Kanibal. Krzyk rozdartego serca

Okładka książki Kanibal. Krzyk rozdartego serca Paulina Zalecka
Okładka książki Kanibal. Krzyk rozdartego serca
Paulina Zalecka Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Powstali z popiołów (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Powstali z popiołów (tom 1)
Niegrzeczne książki
2022-07-13
2022-07-13
Darkromance

Aria Simons, jest młoda kobieta, która wychowywała się w domu dziecka, pełna empatii, współczucia i pomocy dziewczyna podczas pełnienia wolontariatu w domu dziecka, poznaje małą Emmę, która zaskarbia sobie jej serce i nawiązują niezwykłą więź. Dziewczyna chce adoptować małą, ale do tego potrzebne jej jest mieszkanie i praca.

🧡Udaje się więc do Ośrodka w sprawie pracy, gdzie natrafia na rozmowę dwóch mężczyzn. Jeden z nich obraża podopiecznego, o którym jak się okazuje nikt, tak naprawdę nic nie wie. Aria oburzona zachowaniem pracownika socjalnego, napędzana odwagą zwraca mu uwagę i zgłasza się na ochotnika do "resocjalizacji" mężczyzny z którym mają nie mały problem. Jest pewna,że jej się uda, dopóki nie czyta akt mężczyzny......

🧡Caden "kanibal" Slate, to facet który przeżył piekło na ziemi. Uprowadzony wraz z ukochaną i ich nienarodzonym wówczas dzieckiem do sekty, której "Pan" był okrutnym zwyrodnialcem niszczącym w ludziach człowieczeństwo. Przez sektę stał się kanibalem rozrywającym zwierzęta na strzępy, stracił ukochaną kobietę i córkę. Gdy został oswobodzony z więziennego piekła, w którym przyszło mu żyć, zraniony, pokryty bliznami zamieszkał w chatce w lesie zdala od ludzkich spojrzeń. Unikał kontaktu z kimkolwiek, lubił samotność i nie chciał by ktokolwiek burzył jego azyl. Jednak pewnego dnia, pod jego domem pojawia się niezwykłą dziewczyna, dzięki której z czasem znów zaczyna odnajdywać w sobie utracone człowieczeństwo.

Po przeczytaniu prologu myślałam, że Caden okaże się być jakimś wilkołakiem, czy coś.🙈

🧡Udaje się więc do Ośrodka w sprawie pracy,...

Hmm pomysł na historię ciekawy.
Wykonanie - może być.
Czytało się szybko, całkiem przyjemnie. Na tyle dobrze, żeby zabrać się za drugi tom.

Hmm pomysł na historię ciekawy.
Wykonanie - może być.

Przyznam, że liczyłam na coś bardziej mrocznego i strasznego. Historia całkiem ciekawa ale w zasadzie od początku przewidywalna. Nie było znaczących zwrotów akcji, które mogłyby zmylić czytelnika. Niemniej bohaterowie interesujący a fabuła fajnie poprowadzona. Teraz czas na Huntera...

Aria to młoda kobieta, która w życiu sporo przeszła.
Była m.in. wychowanką domu dziecka. Mimo wszystko jest cudowną osobą o dobrym sercu. Kocha pomagać innym jak tylko może.
Podczas wolontariatu poznaje cudowną dziewczynkę - Emmę.
To spotkanie i czas spędzony z dziewczynką sprawia, że Aria pokochała Emmę jak własne dziecko.
Postanawia dać jej dom, lecz musi spełnić określone warunki m.in. znaleźć pracę.
Udaje jej się to, lecz zanim dostanie posadę w opiece społecznej musi dokonać niemożliwego.
Ma za zadanie pomoc człowiekowi, który należał do sekty.

Czy uda się kobiecie pomóc mężczyźnie?

Czy Aria zostanie pełnoprawnym opiekunem Emmy?

