Na zawsze przyjaciele

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
przyjaźń, króliki, sowy

U podnóża starego dębu mieszka rodzina królików, a wysoko w koronie swoją dziuplę mają sowy. Choć żyją blisko siebie, jest im trudno się spotkać. Kiedy w słoneczny dzień Króliczek biega po łące, Sówka śpi w najlepsze, a kiedy ona rozprostowuje skrzydła do lotu w blasku księżyca, on właśnie smacznie zasypia. I tak mijają im dni i noce, a oni nic o sobie nie wiedzą. Aż do chwili, gdy oboje zapragną się poznać…

źródło opisu: http://ezop.com.pl/

źródło okładki: http://ezop.com.pl/

Ervisha | 2018-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2018

Bardzo często nie potrzeba wielu słów aby opowiedzieć to co ważne, urzec i zauroczyć. Niestety tutaj po raz kolejny przekonałam się, że w przypadku duetu Wechterowicz i Dziubak, to pani Emilia swoimi obrazami tworzy cały klimat i urzeka a nawet zachwyca. Na Jej obrazy chce się patrzeć i je podziwiać a o tekście w ogóle się zapomina.

To nie jest tak, że tekst uważam za zły. Nie poczułam zawodu, czy też nie smaku - po prostu zabrakło mi w nim większej głębi, magii, uroku i tego "czegoś" co zachwyca. Wyszło przyjemnie ale nic więcej.
Chętnie oddzieliłabym tekst od obrazów - odniosłam wrażenie, że te mówią znacznie więcej. Niemniej Maluch a mojej rodzinie z książeczki jest zadowolony.

Kiedy tylko dowiedziałam się o tej książce, wiedziałam, że muszę ją mieć! Widziałam ilustracje Emilii Dziubak, której jestem fanką i aż nie mogłam się doczekać, kiedy książka trafi w moje ręce. Tak jak zawsze, ilustracje są zachwycające! Magiczne, bajkowe, cudne! :) A tekst... Rozczarowujący. Mimo tego, że jest go niewiele, potrafił lekko znużyć - tak jakby autorowi trudno było stworzyć opowieść skierowaną do najmłodszego czytelnika. Pojawia się wrażenie... powtarzalności? Sama opowieść jest dość przyjemna, ale nieco absurdalna, więc nasuwa się wrażenie braku logiki. A zakończenie, które w zamyśle miało być magiczne, wydaje się wręcz niedorzeczne. Bohaterowie wydają się bardzo płascy, nie zostaje nakreślony dokładniejszy rys charakterologiczny. Wielka szkoda. Tak czy owak, książkę warto mieć w swojej biblioteczce ze względu na fantastyczną oprawę graficzną.

Syl_wina | 2019-03-14
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane