Moment życia. Ulotna chwila

Okładka książki Moment życia. Ulotna chwila Joanna Zawadzka
Okładka książki Moment życia. Ulotna chwila
Joanna Zawadzka Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Moment życia (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Moment życia (tom 2)
Novae Res
2021-07-28
2019-02-11
9788382194142

❤️Recenzja❤️

"Postanowiłam, że zrobię wszystko, żeby zrozumiał, że zależy mu na mnie tak samo, jak i mnie na nim."

"Moment życia. Ulotna chwila." to drugi tom serii, która wprowadza nas do świata mafii, zła, niepewności, ale także strachu, który czai się na każdym kroku.

Mijają trzy długie lata, od wydarzeń, które zostały nam przedstawione w pierwszym tomie tej historii. Joanna zmieniła swoje życie o sto osiemdziesiąt stopni. Płock to właśnie tam napisze swoją nową historię. Z nową pracą, nowymi znajomymi, ale także z synkiem u boku. Tylko że świadomość tego, że na każdym kroku musi spoglądać za siebie, nie pozwala jej tak naprawdę cieszyć się tym, co tu i teraz. W końcu przeszłość wróci, ale nikt nie wie, kiedy i gdzie nas dopadnie. Gdyby nie jej zdrada, wszystko wyglądałoby inaczej. Gdyby...

Czy przyjdzie jej za to zapłacić śmiercią? W końcu tak w tym świecie są karani zdrajcy.
Nadchodzi dzień, którego nie chciała. Dzień spotkania z Krzysztofem. Pojawia się zaskoczenie, bo nie takiej reakcji się spodziewała. Mężczyzna czuje do niej coś na wzór żalu, zawodu... Ale teraz dziecko będzie dla niego najważniejsze.
Czy mają jeszcze szansę, aby stać się rodziną? Czy dawne błędy są jeszcze do naprawienia?

"Moment życia. Ulotna chwila." to książka, która pokazuje, że nasze życie jest tylko ułamkiem sekundy. Nic nieznaczącą chwilą, w której jesteśmy, aby za chwile odejść na wieki.

Ta książka wielokrotnie was zaskoczy. Jest tutaj jeszcze więcej emocji, zaskoczenia, ale także momentów, które przyśpieszą akcję książki. Powróci przeszłość, która wiele zmieni. Nie da im zapomnieć o sobie ani na chwilę.
W bohaterach zaszła zmiana. Oboje przewartościowali swoje życie i w końcu zaczęli zauważać, co tak naprawdę jest w nim ważne. Mają dziecko, które albo ich połączy, albo rozdzieli. Jak będzie? O tym musicie przekonać się sami.
Pierwszy tom bardzo mi się podobał, ale jednak ten drugi zdobył całkowicie moje serce. I jeszcze to zakończeni... Każdy może sobie wybrać te, które bardziej mu pasuje. Ale myślę, że dla mnie to pierwsze będzie tym właściwym. Bo jak powtarzam. Pierwsza myśl zawsze jest tą słuszną.
Dajcie znać, czy jesteście team "sad end", czy "happy end".

❤️Recenzja❤️

Joanna po ponad trzech latach samotności nie narzekała na brak męskiego towarzystwa. Obok siebie miała małego Szymka, który każdego dnia przypominał jej miłość, którą darzyła jego ojca. Niestety, aby móc uratować jego życie, zmuszona została do wpakowania go do więzienia. Choć zrobiła to z obawy o jego życie, Krzysztof nie wydawał się przekonany do jej pobudek. Teraz, kiedy wyszedł na wolność, kobieta truchleje na myśl o ponownym spotkaniu. Zdrada lojalności, ciąża, o której go nie poinformowała i Szymek, maleńki chłopiec, który został wciągnięty do samego centrum ich zamieszania.

Choć początkowo Krzysztof pałał ogromną chęcią zemsty na Joannie, to wystarczyło tylko jedno jej spojrzenie, aby odżyły w nim dawne uczucia. Czy mimo to, uda mu się odegrać na kobiecie, która wbiła mu nóż w plecy?

