Okładka książki Nicolas Agnieszka Lingas-Łoniewska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Nicolas
Agnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) Cykl: Bezlitosna siła (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Bezlitosna siła (tom 6)
Nicolas
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2022-06-01
2022-06-01

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 1482 napisanych opinii 1397

Jejku jak fantastycznie było wrócić do tej niesamowitej serii i przede wszystkim do tych bohaterów, którzy zostali na dłużej w moim serduszku. To nie tylko niesamowita fabuła jak i okładka, ale również każdemu rozdziałowi towarzyszy nieprzypadkowa piosenka, co raduje moje muzyczne serduszko.

Nicolas pragnący zemsty, a jednocześnie momentami tak bardzo niezdecydowany urzekł mnie swoją niebanalną historią, zaś Sara jest bardzo waleczna jak na swoje rodzinne perypetie. Ten duet w swoim towarzystwie bywał dosyć wybuchowy oraz przezabawny. Było czuć narastającą chemię między bohaterami i nie było to w jakikolwiek sposób wymuszone, wręcz przeciwnie wyszło to naturalnie. Styl autorki, który nie jest mi obcy wprost uwielbiam.

Nicolas pragnący zemsty, a jednocześnie momentami tak bardzo niezdecydowany...

6 tomik super. A tu cie niespodzianka na koniec bo bedzieni 7. . Historia hmmmm. Za duzo by wam pisac "zajebista" jednym slowem. Polecam

Inni bohaterowie, którzy mieli swoje priorytety i cele. Nie było spłoszonej sarenki, drżącej że strachu i rycerza też początkowo aspirował na dupka;) a jak się skończyło? Zapraszam do lektury, podobało mi się I polecam

SUPER, FABUŁA MAFII, MIŁOŚCI I WALK

SUPER, FABUŁA MAFII, MIŁOŚCI I WALK

"Tak to jest, że rodzinę czasami znajduje się nie wśród tych, w których płynie ta sama krew, ale tam, gdzie są wzajemne wsparcie, oddanie i przyjaźń, która pokona wszystko."

"Każdy z nas na jakąś granicę wytrzymałości, po ktorej przekroczeniu uwalnia się cała skumulowana złość, która sprawia, że przestajemy na moment myśleć."

Mikołaj nie potrafi pogodzić się z tragiczną śmiercią swojego starszego brata, który się nim opiekował od najmłodszych lat. Jedynym co nakręca go do działania jest chęć zemsty. Przekonany, że za śmierć Adriana odpowiada Kastor, robi wszystko, by ten zgodził się na walkę, która według Nicolasa, jak na ringu nazywany jest Mikołaj, pozwoli mu wymierzyć sprawiedliwość i wreszcie zaznać spokoju. Pewnego dnia na jego drodze pojawia się Sara. Mieszkająca naprzeciwko Mikołaja dziewczyna musi radzić siebie z ciągle pijanym ojcem i wciąż ładującym się w poważne tarapaty bratem, który na głowę zsyła jej swoich natrętnych w stosunku do niej, imprezujących w jej mieszkaniu, nachalnych kumpli. Gdy jeden z nich próbuje przekroczyć granicę, Sara szuka pomocy właśnie u Mikołaja. Z każdym kolejnym dniem para zbliża się do siebie, a w mężczyźnie zaczynają rodzić się uczucia, o których nawet nie chciał nigdy marzyć. Najgorsze jest jednak to, że Sara przyjaźni się z żoną Kastora i nie chce, żeby Nicolas z nim walczył. Ten musi zdecydować, czy jest gotowy odpuścić zemstę, do której szykował się całe lata

Historią Nicolasa Agnieszka Lingas-Łoniewska wraca do wydarzeń z pierwszego tomu tej serii, dlatego, by jeszcze lepiej wczuć się w dramst głównego bohatera, przed sięgnięciem po niego warto znać poprzednie części.Nicolas bez wątpienia przyciąga kryjącym się w nim mrokiem, złem, pragnieniem zemsty i wiarą w słuszność swoich wyborów. Początkowo idealnie wpisuje się w rolę antybohatera, który zmienia się dopiero pod wpływem przypadkowo poznanej Sary. Jego przemiana nie jest jednak nagła, potrzebuje czasu, dopuszcza popełnianie błędów przez Mikołaja, przeanalizowanie przez niego samego siebie, swoich pragnień i co ważniejsze uczuć. Mimo swojej sytuacji Sara jest bohaterką bardzo silną, ale też bardzo lojalną. Nie popiera zachowania ojca i brata, lecz mimo to stara się ich zrozumieć, wesprzeć, kochać. Stara się dostrzegać w nich dobro i podobnie traktuje Mikołaja. Jej determinacja w tym jest zaraźliwa na tyle, że poddaje w wątpliwość przekonania chłopaka. Pozwala mu dostrzec prawdziwą przyjaźń wśród wszystkich z Panta Rhei, wsparcie, zrozumienie, lecz także to, kto tak naprawdę jest złą stroną konfliktu, w który się zaangażował. Książkę, podobnie jak jej poprzedniczki z tej serii, czyta się niesamowicie szybko. Nie brakuje w niej momentów wywołujących uśmiech, pełnych radości, szczęścia, namiętności, ale i tych poruszających, wzruszających, czy zaskakujących. Zakończenie z pewnością okazało się wielką niespodzianką zarówno dla bohaterów, jak i czytelników, więc już teraz wyczekuje kolejnej części - "Leo", której premiera już niebawem. Oczywiście bardzo Wam tą książkę polecam

Mikołaj nie potrafi pogodzić się z tragiczną...

