Archangel's Light

Okładka książki Archangel's Light Nalini Singh
Okładka książki Archangel's Light
Nalini Singh Wydawnictwo: Orion Publishing Co Cykl: Guild Hunter (tom 14) fantasy, science fiction
Guild Hunter (tom 14)
Archangel's Light
Orion Publishing Co
2021-11-28
2021-11-28
Archangel’s Nalini

Nie jestem fanem romansów mesko-meskich, ale nie potrafię sobie wyobrazić, a tym bardziej zaakceptować innego finału dla Illiuma i Aodhana, no nie da się i tyle.

"Dopiero gdy Illium wyszedł, zobaczyła, że trzymał brutalnie zwiniętą dłoń Aodhana. Jakie koszmary pamiętała Iskierka, zastanawiała się Elena, jaką brzydotę to wzbudziło?
Jego odejście zostawiło Aodhana i Suyin obok siebie, a tworzony przez nich obraz był zaskakujący: błyszczące piękno Aodhana na tle lodowej bieli jej skóry i włosów. Symfonia zimnego światła gwiazd i serca słońca."
Jak tylko przeczytałam te akapity w Wojnie Archaniołów, moje serducho natychmiast zaczęło wyć jak opętane w gwałtownym sprzeciwie, że autorka nie-mo-że rozdzielić Siódemki. Nie może rozdzielić Illiuma i Aodhana. Nie może rozłączyć Niebieskiego Dzwoneczka i Iskierki. Nie, bo nie i koniec.
Nie miałam dla tej dwójki żadnego "planu", nic nigdy o niej nie myślałam poza tym, że ta dwójka nie może, NIE MOŻE być rozdzielona.
A to, co zaplanowała dla nich Nalini skradło moje serducho i nie sądzę, by kiedykolwiek zostało jakiejkolwiek innej książce oddane.

Książka została napisana w sposób na jaki wcześniej autorka się nie zdecydowała - retrospekcje Sharine, Illiuma i Aodhana przeplatane z dniem dzisiejszym oczami Niebieskiego i Iskierki. Fantastycznie to zagrało, bo mogliśmy dzięki temu poznać dzieciństwo tych dwóch aniołów i głębię ich relacji, zrozumieć czemu to właśnie oni byli postrzegani jako przyjaciele wierni sobie do ostatniego uderzenia serca. Rozstanie tej dwójki i ponowne ich połączenie pokazuje nam jak różne są potrzeby tych dwóch aniołów, i jak wiele i zarówno jak mało muszą poświęcić żeby ta wyjątkowa więź trwająca przez ponad pięćset lat dalej mogła istnieć.

Może jestem diabelnie niedomyślna, ale takiego kierunku dla tej dwójki się nie spodziewałam i szaleję z niecierpliwości żeby móc dalej poznawać ich losy. Mam wielką nadzieję że autorka poświęci im na kartkach następnych książek więcej liter jak do tej pory :)

Dziesięć na dziesięć.
Serce sprzedane.

Znowu w świecie archaniołów i aniołów. Illium i Aodhan, przyjaciele i bracia. Obaj poranieni i po przejściach muszą sobie wiele powiedzieć i wyjaśnić. Mnóstwo retrospekcji od ich pierwszego spotkania w dzieciństwie po współczesność, w Chinach. Doskonała powieść. Zawsze byłam ciekawa, co autorka wymyśli dla Dzwoneczka i Iskierki.

Cóż mogę napisać , od tomu o Nasirze zastanawiałam się co ona wymyśli dla Bluebella i Sparkle a tu oni razem . I w sumie to był najlepszy wybór . Książka pokazuje ich przyjaźń od pierwszej chwili po ujawnienie historii , która złamała Iskierkę , naznaczyła całą siódemkę i archanioła . Jest to też historia nieporozumień i niedopowiedzeń i najpiękniejszy opis nieustępliwej i bezkompromisowej miłości Illiuma . Bo Bluebell kocha całym sobą , jest nadopiekuńczy ale też łatwy do zranienia. Adi budzi się do życia po traumie i gryzie go nadopiekuńczość i ciągła ochrona ze strony najlepszego przyjaciela. tu spoiler

w tej historii brakuje mi tylko reakcji ich pryjaciół siódemki Rafaela i Eleny oraz to ilu z nich wiedziało , że to nie może sie skończyć inaczej . Za tę książkę podziekuję kejti bo to u niej zauważyłam opis i zaczęłąm nowy rok od swiatła archanioła zdobyciu ebooka i mordowaniu książki w języku angielskim . Tego nie mogłam odłożyć na póżniej.

Na półkach: , , , , , ,

• Łowca Gildii