Moc rytuałów. Przewodnik po świecie self-care

Okładka książki Moc rytuałów. Przewodnik po świecie self-care Lindsay Kellner, Emma Loewe
Okładka książki Moc rytuałów. Przewodnik po świecie self-care
Lindsay KellnerEmma Loewe Wydawnictwo: Znak Literanova poradniki
poradniki
The Spirit Almanac: A Modern Guide to Ancient Self-Care
Znak Literanova
2021-10-27
2021-10-27
moc rytuałów joga self-care medytacja aromaterapia ajurweda medycyna chińska samodbanie

Zacznijmy od tego, że ta książka jest pięknie wydana! Wszystko w niej składa się w spójną całość - okładka, grafiki, treść. I tutaj moje zachwyty się kończą. Zdecydowanie nie jestem targetem. Przez wstęp przeszłam spokojnym krokiem, ale im dalej tym bardziej stawałam się „na nie”. Napewno jest to pozycja dla osób zainteresowanych tematem rytuałów, siostrzeństwa i kręgów, kamieni, astrologii czy ołtarzy. Dlaczego w ogóle kupiłam tą pozycję? Skusiły mnie podane w opisie „wypowiedzi lekarzy i ekspertów”, ale tych nie ma za dużo w całej książce. Należę do tej grupy ludzi, którzy przez self-care rozumieją dbanie o ciało i umysł, ale bardziej „konwencjonalnymi” metodami. Zupełnie mnie ta pozycja nie kupiła. Jeśli macie w swoim kręgu osobę, która zaczyna podróż z tego rodzaju self-care to będzie to dobry pomysł na prezent.
(Instagram @eaw.books)

Pięknie wydana, ciekawe i inspirujące praktyki, zostanie ze mną na dłużej.

Pięknie wydana, ciekawe i inspirujące praktyki, zostanie ze mną na dłużej.

Jest to bardzo fajna pozycja dla osób zainteresowanych tematem. Najfajniejsze w tej książce jest to, że każdą porę roku opisuje oddzielnie i dla każdej z nich są przypisane inne rytuały. Książka posiada również wstęp i podstawowe informacje nt kart, astrologii, kamieni, kadzideł etc. Przepiękne ilustracje. Dużo polecanych stron i organizacji. Jest to wszystko schludnie podane w bardzo spójnej i przemyślanej formie. Dobry pomysł na prezent.

Miła encyklopedia dla współczesnych "czarownic" :) Osoby zanurzone w jogę, holistyczny self care, mindfullness i rytuały - na pewno znajdą tutaj wiele inspiracji.
Piękne wydanie, podzielone na pory roku sprawia, że do lektury można wracać wielokrotnie.

Nie zawsze jest tak, że każda książka wydana w formie poradnika stanowi tę odpowiednią wskazówkę, aby można było odczuwać ten wyjątkowy indywidualny świat na podstawie podanych gotowych receptur i przepisów.

Autorki książki pt. ''Moc rytuałów. Przewodnik po świecie self-care'' Panie Lindsay Kellner, Emma Loewe proponują duży zakres wiedzy na zasadzie wyjaśnień historii zagadnień bądź zaproponowanych ćwiczeń, które moim zdaniem nie do końca spełniają określone zamierzone przez cele i rezultaty w praktyce.

Ćwiczenia te wymagają intensywnego myślenia podczas ich wykonywania, dużej ilości kreatywności, a przede wszystkim mają uczyć zabawy, a nie przejmowaniem się sposobem wykonywania danej czynności w określonym momencie. Czy jest to realne? Tego nawet nie wiem ja, ale ta koncepcja ćwiczeniowa daje takie możliwości korzystania z niej, że z myślą o sobie jestem w stanie sprostać temu zadaniu bądź nie.

Były opisywane zagadnienia, które bardziej mnie interesowały, a drugie mniej, gdyż mimo wszystko nie uzyskałam całościowej wiedzy na ich temat.

Szczególną uwagę zwróciłam na przykłady podane przez terapeutów, lekarzy, którzy starali się, aby książka ta była lepiej rozumiana pod względem merytorycznym, jak i tym praktycznym.

