Smaki Indii

Okładka książki Smaki Indii Aleksandra Zalewska
Okładka książki Smaki Indii
Aleksandra Zalewska Wydawnictwo: Self Publishing reportaż
reportaż
Smaki Indii. To nie jest przewodnik. To nie jest książka kucharska. To są Indie w pigułce.
Self Publishing
2021-12-20
2021-12-20
Indie Azja smaki Indii Aleksandra Zalewska podróże przewodnik Indie życie w Indiach Hinduizm kuchnia indyjska Buddyzm legendy mity kultura religie książka o Indiach

Smaki Indii to pozycja obowiązkowa dla tych którzy dopiero wybierają się do Indii, ale i dla tych którzy już odwiedzili ten niezwykły kraj, a i każdy kto chce poznać historię, kulturę, religię czy kuchnię Indii znajdzie tutaj mnóstwo pożytecznych informacji i worek wiedzy.
Ola w mega przystępny sposób nie tylko rozwiewa mity i nie przychylne opinie o kraju ludziach i ich kulturze ale i wyśmienicie przedstawia Indie jako normalny kraj na który trzeba spojrzeć zdejmując okulary uprzedzeń i wywyższania się ponad innych.
Po przeczytaniu tej książki pomimo, że byłem już w Indiach dwukrotnie nabrałem mega chęci na kolejne wyjazdy i poznawanie innych rejonów Indii.
Dodatkowo miałem niezwykłą przyjemność poznania Oli osobiście wiec zapewniam, że nie ma w tej książce żadnego naciągania i wszystko jest opisane z największą szczerością.
Na koniec zachęcam wszystkich do przeczytania tej książki i wyruszania na poznanie tego mega ekscytującego kraju, najlepiej w towarzystwie Oli która jest super kobietą i przewodniczką, na 100 % każdy z wyjazdu w jej towarzystwie będzie zadowolony i będzie chciał więcej.

Super przewodnich po Indiach, najlepszy na jaki do tej pory trafiłam.

Super przewodnich po Indiach, najlepszy na jaki do tej pory trafiłam.

Określenie Indie w pigułce jest idealne dla tej książki. Porusza wiele aspektów, pokazując ogromną różnorodność i bogactwo tego kraju, cywilizacyjne, historyczne, religijne, społeczne, przeplatając to legendami i przepisami. Nie zabrakło też informacji o współczesnej rzeczywistości. Książka przełamuje wiele stereotypów, którymi w kontekście Indii karmią nas goniące za sensacją media. Czuć zachwyt autorki i serce do Indii, szczerą chęć pokazania prawdy. Polecam!

• Reportaż
  • Indie