Czeka cię śmierć

Zielona Sowa
2021-06-30
2021-06-30
Karolina Post-Paśko
young adult horror zagdka tajemnica seryjny zabójca

Już na 30 stronie wiedziałam kto za tym wszystkim stoi. Ale nie wiedziałam dlaczego ta osoba to robiła i to było dla mnie dużą zagadką która mnie przyciągała do czytania dalej. Całościowo jest dobra, jest dreszczyk emocji i dużo akcji ale nie należy do moich ulubionych

To naprawdę świetna pozycja nie tylko dla młodzieży ale dla wszytkich,którzy pragną przeżyc coś ciekawego z krwawą tajemnicą w tle.
Jest to debiutancka powieśc autorki i muszę stwierdzić,że C.Murphy poradziła sobie rewelacyjnie
".Czeka cię śmierć "to powieść nieoczywista. To książka, po której tak naprawdę spodziewałam się zupełnie innego przebiegu, innej konstrukcji fabuły i innych bohaterów. Powieść rozpoczyna się od przesłuchania jednej z ofiar. Następnie zaledwie po kilku stronach od wprowadzenia w nastrój historii ginie pierwsza dziewczyna a z czasem całość zaczyna przypominać konwencję filmowego slashera. Ostatecznie okazuje się, że kluczowe znaczenie w całej opowieści będą miały motywy wprost z powieści… gotyckiej.Są zatem mrok, gęsta atmosfera, stroje i rekwizyty z innej epoki oraz wiara w duchy.

A jak to się zaczyna?...Niamh to młoda 16-latka,która długo odkładała pieniądze by by móc samodzielnie opłacić kurs aktorstwa w Londynie. Zajęcia teoretyczne łączy z praktyką – jej zadaniem jest wcielanie się w rolę tragicznie zmarłej arystokratki, a wszystko to w stroju z epoki.Świetny miała plan dziewczyna ,na miejscu jednak szybko okazuję się, że oprócz emocji związanych z nowym miejscem i przyjaciółmi, na Irlandkę czeka… śmierć. Czy uda jej się oszukać przeznaczenie – tego Wam nie zdradzę, bo zabiłabym całą radość czytania. Jedno jest pewne, autorka książki jest mistrzynią w budowaniu napięcia, grozy i dusznej atmosfery zagrożenia do tego stopnia,że czytelnik przez większość czasu bedzie się zastanawiał , kto będzie następną ofiarą. A tych, wierzcie mi, nie brakuje.
Jedno musze przyznać,że choć powieśc zahacza mocna o fantastykę i zjawiska nadprzyrodzone to i tak książkę czytało mi się bardzo dobrze do tego stopnia,że jeden dzień wytarczył by przeczytać ta niesamowitą historię do końca.Polecam

Kurs teatralny w Londynie. Tajemniczy szaleniec napadający młode dziewczyny. Lęk i strach. Wspominki z czasów wiktoriańskich. Rozwiązywanie zagadki. Wątek paranormalny.

"Czeka Cię śmierć" to debiutancki thriller Cynthii Murphy. Akcja rozpoczyna się już od pierwszy strony, jednak rozwiązanie jest dość przewidywalne, a główna bohaterka Niamh zachowuje się infantylnie... Największy plus za klimat - nieco mroczny oparty na historii ⏳

Myślę, że młodsza młodzież będzie zadowolona. Dla mnie to była w porządku pozycja, ale do szybkiego zapomnienia 🤷‍♀️

PS Zdecydowanie bardziej polecam "Wygraj, przegraj, zabij, zgiń" 📖

Książka jest ciekawa i przyjemnie mi się ją czytało.

Książka jest ciekawa i przyjemnie mi się ją czytało.

Taka bajka dla trochę starszych dzieci. Zawiera wątek kryminalny a także romantyczny. Potrafię zrozumieć, że szesnastolatka z głębokiej prowincji potrafi się znakomicie odnaleźć w wielkim mieście ale, że potrafi sama niemalże rozwiązać kryminalną zagadkę to trudno mi uwierzyć. A gdy to wszystko wiąże się z życiem po życiu, odległą historią i przeniesieniem jej do teraźniejszości to już tego nie ogarniam. Niemniej książkę czyta się szybko i przyjemnie tyle, że to powieść dla młodszego pokolenia.

Książka była ciekawa. Chwilami mocno trzymała w napięciu. Opisy były bardzo ciekawe, lecz momentami wręcz zanurzały... Największym minusem książki było to, że można było na samym początku się domyślić, kto jest mordercą. Mimo wszystko wciąż chciało się czytać do końca. Polecam.

Ogromne książkowe zaskoczenie!
„Czeka cię śmierć” debiutancka powieś Cynthii Murphy, to thriller młodzieżowy, w którym tajemniczy morderca, atakuje młode dziewczyny na ulicach Londynu.

Spodziewałam się współczesnej historii, z krwawą tajemnicą w tle, a dodatkowo otrzymałam masę nawiązań i odniesień do epoki wiktoriańskiej. Autorka zrobiła świetny research, bardzo fajnie udało jej się wykorzystać i wpleść w swoją powieść elementy i postacie z tej epoki. Nadaje to całej historii smaczku, czytając nie mogłam się doczekać, jakie jeszcze ciekawostki ukryte są na kartach książki.

Dobre łamanie, spora czcionka, prosty i przystępny język sprawiają, że te powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Niemniej ma ona wady, jeśli przeczytaliście/obejrzeliście już parę historii w tym stylu, najprawdopodobniej domyślicie się zakończenia. Tak jak pisałam są tu intrygujące smaczki, parę intrygujących wydarzeń po drodze ale rozwiązanie całej fabuły jest przewidywalne.

Polubiłam bohaterów, Niamh oczarowana wielkim miastem i pewnym przystojniakiem, bywa nierozważna ale to wciąż dobra dziewczyna. Moim zdaniem nieco za mało poznajemy Tommiego rozumiem, że nie mogło być go tu zbyt dużo, jednak nie zdążyłam się z nim zżyć. Za to Jess, z jej zamiłowaniem do wszystkiego co makabryczne, wprost uwielbiam.

Książka miała masę ciekawych elementów i mimo, że przewidziałam zakończenie chciało mi się do niej wracać (czytać dalej) i robiłam to z przyjemnością. Myślę, ze młodsi czytelnicy, początkujący z thrillerami mogą świetnie się bawić, a przy okazji poznać nieco wiktoriański Londyn i jego grzeszki. To dobry debiut, z fajnym pomysłem, tajemniczym mordercą, mistycyzmem w tle i choć nie wszystko wyszło idealnie, to czekam na kolejne powieści Murphy.

Ogromne książkowe zaskoczenie!

Fajna i szybko się czyta, ale nie zachwyciła mnie jakoś mocno.

Fajna i szybko się czyta, ale nie zachwyciła mnie jakoś mocno.

• Kryminał
  • Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Czeka cię śmierć