Autorki przypominają, co jest ważne, aby przede wszystkim nie zapominać o tym, co jest ważne, postawa, doświadczanie zadań oraz ich celebracja nie zapominając, że kiedyś w starożytności były wykonywane przez inne osoby. Nie wiemy tylko, czy pod działaniem tychże rytuałów byli zadowoleni, czy też nie.

Elementem dodatkowym w tej książce są: miejsca wolne pozostawione na to, aby zamieścić notatkę, przydatne adresy internetowe, bibliografia oraz na samym informacja na temat autorek.

Książka ta została ładnie wydana, ale tekst w niej zamieszczony zawiera małoczytelną jak dla mnie czcionkę.

Tego poradnika nie czyta się szybko

Wydawnictwu Znak dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania książki pt. ''Moc rytuałów. Przewodnik po świecie self-care'' autorstwa Pań Lindsay Kellner, Emma Loewe.

Polecam.

Przyznam, że podchodziłam do tej książki jak pies do jeża. Tematy starożytnych tradycji duchowych, medycyny chińskiej i ajurwedy brzmiały dla mnie bardzo ciekawie, ale bałam się, że pozycja okaże się stekiem górnolotnych i niepraktycznych rad.

Pierwsze na co zwróciłam uwagę to piękne wydanie. Twarda oprawa, oryginalne grafiki, jednym słowem – chce się czytać. Z każdą stroną moja maska sceptycyzmu opadała i zaczęłam się rozluźniać. Książka podzielona jest na wstęp, w którym czytamy o „narzędziach” jakimi będziemy się posługiwać, a następnie omawiany jest cały rok kalendarzowy, ważne daty, cykle księżycowe, których celebrowanie sprawi, że poczujemy większy kontakt z samym sobą, tu i teraz. Wiem jak to brzmi, ale powiem Wam – poczułam to! Jest w tych rytuałach, coś co sprawia, że człowiek ma chęć zagłębić się w sobie, stanąć pośrodku parkingu z zakupami, spojrzeć w niebo i się uśmiechnąć. Zatrzymać się i wzmocnić.

To co na pewno rozwinęła we mnie ta książka to świadomość, że bycie pędzącą mrówką może i daje korzyści, ale też sprawia, że stajemy się zrobotyzowani, bezuczuciowi, a tym bardziej nie mamy kontaktu z własnymi emocjami. Mam ochotę wygospodarować sobie teraz czas, prywatny, magiczny, do dbania o siebie, zauważania siebie i sięgania w głąb. W książce „Moc rytuałów” znajdziemy mnóstwo sposobów by to zrobić, a co najważniejsze, jest to zsynchronizowane z naturalnym cyklem pór roku. Pozwólmy sobie być odrobinę mniej rzeczowi i twardzi. Znajdźmy wspólny oddech z sobą, naturą i ludźmi. Gwarantuję, że poczujecie się wyjątkowo!

Przepadałam już od pierwszej strony, tak pięknie wydana!
Bardzo przyjemnie się ją czyta ale też ogląda. Bogata w przeróżne rytuały i małe święta we wszystkich porach roku. Opowiada o medytacji, jodze, aromaterapii… uczy patrzeć w siebie, w swoje wnętrze i skupiać się na duchowej stronie życia.
Ta książka zapoczątkowała moja miłość do kamieni, utwierdziła w medytacjach i połączyła te dwie pasje w jedność.

Przepadałam już od pierwszej strony, tak pięknie wydana!

Dawno tak się nie umęczyłam przy lekturze.

Dawno tak się nie umęczyłam przy lekturze.

Wszystko, czego nam trzeba tej jesieni, aby zadbać o siebie, spojrzeć w swoje wnętrze i lepiej się zrozumieć. Zresztą nie tylko jesienią, ponieważ autorki przeprowadzają nas przez wszystkie pory roku, co jest ogromną zaletą, bo książkę można czytać wyrywkowo, sięgać do niej każdego miesiąca. Oprócz przepisów na konkretne rytuały dbania o siebie oparte o jogę, medytację czy aromaterapię, mamy również historie powstania rytuałów oraz opisy artefaktów, którymi możemy się wspomagać (np. olejki eteryczne, palo santo, biała szałwia). Kalendarium i empatyczny przewodnik dla każdego, kto chce zerknąć w swoje wnętrze i skupić się na rytuałach dla swojego ducha.

• Selfhelp
  • Zajawka