Sex Education. Ruszamy na trip życia!

Okładka książki Sex Education. Ruszamy na trip życia! Katy Birchall
Okładka książki Sex Education. Ruszamy na trip życia!
Katy Birchall Wydawnictwo: Otwarte Seria: Sex Education literatura młodzieżowa
2021-10-28
Grażyna Woźniak
Sex Education serial Netflix emocje humor uczucie

Okładka książki Fantastyczna Jane Austen. Emma Jane Austen, Katy Birchall
Fantastyczna J... Jane Austen, Katy B...

Brat Maeve zostaje oskarżony o kradzież. Ta wraz z Aimee, Otisem i Erikiem wyrusza mu na pomoc, mając nadzieję, że jednak nie jest winny. Razem podejmują śledztwo, w trakcie którego muszą działać pod przykrywką... I możemy przeczytać dodatkowy odcinek serialu (raczej wcześniejszej części). Niby wszystko jest - ci sami bohaterowie, trochę niezłego humoru. Autorka nie stroni od trudnych tematów i problemów, z którymi może zetknąć się młodzież. A jednak zabrakło mi "tego czegoś". Momentami odnosiłem wrażenie, jakby niektóre sceny były pisane na siłę i z nie do końca przekonującym rezultatem.

Książka cudowna w swoim absurdzie - idealna na poprawę humoru :)

Książka cudowna w swoim absurdzie - idealna na poprawę humoru :)

Pozycja obowiązkowa dla fanów serialu "Sex Education". Mam ogromną nadzieję, że powstanie wersja filmowa, albo mini serial na podstawie tej książki.

Omg! Ukochałam sobie serial i bardzo się ucieszyłam na wieść o książce, ale niestety okazała się mierna. Po 1 - s e x u w niej tyle, co w sypialni przeciętnej staruszki. Trzy razy padło słowo p e n i s, ktoś się z kimś ponoć przespał i z kimś zdradził. Tytuł nieadekwatny do treści. W serialu zrobili ten wątek na poważnie. Mądrze. Rzeczywiście młodzież może coś się nauczyć. Po 2 - relacje z bohaterami? No znamy je z serialu, więc tutaj niczym nas nie zaskoczyli. W dodatku znamy ich koniec po serialu. A w książce jeszcze nikt z nikim...nic. Po 3 - naiwna fabuła. Jadą i bawią się w detektywów jak w książkach dla dziesięciolatków. Wspominają film "Nigdy nie wierzcie bliźniaczkom" i serial "Beverly Hill 90210" - dzisiejsze nastolatki nie znają ani jednego ani drugiego. Dodam, że pierwszy jest dla dzieci, więc porównianie totalnie śmieszne. Przewidywalne, schematyczne, dialogi słabe. Plus za odrobinę humoru:)

Lista moich ulubionych seriali jest dość krótka, ale "Sex education" zdecydowanie trafiło na jej podium. Humor i różnorodność bohaterów to coś za co pokochałam uczniów szkoły Moordale.

Sięgając po książkę "Sex education. Ruszamy na trip życia." miałam obawy, że będę zawiedziona i zwyczajnie znudzona. Na szczęście naprawdę dobrze się przy niej bawiłam! Niby fabuła nie jest niczym specjalnym, ale muszę przyznać, że dawno żadna książka nie wywołała u mnie tylu wybuchów śmiechu. Charakter serialowych bohaterów był dobrze oddany. Czułam się jakbym znowu oglądała życie Otisa i jego przyjaciół.

Książkę traktuję trochę jak jeden z odcinków serialu, głównie dlatego tak dobrze mi się ją czytało. Myślę, że gdybym nie była fanką produkcji Netflixa moja ocena byłaby gorsza. Dlatego polecam ją głównie tym osobom, które tak jak ja uwielbiają "Sex education".

