udało się autorowi stworzyć. Bardzo łatwo można było go poczuć i się zagłębić. Fabuła w większości ciekawa, chociaż miała gorsze momenty. Postacie ciekawe, chociaż coś mi nie pasowało w relacjach między nimi. Ogólnie, czas poświęcony na czytanie tej książki nie był stracony, ale wracał do niej myślami nie będę.

Pełen klisz mariaż westernu, post-apo i średniowiecznego fantasy. Ani to odkrywcze, ani jakoś szczególnie ciekawe. Wolę jednak kryminały pana Chmielarza.

No coś takiego! Podobało mi się bardziej niż kryminały pana Wojciecha. Świetna książka, świetnie napisana i bardzo dobrze przeczytana.
Dzięki fantasy brak jest też głupawych komentarzy politycznych charakterystycznych dla niego, choć lesbijek się nie ustrzegł :-) Ach ta misja zbawienia ludzkości :)
Znam dobrze jednego Piotra Lisieckiego także jedna gwiazdka więcej za wybór bohatera ;-)

Znam dobrze jednego Piotra Lisieckiego także jedna gwiazdka więcej za wybór...

Świetna książka, mieszanka kilku gatunków - moim zdaniem bardzo udana. Wyraziste postaci, ciekawie opisany świat, zaskakujące zwroty akcji. Polecam i mam nadzieję, że będzie kontynuacja.....

Jak na fantastykę, czyli gatunek, który umożliwia szersze rozłożenie skrzydeł - książka po prostu dość nijaka. Chyba jakaś ludzka kolonia w dalekim kosmosie, ale można to przegapić, bo autor raz o tym wspomina tak jakoś nie wprost. Po jakimś kataklizmie, wiec mamy jakieś zatęchłe zadupie gdzie bieda i syf, niemili ludzie w niemiłej okolicy i jacyś niby zombie ,ale w sumie to jednak żywi, więc pewnie mutanty, w roli złych. Jakieś niby królestwa, tez takie skarlałe i żałosne. Niby szeryf rządzący mieściną poszukiwaczy dziwnego metalu.
Brak sympatycznych bohaterów. Smętne kilmaty, mało widowiskowa akcja, a z niby science fiction robi się w końcu fantasy z elementami magicznymi.
Nudne po prostu. Niby poprawne, ale brak ikry tej książce.

• Audiobooki