Nicolas (Mikołaj) i Sara

Szósty tom cyklu "Bezlitosna siła", który opowiada o mężczyznach o wielkiej sile fizycznej, walczących w klatkach i biorących udział w nielegalnych walkach MMA, ale jednocześnie o mężczyznach, których życie nie oszczędzało. Ale pomimo wszystko nie dali się i wyszli na ludzi...

Takim mężczyzną jest właśnie Mikołaj Brodawski, brat Brody, z którym swego czasu musiał wyrównać rachunki Kastor. A Mikołaj o śmierć brata obwinia właśnie Kastora i resztę ekipy z Panta Rhei. Datego właśnie wszystkie swoje działania podejmował w imię zemsty, która jednak okazała się bezpodstawna i niszczyła go tylko od wewnątrz. Wszystko czego do tej pory potrzebował, to adrenalina i totalne zapomnienie o własnym popieprzonym życiu. A przy życiu trzymała go tylko chęć zemsty i spotkanie się w oktagonie z Kastorem.

Mikołaj Brodawski na nic nie liczy, nie łudzi się, że jego życie będzie kiedyś normalne, bo nie wierzy, że w ogóle na taką normalność zasługuje. Oczywiście do czasu, kiedy na jego drodze pojawia się pewna intrygująca sąsiadka, która coraz częściej potrzebuje jego pomocy...Czy ten, którego jedyną do tej pory miłością był smak i zapach krwi oraz zemsty, a do działania napędzała go jedynie chęć zemsty, zdoła oprzeć się rodzącym się w nim niespodziewanie uczuciom i odkryje w końcu przed kimś swoją prawdziwą twarz i prawdziwe uczucia? A co w momencie, kiedy okaże się, że urocza sąsiadka przyjaźni się z kobietami chłopaków z Panta Rhei? A może demony przeszłości okażą się zbyt silne, a miłość niewystarczająca?

Po drugiej stronie w cyklu "Bezlitosna siła" pojawiają się kobiety (w tym przypadku – Sara Karwak),które zostały skrzywdzone przez mężczyzn w sposób fizyczny, ale w pewnym momencie życia powiedziały "dość" i przy pomocy fundacji dla kobiet, zdołały odbudować siebie na nowo, a co najważniejsze, pomimo wszystko zdołały znaleźć szczęście przy mężczyznach, dla których siła fizyczna i walka były sposobem na przetrwanie...Ale czy będzie to tylko chwilowe szczęście? Czy siła prawdziwego uczucia zdoła przegonić wszystkie demony przeszłości i pozwoli na tak upragniony spokój? A może ludzie z przeszłości, którzy staną na drodze do szczęścia dopną swego i zniszczą wszystko?

"Nicolasa” pochłania się jednym tchem, podobnie jak i poprzednie części! Tempo akcji jest oczywiście zawrotne, przypominając trochę samą nielegalną walkę w klatce i jak już się zacznie czytać - przepadasz i chcesz poznać dalszy ciąg za wszelką cenę. Rewelacyjnie było kolejny raz wrócić do PantaRhei i zajrzeć do starej ekipy, która znowu się przecież powiększyła :P

Kolejna niesamowita książka o sile miłości w zderzeniu z popapranym światem, którą oczywiście polecam!

Nicolas (Mikołaj) i Sara

Takim mężczyzną jest właśnie Mikołaj Brodawski, brat Brody, z którym...

Bezlitosna siła to seria Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, którą polubiłam od samego początku. Kastora pokochałam całym serduchem i pomimo że każdy tom cyklu jest inny to ten pierwszy zapadł mi pod skórą najbardziej. Nicolas czekał na nadrobienie bo zawsze brakło mi czasu ale Leo zbliża się wielkimi krokami dlatego dzisiejsze popołudnie to mój powrót do klubu PantaRhei.

„Czasami śmierć to wybawienie od dawnych przewinień. A czasami… to jedynie początek.”