Świetnie wykreowana historia, w której czuć specyficzny klimat serialu. Bohaterowie zostali przekonująco odwzorowani; na pochwałę zasługują również dialogi - pełne humoru jak i wypowiedzi znamiennych dla konkretnych postaci. Jedynym minusem jest to, że trudno mi umiejscowić tę powieść chronologicznie w odniesieniu do serialu. Akcja wydaje się rozgrywać latem, które poprzedza wydarzenia z trzeciego sezonu, ale jednocześnie relacja Otisa i Maeve wygląda znacznie lepiej, niż wskazywałyby na to informacje z początku wspomnianej serii. Poza tą kwestią nie mam historii nic do zarzucenia - czyta się ją szybko i przyjemnie, pozwala zanurzyć się na kilka godzin w perypetie ulubionych bohaterów i wpisuje się w oś tematyczną serialu. Polecam wszystkim miłośnikom "Sex Education" :)

Każdy kto mnie trochę zna wie, że moim drugim wielkim uzależnień zaraz po książkach są seriale. Obejrzałam ich naprawdę sporo, a moja lista "Do nadrobienia" wciąż nieustannie się powiększa.

"Sex Education" z pewnością należy do moich serialowych perełek. Uwielbiam jego bohaterów, jego klimat i to jak świetnie przekazuje niezwykle ważne informacje o życiu seksualnym. Serial, który uczy i bawi. Naprawdę. Z wielką radością podjęłam się więc przeczytania książki opartej na tym serialu.

Maeve kolejny raz musi ratować tyłek swojego starszego brata. Tym razem sprawa jest naprawdę poważna, bo Sean został oskarżony o kradzież. Dziewczyna nie będzie jednak rozwiązywać tej sprawy sama. Pomocną dłoń wyciągają jej przyjaciele czyli Otis, Aimee i Eric.

Zacznę od tego, że naprawdę czułam się podczas czytania jakbym oglądała kolejny sezon serialu. Bohaterowie idealnie przeniesieni z ekranu na karty książki. Maeve była tak samo zamknięta i niedostępna, Aimee idealnie zwariowana, Eric ekscentryczny jak cholera, a Otis jak zwykle popisał się zdolnościami do wciągania wszystkich w głębokie rozmowy.

Fabuła naprawdę lekka i przyjemna. Pełna zagadek, śmiesznych wydarzeń. Styl autorki bardzo prosty przez co świetnie trafia do czytelnika i sprawia, że książkę czyta się błyskawicznie.

Polecam naprawdę wszystkim fanom serialu. A ci którzy jeszcze nie oglądali mogą skusić się na tę historię i może to właśnie ona zachęci was do odpalenia na Netflix "Sex Education".

Powieść Katy Birchall to prawdziwa gratka dla fanów serialu i nie tylko. "Sex Education: The Road Trip" to historia, w której znana z serialu paczka przyjaciół: Maeve, Otis, Aimee oraz Eric jadą w podróż by ratować skórę Seana - brata Maeve. Co się tam będzie działo, to nie będę Wam zdradzać, a na tych 260 dzieje się całkiem sporo.

Przyznam, że miałam co do tej lektury małe wątpliwości, czy to potrzebne, czy ma rację bytu. Kompletnie niepotrzebnie. Przede wszystkim ta dość krótka historia była świetną rozrywką w oczekiwaniu na kolejny sezon serialu i udanym spotkaniem z bohaterami, za którymi się tęskni. Autorka idealnie oddała ducha serialu, specyficzność bohaterów, klimat i dowcip. Wpisała się ze swoją opowieścią w realia "Sex Education" idealnie.

To lektura dosłownie na jedno popołudnie, którą czyta się z ogromną przyjemnością i niemałym rozbawieniem. Lekka, błyskotliwa i wciągająca.

Bardzo polecam! Jak już napisałam, nie tylko fanom serialu.

Przyznam, że miałam co do tej lektury...

Zacznę od tego, że nigdy nie oglądałam serialu "Sex Education". Sporo o nim słyszałam, wiele dobrego, ale nie znałam wcześniej bohaterów ani fabuły.

