Co myśli i czuje pies. Przygody ze zwierzęcą neuronauką

Okładka książki Co myśli i czuje pies. Przygody ze zwierzęcą neuronauką Gregory Berns
Okładka książki Co myśli i czuje pies. Przygody ze zwierzęcą neuronauką
Gregory Berns Wydawnictwo: Czarna Owca poradniki
poradniki
Czarna Owca
2019-07-31
2019-07-31
Paweł Luboński
pies poradnik hobby

Dziennik badania MRI

Kupiłam książkę z myślą o poradach w tresurze psa, otrzymałam naukową pozycję o tym w jaki sposób myślą zwierzęta. Uważam te książkę za jedną z moich ulubionych i cieszę się, że trafiła w moje ręce. Myślę, że jest podobna do innej książki w tej tematyce "inne umysły" 🐙❤️

Jak dla mnie strasznie słabe, o neurocauce zwierząt o psach prraktycznie nic i dodatkowo zdecydowanie za dużo bajdurzenia co to bedzie kiedyś z ogromnym przekonaniem, że tak będzie, bo tak autor napisał... Przeczytałam i żałuję, bo ta książka mogłaby mieć 100 stron i wtedy bylaby warta uwagi a tak szkoda czasu.

W mojej ocenie książka wypada bardzo nierówno. Były rozdziały które mnie szalenie ciekawiły i z których wiele się dowiedziałam (jak te o wilku workowatym),a były takie przez które nie mogłam przebrnąć. Pies w tytule i na okładce to raczej chwyt marketingowy, bardziej adekwatny do treści jest podtytuł. Mimo to uważam, że to wartościowa lektura.

W moim odczuciu dużo lepsza niż "Jak kochają nas psy"! Więcej konkretów, mniej nudnych historii z życia autora i dwa razy większa bibliografia. Szczególnie za serce złapał mnie ostatni rozdział... Napewno kiedyś do tej książki wrócę, bardzo polecam dla miłośników wszystkich zwierząt, bo o psach - wbrew pozorom - jest stosunkowo mało. :)

Moim zdaniem trochę gorsza niż ,,Jak kochają nas psy", gdyż jest bardziej naukowa, a mniej jest takich fragmentów przygotowywania zwierząt i urządzeń do badań. Jednak uważam, że jest warta uwagi.

Polecam, aczkolwiek chciałabym, żeby w książce było więcej o tym co myśli i czuje Pies. Oczekiwałam jakiś konkretów, a one niestety nie są tak łatwo osiągalne.

• Kynologia
  • Psiążki
  • Popularnonaukowe
  • Psy
  • Pieskowe inaczej

Dodaj cytat z książki Co myśli i czuje pies. Przygody ze zwierzęcą neuronauką