Kiedy sprawy między tym dwojga zaczną się układać, do gry wejdzie przeszłość, która lubi upominać się o swoje. Nic przecież nie może pozostać bez echa w świecie, w którym przemoc i pieniądze liczą się bardziej od ludzi. Czy Krzysztof i Joanna zjednoczą siły, aby obronić swoją rodzinę?

Książka, której okładka mówi sama za siebie, totalnie mnie pochłonęła. Choć nie czytałam pierwszej części, to z pewnością nadrobię jej brak. Autorka posługuje się bardzo przystępnym i prostym językiem, co dokładnie odwzorowuje nam wydarzenia. Czytając, czujemy się, jakbyśmy słuchali historii opowiadanej przez znajomą.

Niestety nie obeszło się bez kilku błędów, ale nie wpłynęły one znacząco na całą ocenę książki. Autorka nie pozwala nam spocząć na laurach, cały czas napędzając akcję i trzymając nas w napięciu.

Możemy tu zapomnieć o długich opisach czy barwnych epitetach, które zostały porzucone na rzecz dialogów i treści. Bardzo mi się podobało podejście do dziecka przez obojga bohaterów. Niestety często zdarza się, że autorzy pomijają ważne kwestie, dotyczące maluchów, na rzecz czającego się za rogiem romansu. Tutaj Joanna Zawadzka nie siadła na laurach i zadbała o to, aby bardzo realistycznie opisać więź łączącą dziecko z rodziną, a także ie zapomniała o podstawowych obowiązkach, jakie muszą zostać wykonane mając w domu małego szkraba. Jest to dla mnie bardzo ważny element, przez co cała seria znacząco zyskała w moich oczach.

W książce możemy także odnaleźć wątek przyjaźni. Tutaj będzie on wielowymiarowy, ponieważ mamy do czynienia z różnymi rodzajami tego związku. Poznamy pary, które przyjaźnią się od lat, a także takie, u których przyjaźń narodziła się po wzajemnej nietolerancji. Doświadczymy zdrady przyjacielskiej i odtrącenia z uwagi na strach, jaki ogarnie jedną z bohaterek.

Nie zabraknie także pustej dziuni, która niejednokrotnie rozbawi czytelnika swoją głupotą. Przyznam szczerze, że w książkach z niecierpliwością czekam na wprowadzenie do opowiadania takiej osoby. Czy tym razem uda jej się spełnić swój niecny plan?

Jak zawsze jest mi żal bohaterów drugoplanowych, którzy zostają odrzuceni. Tym razem też ubolewałam nad stratą jednego z nich i mam nadzieję, że autorka dopisze kolejny tom, pozwalając mu na szczęśliwe zakończenie.

Podsumowując, książka ta nie należy do wybitnych, jednak śmiało umieszczę ją obok pozycji bardzo dobrych. Akcja, pomysł, okładka i Szymek zrobili robotę, pozwalając nam rozkoszować się swoją historią. Książkę czyta się w oka mgnieniu. Polecam!

Joanna stara ułożyć sobie życie na nowo. Kiedy dociera do niej wiadmość, że jej były partner i ojciec jej dzicka niebawem ma wyjść z więzienia, pada na nią strach. Wie, że Krzysztof nigdy nie wybaczy jej zdrady jakiej się wobec niego dopuściła decydując się na współpracę z policją. Od teraz musi chronić siebie i ich synka.
Rzeczywistość okazuje się jednak inna od obaw Joanny. Co prawda, Krzystof nadal nie potrafi wybaczyć jej zdrady, ale ich dawne uczucie i namiętności ożywają na nowo. Wciąż jednak oboje nie potrafią zdobyć się na całkowitą szczerośc i zaufanie, a wrogowie nie odpuszczają...
Moment życia to drugi tom serii, na co nie zwróciłam uwagi i zaczęłam go czytać nie znając wcześniejszych losów bohaterów. Autorka jednak tak skonstruowała powieść, że w niczym się nie gubiłam, wszystko było jasne i nie miałam wrażenia, że coś mi umknęło. Od początku wiadomo było co poróżniło bohaterów. Jest to duży plus dla czytelników takich jak ja, którzy nie zwrócą uwagi, że to kontynuacja jakiejś historii, chociaż polecam jednak poznać ją od początku.