Nicolas żyje zemstą i chce zrobić wszystko by znaleźć się w klatce z Kastorem, jednak ten nie walczy od kilku lat.
Sara nie ma łatwego życia, po śmierci matki ojciec popada w alkoholizm a brat prowadzi szemrane interesy.
Spotkanie tych dwojga nie zapowiadało happy endu bo on szukał zemsty a ona miała być środkiem do jej wykonania, jednak serce nie sługa a miłość potrafi zrodzi się w zaskakujących okolicznościach.
Czy za śmieć brata Mikołaja rzeczywiście odpowiadają chłopaki z klubu?
Czy dojdzie do walki?

Nicolas to szósty i zarazem przedostatni tom serii Bezlitosna siła.
Agnieszka z każdym tomem dopina wszystkie wątki tak by łączyły się one w spójną całość. Kastor znów wszedł na ring, nienawiść zmieniła się w miłość, a Bezlitosna siła jest silniejsza niż dotychczas. Zakończenie rozwaliło mój system i czekam na finał serii w którym mam nadzieje chłopaki pozamiatają :i jak zwykle „rozwalą” system.

🌻102/2023 #recenzja 🌻
Tytuł: Nicolas
Seria: Bezlitosna Siła
Autor:@lingasloniewska.pisarka❤️‍🔥
Wydawnictwo:@burdamediapolska
Data wydania: 2022-06-01

“ Byłem napędzany zemstą, ale jeszcze nie oślepłem, nie ogłuchłem i miałem całkiem dobry węch. A ona pachniała tak zajebiście, że moje hormony budziły się, kiedy tylko wyobraziłem sobie jej zapach - nawet nie musiałem go czuć.”

Moja recenzja/opinia:
Bohaterem szóstego tomu jest Nicolas - Mikołaj Brodawski, który chce pomścić śmierć brata, który zginął w pożarze. Mikołaj obwinia o zdarzenie tim z PantaRhei, a najbardziej Kastora. Trenuje i pielęgnuje w sobie nienawiść do niego, pragnie zmierzyć się z nim w klatce i chce go pokonać. Niespodziewanie na jego drodze staje śliczna sąsiadka, która potrzebuje pomocy. Kiedy Nikolas orientuje się, że dziewczyna zna jego wroga i przyjaźni się z jego żoną , postanawia to wykorzystać by dotrzeć do Kastora i skrzyżować z nim rękawice. Gdzieś po drodze jednak Mikołaj zaczyna czuć coś do dziewczyny, i on też wpadł jej w oko. Czy rodzące się uczucie jest wstanie zmienić bieg wydarzeń? Komu jeszcze zależy na tej walce? Czy dopnie swego? Czy Kastor i Nicolas spotkają się w otagonie? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania sięgnijcie po tom szósty.

Jestem pod mega wrażeniem i tego tomu, warto było zarwać nockę. Pani Agnieszko przepięknie wprowadzona kolejna para bohaterów. Emocje zapierają dech. Jak w poprzednich tomach problemów nie brak. Amor działa. Jest walka w otagonie i ta we wnętrzu każdego bohatera. Epilog mnie zmiażdżył, przemielił i powalił na łopatki! Cóż pozostało? Zamówić Leo ;-)

#mma #czytamksiążki #booklover #bookstagram #książka #czytampolskichautorów #czytaniejestfajne #czytelniczka #kochamczytać #bookstagram #bookshelf #instabook #książkoholiczka #recenzjaksiążkowa #romans #mojaopinia

🌻102/2023 #recenzja 🌻
Tytuł: Nicolas
Seria: Bezlitosna Siła
Autor:@lingasloniewska.pisarka❤️‍🔥
Wydawnictwo:@burdamediapolska
Data wydania: 2022-06-01

Kolejna część serii Bezlitosna siła - tak samo wciągająca jak poprzednie. W tej poznajemy historię Mikołaja "Nicolasa". Tak jak poprzedni bohaterowie on również zmaga się ze swoimi demonami. Walczy by zapomnieć, walczy by przetrwać, walczy by dokonać zemsty. Co okaże się silniejsze? Gniew, czy miłość do pięknej Sary?

Przeczytałam wszystkie poprzednie tomy więc i po tę część musiałam sięgnąć. Pobrałam ją legalnie z Legimi i dałam ponieść się emocjom, jakie zafundowała mi autorka.
Jak i poprzednie części, książkę czytało mi się bardzo szybko, polubiłam całą grupę, to jak się wspierają i są dla siebie rodziną. Autorka porusza tutaj ważne tematy jak przemoc w rodzinie i uzależnienia. Wskazuje, że są fundacje, które pomagają takim osobom.
Więc jeśli zastanawiasz się, potrzebujesz wsparcia to zadzwoń nawet pod 112. Oni pokierują Cię dalej.
Myślę, że wielu czytelników doceni te aspekty.
Przy okazji dostaniemy również walki chłopaków, przemkną też osoby z innych książek, co bardzo doceniam u autorki 😍
Zakończenie wbiło mnie w fotel więc wiedziałam, że muszę sięgnąć po 7 tom 🥹
Ja polecam ❤️