Jaki to owad? Atlas dla dzieci

Okładka książki Jaki to owad? Atlas dla dzieci Kamila Twardowska, Jacek Twardowski
Okładka książki Jaki to owad? Atlas dla dzieci
Kamila TwardowskaJacek Twardowski Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo SBM
2021-11-26
2021-11-26
Owady atlas dla dzieci

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Atlas ptaków świata Kamila Twardowska, Jacek Twardowski
Atlas ptaków ś... Kamila Twardowska, ...
Okładka książki Atlas motyli Kamila Twardowska, Jacek Twardowski
Atlas motyli Kamila Twardowska, ...

Ciekawość świata jest nieodzownym elementem dzieciństwa. I wiecie co? To świetnie! Być może my dorośli bywamy zmęczeni dziecięcą dociekliwością, ale z drugiej strony przyznajcie sami- ile razy uzupełnialiście własną wiedzę aby być w stanie odpowiedzieć na pytanie swojej latorośli?

Właśnie w odpowiedzi na potrzeby ciekawskich milusińskich oraz ich rodziców powstała seria atlasów @wydawnictwosbm.

Przyznam, że każda kolejna część, która gości na naszej półce zawsze mnie zachwyca i pozwala poznać dany temat o wiele lepiej.

Idziecie sobie na spacer, nagle dziecko widzi jakiegoś owada i co się dzieje?

-Mamo, a co to?

Hmm, spotkamy biedronkę 🐞, motyla 🦋, czy mrówkę 🐜, więc bez trudu możemy udzielić naszemu dziecku odpowiedzi.

Gorzej jeśli dziecko jest bardziej dociekliwe i spyta:

-A co to za motylek?

Albo

-Skąd wiesz, że to pszczoła a nie osa? 🐝

Niestety wówczas nie każdy będzie potrafił udzielić odpowiedzi. A uwierzcie, że podałam tu bardzo proste przykłady 😀

Znajdziemy tutaj owady dobrze znane, a także takie, które widywaliśmy, ale zapewne nigdy wcześniej nie poznaliśmy ich nazw.

Dowiemy się jakim wyglądem charakteryzuje się dany owad, jaki ma tryb życia i gdzie występuje. Jeśli znacie już atlasy tego wydawnictwa nie zaskoczy Was także mnogość ciekawostek, które tu znajdziemy.

Jak dla mnie kolejny raz ogromny plus ❤️

• Dla starszaka
  • Dla dzieci/młodzieży/lektury/ bajki, baśnie/komiksy🧜‍♀️🎅🧜‍♂️👼🧚