Początkowo bardzo irytowała mnie toksyczna relacja bohaterów, oboje mnie także bardzo denerwowali i czasami byłam nawet zniesmaczona ich zachowaniem. On był gburem, bawił sięuczuciami, a ona była zbyt na to wszystko poddatna i nie potrafiła się jasno określić. Później jednak historia mnie wciągnęła i prawie przestało mi przeszkadzać ich zachownie, szczególnie, że poprawiło się i zaczęli zachowywać się w miarę normalnie. Najpiękniesjze jednak było zakończenie, a nawet... dwa zakończenia. Autorka na prośbę czytelników postanowiła napisać drugą jego wersję. Ale nic więcej Wam nie zdradzę. Jeśli jesteście ich ciekawi, to polecam zanurzyć się w tej historii.

Rzeczywistość okazuje się jednak inna od obaw...

Kontynuacja gangsterskiego romansu.
I kolejne rozczarowanie.
Amatorski styl i prostacki język. Nic się nie zmieniło.
W tej książce nie ma się czym zachwycić.
Handlarz narkotyków i jego naiwna dziewczyna.
Bohaterowie żyjący w gangsterskim świecie.
Nie udało mi się ich polubić.
Fabuła kiepska. Nudna. Dla tych, którzy nie czytali pierwszej części momentami niezrozumiała.
To druga książka autorki, więc powinno być lepiej.
Nie było!

Kontynuacja gangsterskiego romansu.
I kolejne rozczarowanie.
Amatorski styl i prostacki język. Nic się nie zmieniło.
W tej książce nie ma się czym zachwycić.
Handlarz narkotyków i jego naiwna dziewczyna.
Bohaterowie żyjący w gangsterskim świecie.
Nie udało mi się ich polubić.
To...

Kontynuacja jak najbardziej trafiona , jednak zakończenie nie było takie jak się spodziewałam a to zepsuło mi pogląd na całą historie.

„Moment życia. Ulotna chwila”, czyli drugi tom opowiadający o paraliżującej zmysły miłości łączącej bohaterów, z tak odmiennych światów. Historia przepełniona niewiedzą, rozczarowaniem, zazdrością, … niepewnością skutkującą chaosem w głowie i w sercu. Uwielbiam jak autorka bezlitośnie wystawia na próbę cierpliwość bohatera, który zaprzysiągł dokonania zemsty. 😈 Skomplikowane losy kochanków, którzy muszą zdecydować czy ich miłość, zasługuje na drugą szansę. ⚖ Bohaterowie tak jak w pierwszym tomie walczyli niemal na każdym swoim kroku, ulegając spontanicznej namiętności – tak teraz starają się być rozsądniejsi. Joanna nadal nie zmieniła swoich uczuć, jednak nie bez powodu obawia się Krzysztofa. Z kolei mężczyzna z gniewnego gangstera, stał się wyrachowany i chłodno kalkulujący. 🙄 Pisarka nie raz ukryła w lekturze prawdziwą petardę niespodzianek, zmieniając tym nie jeden plan bohaterów. 🙈 Z jednej strony emocjonalna i romantyczna opowieść, z drugiej strony czyhający na błąd bohaterów wilk w owczej skórze. 🤫

On wzbudza strach, ona tak naturalnie pogubiona w swoich uczuciach. Powieść, w której przecieranie starych szlaków, równa się „młodzieńczej” ekscytacji przy pierwszej miłości. 😘 Autorka ponownie utrzymuje czytelnika w niewiedzy, który wraz z bohaterką wyczekuję na zapowiedzianą zemstę. 😱Powieść czyta się szybko, a jej wątki i wszechobecni bohaterowie drugoplanowi nie raz zaskoczą. Warto wspomnieć, że pierwotne zakończenie powieści, bardzo przypadło mi do gustu i zapewne zapadnie mi na długo w pamięci. 💕

„Moment życia. Ulotna chwila” to poruszająca czytelnicze serce powieść stanowiąca kropkę nad „i” historii miłosnej. Momentami niebezpieczna i zaborcza, jednak w większej części niczym literatura obyczajowa fantastycznie uczuciowa i niepewna. 😍 Polecam!