Historia jest pełna przeróżnych emocji.
Już od pierwszych stron zostałam porwana w trzymającą napięciu akcję.
Powieść z perspektywy obojga bohaterów, dzięki temu możemy poznać ich historię co u spotkało oraz myśli i uczucia co bardzo mi się spodobało.
Jest to książka dla czytelników, którzy lubią sceny brutalne jak i kontrowersyjne. Dla mnie, powieść idealnie wpasowała się w mój gust.
Tak mnie pochłonęła, że zapomniałam o bożym świecie 😍🥰
To moje pierwsze spotkanie z piórem autorki, lecz już wiem, że nie ostatnie.
Styl pisania autorki jest mroczny a zarazem przyjemny w odbiorze. Dodatkowo krótkie rozdziały sprawiały, że bardzo szybko czytało mi się tę historię.
Polecam gorąco 🔥😈❤️

Aria to młoda kobieta, która w życiu sporo przeszła.
Podczas wolontariatu poznaje cudowną dziewczynkę - Emmę.
Postanawia dać jej dom, lecz musi spełnić...

Rzadko ostatnio siegam po romanse a takie z gołą klatą na okładce to już w ogóle, do tego tytuł "Kanibal"... Jednak po przeczytaniu pochlebnych recenzji pomyślałam, że dam mu szansę i to był strzał w 10 🎯

Wciągnęłam się od początku i poczułam więź z bohaterami. Współczułam Cadenowi straty i kibicowałam Arii, która starała się o adopcję.

Poznali się przypadkiem. On, po wyrwaniu się z niewoli u okrutnego człowieka zwanego Panem zamyka się w leśnej chacie i unika ludzi. Jest okropnie pokiereszowany po wielu walkach z dzikimi zwierzętami, nie chce czuć się jak atrakcją cyrkowa.

Ona potrzebuje pracy, by udowodnić przed sądem, że może stworzyć odpowiednie warunki dla małej Emmy.

Aria zostanie zatrudniona w opiece społecznej pod warunkiem, że przeprowadzi wywiad środowiskowy z dzikusem, który nikogo nie chce wpuścić za próg. Gdy jej się udaje jej nowi koledzy nie posiadają się ze zdziwienia.

Aria i Caden zakochują się w sobie, ale nie może być za łatwo. Kiedy w połowie książki im się układa wiadomo, że zło uderzy znienacka. Dochodzi do nieporozumienia, które może zniszczyć ich kiełkujący związek a Aria może stracić wszystko, na co tak ciężko pracowała.

Caden zareagował trochę przesadnie, ale musiał z kimś porozmawiać, żeby to sobie uświadomić. Jeszcze jest szansa na happy end.

Już w epilogu wychodzą na jaw nowe fakty i autorka zapowiada drugą część, którą muszę przeczytać. To było absolutne comfort read

Poznali się przypadkiem. On, po...

Pierwszy raz czytałam książkę Pauliny Zaleckiej i muszę przyznać, że jest OGIEŃ 🔥🔥 Nie jest to książka dla czytelników o słabych nerwach. Zawiera sceny brutalne i kontrowersyjne. Ja sama po przeczytaniu Prologu miałam wątpliwości czy kontynuować lekturę. Mimo wszystko wygrała ciekawość i z każdą kolejną stroną pochłaniała mnie ta historia. Gwarancja zarwanej nocy😁
Ona jest szarą myszką, która przedkłada dobro innych nad swoje własne, zawsze gotowa do pomocy. On - naznaczony bliznami, skrzywdzony i okrutnie wykorzystany, ukrywający się w swojej samotni w lesie. Ich relacja jest burzliwa, przyciąga ich do siebie pożądanie, ale oboje mają problem z zaufaniem. Bo czy ktoś może pokochać Bestie? Brzmi znajomo ?
Warto poznać mroczną wersję "Pięknej i Bestii". Jest to naprawdę mocna historia, momentami wzruszająca i niewiarygodna. Napewno sięgnę po inne książki tej autorki.

Ona jest...

„Mam wrażenie, że wśród zwierząt krąży legenda o człowieku, który zabijał najbardziej dzikie i niebezpieczne z nich, by przetrwać.
Jestem bestią, której należy się bać.
Jestem Kanibalem, który rozlewał krew, aby zagłuszyć wspomnienia".