Książka opowiada historię Maeve i jej brata Seana. Dziewczyna musi ruszyć na pomoc bratu, który po raz kolejny wpakował się w tarapaty. Wraz z Maeve w drogę wyruszają jej przyjaciele - Aimee, Otis i Eric.

Po tytule spodziewałam się czegoś innego. Myślałam, że książka bardziej porusza tematykę edukacji seksualnej, tym czasem dostałam młodzieżówkę z wątkiem kryminalnym. Z pewnością ten tytuł jest fajną gratką dla fanów serialu, dla mnie no cóż, jest zwyczajną historią z gatunku YA jakich wiele. Bawiłam się przy niej całkiem nieźle, napisana jest z humorem, a język jest lekki i przyjemny. Bohaterowie są przedstawieni na tyle dobrze, że byłam w stanie połączyć postać z okładki z imieniem. Historia opiera się na oskarżeniu Seana o kradzież, zawiera w sobie śledztwo prowadzone przez grupę nastolatków i rozwikłanie zagadki.  Może gdybym była fanką serialu, to bardziej dałabym się wciągnąć w tę opowieść. Z ciekawości na pewno obejrzę serial, bo sama jestem ciekawa czy wątek przedstawiony w książce się z nim łączy. Fajna rozrywka na wolny wieczór.

Po tytule...

Kiedy Sean, brat Maeve odzywa się do niej pierwszy raz od DŁUGIEGO czasu, dziewczyna wie, że znowu władował sie w tarapaty. Jednak teraz ciążą na nim o wiele poważniejsze zarzuty niz kiedykolwiek wcześniej - został oskarżony o kradzież drogocennego naszyjnika. W takiej sytuacji Maeve, Otis, Eric i Aimee pakują bagaże i wyruszają ratować mu skórę przy okazji zmieniając akcje ratunkową w trip życia!

Nie miałam w planach tej książki. Ale tak po namyśle i propozycji współpracy postanowiłam dać jej szansę. W końcu serial bardzo mi się podobał, czekam na kolejny sezon więc czemu by nie? I przyznam, że cieszę się że jednak sięgnęłam po tą pozycję, bo bawiłam się przy niej doskonale! Przygoda dobrze znanej z serialu paczki wciągnęła mnie od pierwszych stron i żal mi było odkładać książkę choćby na chwilę. Uśmiałam się porządnie ale były też momenty wzruszenia, jedno wielkie co tu się stało i mogłabym tak wymieniać dalej - towarzyszyło mi mnóstwo emocji i czułam jakbym rozwiązywała sprawę naszyjnika razem z Maeve, Otisem, Ericem i Obawiałam sięgając po "Ruszamy ma trip życia" to, że autorka nieumyślnie oczywiście, zmieni trochę zachowanie bohaterów, bo jednak pisać o postaciach które już są znane jest ciężej niz O swoich własnych. Jednak Birchall poradziła sobie świetnie i perfekcyjnie oddała charaktery bohaterów. ALE MAMY TEŻ NOWE POSTACI I WŚRÓD NICH UWAGA - OSOBA NIEBINARNA AAAA! Uwielbiam Birchall za tą reprezentację!

Powiem wam, że chętnie zobaczyłabym tą książkę na ekranie - czy jako dodatkowy film, czy jakiś poboczny wątek w nowym sezonie w każdym razie intryga baaaardzo mi się spodobało i jej rozwiązanie również! Niby... A może nke będę mówić, bo jeszcze przypadkiem rzucę spoilerem 🤭

Ogólnie - polecam! Zwłaszcza dla fanów serialu, którzy tęsknią za ukochanymi bohaterami - pakujcie manatki i zabierzcie się z Otisem, Maeve, Aimee i Ericem na przygodę, czy jak wolicie TRIP ZYCIA! 😜

• Netflix i okolice
  • Zaadaptowane
  • Przeczytane w 2022

Dodaj cytat z książki Sex Education. Ruszamy na trip życia!