Mija trzy lata od wydarzeń z pierwszego tomu. Joanna wyprowadziła się z Płocka, zmieniła pracę, znajomych, zaczęła nowe życie. Codziennie jednak ogląda się za siebie, bo wie, że przeszłość się o nią upomni. W świecie gangsterów zdrada karana jest w jeden sposób, śmiercią. Teraz ma jednak dodatkowy powód do strachu, bo bardziej niż o swoje, martwi się o bezpieczeństwo ich synka, Szymka.
Kiedy wreszcie dochodzi do konfrontacji, przebiega ona inaczej, niż przez tyle lat obawiała się jej Joanna. Krzysztof ma do kobiety ogromny żal, za to, co zrobiła, jednak syn jest teraz dla niego na pierwszym miejscu. Czy uda się im stworzyć szczęśliwą rodzinę i wykorzystać drugą szansę, jaką postawił przed nimi los?

Drugi tom pokazuje, jak ulotne są chwile. Trzeba cieszyć się z bycia tu i teraz, bo nigdy nie wiadomo co przyniesie jutro.
,,Moment życia. Ulotna chwila” jest jeszcze bardziej emocjonalna, bardziej dojrzała, widać to szczególnie w zachowaniu głównych bohaterów. Pojawienie się dziecka przewartościowuje całe dotychczasowe życie. Nie brakuje nagłych zwrotów akcji, powraca mroczna przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć i dotkliwie namiesza w życiu wszystkich bohaterów.
Gorąco zachęcam do poznania niełatwej historii miłości Joanny i Krzysztofa, ale również o dawaniu drugich szans, przyjaźni i odkrywaniu wartości rodzinnych.
Doskonale rozumiem, dlaczego czytelnicy domagali się od autorki innego zakończenia tej historii. Po przeczytaniu pierwszego epilogu moje serce na moment stanęło i musiałam przewrócić kartkę i wrócić do tekstu i sprawdzić, czy ja na pewno dobrze przeczytałam. Wtedy ucieszyłam się z drugiego epilogu. Teraz jednak kiedy emocje opadły i na spokojnie przypominam sobie fabułę, myślę, że zostanę przy tym pierwotnym zakończeniu. Dzięki niemu ta seria różni się od innych, łapie za serce i staje się niezapomniana.
Bardzo dziękuję za egzemplarz książki do recenzji Wydawnictwo Novae Res ❤️

Są czyny, których się nie wybacza i w zależności od tego, kogo one dotyczą można spodziewać się odpowiedniej „kary”. Każdy nasz występek niesie za sobą konsekwencje. Jeśli są to te z grupy „to mi się podoba” nie pozostaje nic innego jak tylko się cieszyć. Pozostałych należy się jednak obawiać, bo tylko głupiec nie czuje trwogi przed zemstą. Joanna, choć pobudkami do zdrady była miłość i przeświadczenie, że tylko w ten sposób ocali Krzysztofa przed śmiercią, doskonale zdawała sobie sprawę, że w świecie gangsterów to wyrok śmierci.
Codzienność przybrała ciemniejsze barwy i zdecydowanie częstszym gościem był strach.

„A ja wcale nie byłam odważna. Byłam tak przerażona całą sytuacją, że codziennie w nocy trzęsłam się ze strachu, a wychodząc na ulicę, ciągle oglądałam się za siebie.”.

Życie naszej bohaterki zmieniło się, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Swoje niepokoje, obawy i plany dzieliła z kimś wyjątkowym. Z kimś, kto codziennie przypominał jej o TYM, dla którego popełniła to wszystko. Zmiana otoczenia, zerwanie (choć zdecydowanie nie z jej inicjatywy) ze znajomymi oraz przyjaciółmi miało być wystarczające. Czy takie było? Joanna wiedziała, że fakt, jej odnalezienia był tylko kwestią czasu, nie miała co do tego żadnych złudzeń. Nie należała do osób, które uciekają na koniec świata tuszując wszystkie ślady swojej obecności.