Aria pragnie zostać opiekunką dziewczynki z domu dziecka. W tym celu musi znaleźć pracę i niechybnie zgadza się podjąć zadania, którego nikt nie jest w stanie dokonać. Jako pracownik opieki społecznej musi dotrzeć do mężczyzny, który mieszka sam w lesie. Nikt nie potrafi zdobyć na tyle jego zaufania, aby przeprowadzić z nim rozmowę.

Czy Arii uda się dokonać niemożliwego?

Zadanie wydaje się banalnie proste, lecz prawda okazuje się zupełnie inna. Caden jest wycofany, po czasie spędzonym w sekcie odebrano mu człowieczeństwo, a wydobyto z niego zwierzęce instynkty. Nie jest łatwo wrócić do normalności po czymś takim.

Przyszedł czas na nadrobienie historii o Kanibalu. Żałuję tylko, że tyle czasu zwlekałam. To była wspaniała przygoda, która dostarczyła mi całą gamę emocji. Nie obyło się bez płaczu, wzruszenia, ale też uśmiechów.

Zaczęłam czytać i dosłownie przepadłam, nie było takiej siły, która odciągnęła mnie od lektury książki. To było silniejsze ode mnie, dlatego pochłonęłam ją na raz.

Dwójka bohaterów już od pierwszej chwili skradła całą moją uwagę. Aria wraz z Cadenem zajęli wszystkie moje myśli, nie liczyło się nic innego jak tylko poznanie ich historii do końca.

Wzajemna fascynacja i pożądanie między bohaterami było wręcz namacalne. Czekałam tylko na moment, aż nastąpi wybuch.

Lubię styl autorki, jest lekki i przyjemny, a jednocześnie taki mroczny i bardzo uzależniający. Potrafi swoimi historiami trafić do najgłębszych zakamarków duszy i sprawić, że pozostają one z nami na dłużej. Do tej pory myślę o Kanibalu i jego szarej myszce.

A Wy będziecie w stanie zagłębić się w brutalny i krwawy świat Cadena?

Jestem bestią, której należy się bać.
Jestem Kanibalem, który rozlewał krew, aby zagłuszyć wspomnienia".

❤️ RECENZJA ❤️

"Jestem bestią, której należy się bać.
Jestem Kanibalem, który rozlewał krew, aby zagłuszyć wspomnienia."

"Zmartwienia miały dopaść nas niczym swoją ofiarę, a życie zostawić na naszych sercach nowe rany. Ale to nie było ważne. Ważni byliśmy my."
✨✨✨✨

Kochani „Kanibal” jest to dark romans pełny wzruszeń, pożądania, bólu i cierpienia.
Z twórczością Pauliny już wcześniej miałam przyjemność się spotkać i bardzo podoba mi się jej pióro, a zarazem styl, w którym pisze. Kiedy widziałam, dużo pozytywnych opinii na temat powieści sama miałam ochotę po nią sięgnąć i oczywiście się nie zawiodłam.
Od samego początku zostałam wciągnięta w cudowną fabułę, od której nie mogłam się oderwać nawet na moment. Podczas czytania targały mną emocje, które sięgały zenitu i nie obyło się od łez, jak to w moim przypadku bywa.

Aria Simons jest to bohaterka z wielkim sercem na dłoni, skromna i chętna nieść pomoc każdemu, kogo spotka. Sama była wychowanką bidula, a teraz chce wziąć pod opiekę poznaną w domu dziecka małą czteroletnią dziewczynkę Emmę, którą pokochała od pierwszego wejrzenia. Jednak żeby mogła, być prawnym opiekunem musi posiadać stałą pracę, ażeby, tego dokonać będzie musiała zdobyć zaufanie i pomóc mężczyźnie, który mieszka w chacie w lesie.
Czy Arii uda się dotrzeć do mężczyzny?
Czy skruszy jego zimne serce?
Czy spełnią się jej marzenia co do adopcji dziewczynki?
Jakie przeciwności losu będzie musiała przejść?
Nie ukrywam, że lubię takie silne i niebojące się niczego bohaterki, a Aria niejednokrotnie udowodniła, że potrafi dążyć do swojego celu, który sobie obrała. Jak to mówią „po trupach do celu”.
Z kolei Caden Slate, nazywany Kanibalem mężczyzna pokryty wieloma bliznami stroni od cywilizacji i ludzi. To, co go spotkało, wiele lat temu w sekcie odbiło piętno na jego psychice. Zostały mu odebrane w brutalny sposób dwie najbliższe osoby. Od tej pory zamknął się w swojej skorupie i nie dopuszcza do siebie nikogo, dopóki na progu jego chaty nie staje Aria dziewczyna o szarych oczach.
Już od pierwszej chwili czuć między nimi przyciąganie, którego nie sposób nie zauważyć.
Postać Caden'a bardzo mi się spodobała pomimo bólu, jaki w sobie nosił i demonów, które go prześladowały, potrafił wyjść im naprzeciw.

