Projekt osobisty

2021-10-05
2021-10-05
9788382195095
poradnik rozwój zmiana

Autor opisał w tej książce swoją własną metodę rozwoju uDream uPlan uMaster, która ma prowadzić do stworzenia wizji celu i jego realizacji. Przeprowadza nas przez ten proces krok po kroku w kolejnych rozdziałach.

Książka jest krótka, ponieważ ma mniej niż 200 stron, ale dzięki temu jest też konkretna. Zresztą nic dziwnego w tym, że nie znajdziemy tutaj pospolitego "lania wody", skoro autorem jest inżynier i praktyk rozwoju osobistego.

To bardzo dobra lektura na początek realizacji celu i zmiany swojego życia. Polecam.

Książka napisana jest lekkim i przystępnym językiem. Szybko się ją czyta. Każdy rozdział zakończony jest ćwiczeniem które należy wykonać aby przejść przez kolejne etapy projektu. Nie jestem osobą która potrzebuje ukierunkowania dlatego też ciężko mi jest ocenić książkę w pełni. Lubię czytać książki o samorozwoju i stosować porady ludzi którzy mają większe doświadczenie ode mnie. Jednak w niektórych momentach miałam wrażenie, że autor opisuje twórczość innych autorów streszczając ich sposoby czy wręcz całe książki. Brian Tracy jest znany większości osób interesujących się samorozwojem, jest to też główny mentor pana Piotra. Z tego też powodu razem z autorem książki przechodzimy przez "zjedz tę żabę" B. Tracy. Czy dowiadujemy się jak wyglądał kurs Krzysztofa Króla znanego głównie z pełnego energii monologu, zaraźliwej euforii i motywującego pokrzykiwania z jego kanału na YouTube. Czy jest to dobre czy nie? Nie wiem.
Książka wydaje mi się pewnego rodzaju pamiętnikiem. Może właśnie o to chodziło. W końcu to projekt osobisty. Na jego podstawie powinniśmy ułożyć własny.
Jednak wydaje mi się, że jest to książka po którą powinni sięgnąć ludzie, którzy są bardzo zagubieni i dopiero odkrywają tajniki rozwoju osobistego. Dla osób które znają swój cel i już są w trakcie drogi książka może wydać się monotonna i nie wnosząca wiele nowości.
Nie żałuję tych kilku wieczorów, które poświęciłam na te książkę. Poleciłam ją znajomemu, który może odnaleźć w niej coś dla siebie. Ale czuję, że w moje życie nie wniosła niczego nowego.

Metoda uDream, uPlan, uMaster – to autorska, sprawdzona przez autora metoda, która odmieniła jego życie. Czy chcesz zmienić swoje? Jeśli tak to czym prędzej przeczytaj „Projekt osobisty” Piotra Walenko. Jest to wartościowa pozycja, która pozwoli Ci patrzeć szerzej i widzieć więcej.

Pełna recenzja książki na stronie:

Pełna recenzja książki na stronie:

Po poradniki sięgam sporadycznie (choć kiedyś czytałam je nałogowo),bo w większości jest lanie wody, zamiast konkretnych, sprawdzonych porad. Mam kilka książek biznesowych, poradnikowych, które kupiłam stosunkowo niedawno i faktycznie było samo "mięso"! Postanowiłam również wypróbować tę, dość krótką książkę.

IG: Czytomanka

👉Cały sekret polega na tym, żeby swoje cele dzielić na projekty. Duży projekt warto dzielić na mniejszy, wtedy łatwiej osiągać duże rzeczy. Wiele rzeczy z tej książki wiedziałam, ale też było kilka ciekawostek, które faktycznie wykorzystam.

👉Osoby, które nie czytały jeszcze tego typu poradniki na pewno skorzystają i będą zadowolone. Książka nie jest obszerna, a język jest napisany w sposób zrozumiały dla każdej osoby. Warto, to jedna z książek, która naprawdę przedstawia ciekawe pomysły na działanie i przede wszystkim nie zaniechanie własnych projektów.

❗Ocena: 7/10

IG: Czytomanka

👉Cały sekret polega na tym, żeby swoje cele...

Do poradników zawsze podchodzę z dużym dystansem. W swoim życiu nie przeczytałam ich za wiele, a większość z tej małej liczby nie zrobiła na mnie wrażenia ani nie spowodowała, że chciałam wprowadzić te wszystkie „ciekawe” porady w życie. Autorzy będący psychologami coachami zazwyczaj do mnie nie przemawiali – ich bardzo filozoficzne myślenie, zawiłe rozumowanie. Co innego jeśli do mnie, jako do przyszłego inżyniera, przemawia autor inżynier. To było bardzo ciekawe doświadczenie przeczytać poradnik napisany z punktu praktyka – trafiały do mnie określenia ścisłe i konkretne, niekiedy wręcz matematycznie i inżyniersko ujęte. Książka napisana jest zwięźle, krótko i na temat, a do tego z jakim sensem! Znajdziecie w niej kilka przydatnych ćwiczeń, dokładnych wyjaśnień, które pomogą Wam zabrać się do dzieła i przybliżyć o krok w osiąganiu swoich zamierzonych celów i marzeń.

Książka Projekt osobisty to faktycznie Twój projekt. Pozwala na zajrzenie do własnego ja, marzeń z tym związanych i przede wszystkim podjęcia prób ich urzeczywistnienia, niezależnie jakie one są. Podane w sposób systematyczny, ale nieskomplikowany i regularny. Dobre narzędzie do dalszej pracy nad sobą.

Bardzo dobra w odbiorze książka, czyta się dobrze i szybko. Duży plus za to, że można szybko zorientować się czy opisane metody, "filozofia" ćwiczenia nam odpowiadają. Jeśli tak, a z dużym prawdopodobieństwem tak będzie, można przystąpić do realizacji ćwiczeń, przez które jesteśmy przeprowadzeni, jak za rękę. Serdecznie polecam!

Świetnie napisany poradnik opisujący krok po kroku jak zrealizować swoje osobiste cele. Polecam.

To nie jest książka do szybkiego przeczytania, to jest książka do przepracowania. Wydawałoby się, że droga jest prosta "uDream uPlan uMaster", ale nic się samo się wydarzy. To czytelnik decyduje o zrobieniu kroku do przodu, aby zrealizować swoje marzenia/zamierzenia, autor daje swojego rodzaju plan działania, radzi i wskazuje drogę.

• Popularnonaukowe
  • Do kupienia
  • Z polecenia do kupienia ...
  • LEGIMI
  • Chcę mieć
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Projekt osobisty