Nie zamknęła się w wierzy, do której prowadziłyby kręte schody o tylu stopniach, że zniechęcałyby potencjalnego tropiciela. To przecież nie miało sensu. Chciała żyć i stworzyć swojemu synowi Szymonowi  w miarę normalny dom. Nie pozbawiła go miłości osób bliskich jej sercu, tego nie mogła przecież zrobić. W tajemnicy utrzymywała kontakt z rodziną i Natalią. Szymon stał się jej całym światem i w nim widziała wspomnienia miłości swojego życia. To, że dowiedziała się o ciąży w czasie, kiedy Krzysztof wraz ze swoimi ludźmi odsiadywał wyrok było światełkiem w tunelu, do którego na własną prośbę weszła i to bez żadnego planu ewakuacji. Dopuszczając się zdrady zdawała sobie sprawę z tego, że jest jeszcze co najmniej jedna osoba, która popiera to co robi, to ona była pierwszym trybem tej machiny.

Czy to możliwe, że skazanie kogoś za kilkuletnie więzienie może być jedynym sposobem na jego ocalenie? Wydaje się to wręcz nierealne, ale nic bardziej mylnego. Krzysztof wychodzi na wolność i jest przekonany o tym, że Joanna od samego początku współpracowała z policją. Takie przypuszczenia nie wróżą nic dobrego, zwłaszcza, jeśli teorię stawiał niebezpieczny gangster.
W końcu następuje tak długo „wyczekiwana” chwila. Joanna tworzyła w głowie już wiele scenariuszy tego spotkania. Czy któryś był trafiony? Może niepotrzebnie nie przespała tylu nocy?

Mężczyzna przez 3 lata miał wystarczająco dużo czasu, by zemstę obmyśleć w najdrobniejszym szczególe. Jego rządza „ukarania” zdrajczyni musiała jednak zdecydowanie przyhamować. To dzięki Szymkowi Joanna jeszcze żyła, o czym nie omieszkał jej osobiście poinformować Krzysztof. Ku jego zdziwieniu nie robiła mu żadnych problemów z możliwością widywania syna. Ich poznawanie się jest przepełnione emocjami, na które gangster nie był chyba gotowy. Czy jego serce potrafi się otworzyć? Czy może znajdzie się w nim miejsce nie tylko dla potomka? A może musi tylko nieco odkurzyć to, co skrywa na jego dnie?

Oboje bohaterów doskonale wykorzystało dany im czas. Dojrzeli do tego, by ułożyć na nowo listę priorytetów. On pytał, ona mu odpowiadała. Opowiadała prawdę, która nie znajdywała pokrycia w jego wcześniejszych insynuacjach. Niedopowiedzenia to źródło złego, a domysły są niczym chochliki szeptające nam do ucha największe głupoty świata. Ich chwiejny fundament potrzebuje niewielkiej pomocy, by z lekkim podmuchem zniknąć, popaść w zapomnienie. Joanna ma nadzieję, że wszystko da się jeszcze naprawić, że serce nigdy nie zapomina, że uczucie się odrodzi z popiołów.
Czy jednak w życiu Krzysztofa nie zmieniło się zbyt wiele? Czy misternie tkana sieć, w którą miał złapać wroga wytrzyma i czy dalej to będzie jego celem?

Zazdrość.
Zdecydowanie jest kobietą. To ona wyciąga swój pazur i przesuwając nim po sercu powoduje, że pojawia się na nim rysa. Nie jest złą wróżbą i jeśli nie przyjmuje postaci chorobliwej to świadczy tylko o tym, że nam zależy.
„Byłem zazdrosny i zżerało mnie to. Nie wiedziałem, jak mam sobie z nią poradzić, ale wiedziałem, że mam dość przepychanek. Wiedziałem też, że Aśka zawsze już będzie tylko moja.”.

Dziecko potrafi przewrócić życie do góry nogami. Czasami nie potrafi zamknąć buzi, a w innych przypadkach otwiera oczy… innym.