Muszę wspomnieć też o Emmie przesłodkie dziecko, a jej zachowanie sprawiało, że oczy miałam mokre od łez.

Jaka prawda wyjdzie na jaw o przeszłości?
Czy miłość pokona wszystkie przeszkody?
Jak potoczy się życie Arii i Caden'a?

Zakończenie zaskakujące i zostawiające duży niedosyt.
Gorąco wam polecam, przeczytać będziecie zachwyceni. ❤️
⭐ 10 /10

❤️ RECENZJA ❤️

"Jestem bestią, której należy się bać.
Jestem Kanibalem, który rozlewał krew, aby zagłuszyć wspomnienia."

✨✨✨✨

Z twórczością Pauliny...

Aria Simons, to młoda kobieta wychowana w domu dziecka, podczas pełnienia wolontariatu, poznaje małą dziewczynkę, którą od pierwszych chwil obdarza miłością. Pragnie jej dać dom, aby zapewnić jej dobre warunki podejmuje pracę w opiece społecznej, gdzie od razu dostaje trudne zadanie. Caden Slate, zwany Kanibalem, parę lat spędził w sekcie, która obdarła go z człowieczeństwa i zabrała mu to co kochał najbardziej. Teraz mieszka w chacie, pragnie ciszy i spokoju. Pełen bólu i bolesnych wspomnień spotyka Arię, od której bije niespotykane dobro. Czy Aria przebije się przez mur, którym otoczył się Caden? Czy tajemnice, które wyjdą na światło dzienne na zawsze pogrzebią to co zaczynało się dziać między bohaterami?

Długo zwlekałam z sięgnięciem po tą książkę, czego bardzo żałuję, bo ta historia jest świetna. Nie mogłam się od niej oderwać choć jest pełna bólu i cierpienia. Ale znajdziemy w niej też tajemnice, walkę o lepsze jutro, walkę ze wspomnieniami, które łamią serce, walkę o miłość i szczęście i świetnych bohaterów. Z którymi wspólnie cierpiałam, którzy przeszli w swoim życiu bardzo dużo. Szczególnie Caden, ale pomimo tego co przeszedł i co jeszcze los miał dla niego, otworzył się na miłość i na ludzi. Tylko czy to czego się dowie, nie zaprzepaści tego wszystkiego? Bardzo polubiłam bohaterów, byli tacy prawdziwi, ale moje serce skradła Emma. Jakie to było urocze i rezolutne dziecko. Zdarzyło mi się też uronić kilka łez, kiedy dowiadywałam się, co Caden musiał przechodzić. Bardzo chciałam, żeby w końcu zaznał spokoju i miłości. Czy tak będzie, to już się sami musicie się przekonać. Ja mogę powiedzieć, że mi się bardzo podobała ta książka i gorąco wam ją polecam.

Nie była zła. Pomyśl na fabułę fajny ale mam wrażenie, że za mało nas ona pochłania. Tak jakby autorka kluczyła w okolo fabuły a nie próbowała nam ją przybliżyć przez co jakoś tak nie idzie się związać emocjonalnie z bohaterami. Nie "czuje się" ich. Do tego mam wrażenie, że wszytsko za szybko sie działo przez co książka sprawia wrażenie niedopracowanej. No i z racji zakonczenia oczekuję II tomu. Lektor średnio przypadł mi do gustu :/

• Romans
  • Romanse