Pięknie opisana fabuła, która spodobała mi się o niebo bardziej niż pierwszy tom (a on sam w sobie był godny polecenia). Miło było przyglądać się z boku i dopingować zmiany, które zachodziły w Krzyśku. Stał się dojrzałym i odpowiedzialnym mężczyzną, co w połączeniu z jego władczą naturą stworzyło doskonały mix. Ewaluował i z pewnością zasłużył na gromkie brawa.
Ta historia była nieprzewidywalna, co róż zaskakujące zwroty akcji trzymały mnie w napięciu. Czytałam siedząc jak na szpilkach, a pojawienie się tajemniczego Krikuna doprowadziło do palpitacji serca. To właśnie w tym momencie miejsce na moim ramieniu zajęły chochliki, które podsyłały mi odpowiedzi na pytania - kim był? – co knuł?
Na koniec napiszę coś o zakończeniu, bo to właśnie ono wyróżnia tę książkę na tle innych. Papierowe wersje napisanych opowieści to jedyne, które poznaję, ale z szacunkiem odnoszę się do innych form przekazu. Każdy czytelnik ma prawo wyboru, a autorka uszanowała nasz głos. Czy kiedykolwiek poznałeś książkę, w której otrzymałeś wybór jej zakończenia? Ja nigdy! Strona 213 i kilka kolejnych, wprowadziły mnie w niemałe osłupienie. Kilkakrotnie wróciłam do wcześniejszej strony i czytałam ponownie. Czy to możliwe? Sprawdźcie sami jak zakończyła się historia Joanny, która zdradziła w imię miłości i Krzysztofa, którego serce nie zapomniało.

„Jesteśmy tu razem, stoimy obok siebie, ramię w ramię. Zerkam na nich i rozpiera mnie duma. Moich dwóch wspaniałych mężczyzn.”.

Książka świetna. Polecam wszystkim

Książka świetna. Polecam wszystkim

RECENZJA
Hejo :) dzisiaj mam wenę na pisanie recenzji więc korzystam i nadrabiam zaległości. Tym razem będzie to opinia o książce Joanny Zawadzkiej „Moment życia. Ulotna chwila". Bardzo dziękuje wydawnictwu Novae Res za egzemplarz recenzencki tej historii.
„Moment życia. Ulotna Chwila” to ciąg dalszy losów Krzyśka i Aśki. Joanna ratując życie Krzyska wsadza go do wieżienia po czym wyprowadza sie do Warszawy. Tam wiedzie życie szczęśliwej samotnej matki. Jednak z gdzieś z tyłu głowy czai się myśl i strach, że któregoś dnia Krzysztof wyjdzie z więzienia i będzie chciał się zemścić za to, co mu zrobiła. Bardziej niż o siebie, Joanna obawia się o bezpieczeństwo Szymka, ich syna. Wkrótce jednak okazuje się, że spotkanie po latach przebiega zupełnie inaczej, niż to sobie wyobrażała. Uczucia, o których oboje sądzili, że już dawno wygasły, nagle ożywają na nowo. Jednak droga do szczęścia w tym przypadku nie będzie prosta: niedokończone sprawy z przeszłości i ludzie, którzy niegdyś zostali w nie zamieszani, nie pozwolą się tak łatwo usunąć w cień. Czy mimo wszystko Joannie i Krzysztofowi uda się wykorzystać kolejną szansę na miłość? Czy tym razem będą szczęśliwi?
„Moment życia. Ulotna chwila” to drugi i ostatnia część losów Krzysztofa i Joanny. Z wielką chęcią zabrałam się do jej czytania i ubolewam nad tym, że to już koniec. Autorka zafundowała nam tutaj o wiele więcej emocji niż w poprzedniej części. Płakałam, śmiałam się i przeżywałam każdą emocję bohatera. Przedstawiła nam metamorfozę bohaterów, to jak przeszłość i trudy ich teraźniejszego życia zmieniają ich byt i kształtują psychikę. W tej części jest mniej tego mafijnego świata, ale za to więcej intryg i kłamstw. Dużym plusem jest tutaj to, że autorka daje nam czytelnikom możliwość wyboru zakończenia. Z racji tego, że ta seria opiera się po części na porachunkach mafijnych, ja wybrałam zakończenie nr 1. Wywarło na mnie większe wrażenie a łzy same cisnęły się do oczu. Jeszcze nigdy nie udało mi się przeczytać książki w pół dnia. Wpadłam w sidła tej historii. Jeśli jeszcze nie znacie losów tych dwojga to nie czekajcie i łapcie za pierwszą część. Gwarantuje Wam, że się nie oderwiecie od niej.

RECENZJA

• Przeczytane 2021