Zabójcza gra

Books4YA
2023-07-26
2023-07-26
Karolina Post-Paśko

Okładka książki A Taste of Darkness Kat Dunn, Kat Ellis, Rachel Faturoti, Kathryn Foxfield, Dawn Kurtagich, Maria Kuzniar, Amy McCaw, Amy McCulloch, Cynthia Murphy, Melinda Salisbury, Louie Stowell, Rosie Talbot, Mary Watson
A Taste of Dar... Kat Dunn, Kat Ellis...

Bardzo dobra: mroczna, klimatyczna myślę, ze nie tylko dla YA.

Bardzo dobra: mroczna, klimatyczna myślę, ze nie tylko dla YA.

Chciałam przeczytać coś mrocznego, ale chyba trochę się pomyliłam i jestem za stara na tę pozycję. Nie było źle, ale czuć, że to książka bardziej dla młodych. Niemniej jednak oczekiwałam czegoś mocniejszego, choć mega przykro mi się zrobiło przy zamordowaniu Hugona. No, ten ołówek w oku zrobił robotę XD

📚 Recenzja Książki 📚

Cynthia Murphy

"Zabójcza Gra"

Ocena: ⭐⭐⭐⭐⭐

Zabrałem się za "Zabójczą Grę" z dużymi oczekiwaniami i nie zawiodłem się. To emocjonujący thriller, który wciągnął mnie od pierwszej strony i nie pozwolił oderwać się aż do samego końca.

Opowieść o grupce fanów miejskich legend, którzy decydują się zagrać w mroczną grę o północy, to przepis na doskonały dreszczowiec. Autorka zgrabnie prowadzi fabułę, tworząc napięcie i tajemnicę na każdym kroku.

Gra o północy, w której nie można używać światła ani iść spać, to tylko wierzchołek góry lodowej. Kiedy pojawiło się pytanie, czy jedno z sześciu nieznajomych jest mordercą, moje podejrzenia i emocje sięgnęły zenitu. Autorka doskonale balansuje między grozą a intrygą, a każdy rozdział przynosi nowe zaskakujące zwroty akcji.

Czy polecam tę książkę? Bez wątpienia. Jeśli lubisz dreszczowce i tajemnicze historie, "Zabójcza Gra" to pozycja, która musi znaleźć się na twojej półce. Przygotujcie się na nieprzespane noce, bo ta książka wciąga od pierwszej strony. 💡🌙

#CynthiaMurphy #ZabójczaGra #Thriller #CzytanieNoca #Bookstagram #Książki

📚 Recenzja Książki 📚

Cynthia Murphy

"Zabójcza Gra"

Ocena: ⭐⭐⭐⭐⭐

Wierzycie w zjawiska paranormalne albo w przesądy?

Ja podchodzę do takich rzeczy bardzo sceptycznie, ale kilkoro moich znajomych, na samą myśl, o jakiś dziwnych wydarzeniach dostaje gęsiej skórki, dlatego jestem bardzo ciekawa, jak jest w Waszym przypadku!

Po książkę "Zabójcza Gra" autorstwa Cynthii Murphy sięgnęłam z ciekawości, ponieważ nigdy nie miałam okazji czytać żadnej z jej książek, a kilka osób z mojego otoczenia wspominało mi, że naprawdę warto po nie sięgnąć. Jako że lubię od czasu do czasu zabrać się za literaturę młodzieżową, postanowiłam zaryzykować. Czy było warto? Myślę, że tak, dlatego z pewnością sięgnę po pozostałe książki autorki.

W "Zabójczej Grze" Cynthia Murphy skupiła się na historii sześciu poznanych przez internet nastolatków, którzy umawiają się w realu, żeby zagrać w "grę o północy". Ów gra polega na zamknięciu się w budynku, wezwaniu o północy przerażającego Midnight Mana i przeżyciu do 3:33. Aby wyjść z zabawy cało, należy przestrzegać kilku prostych zasad: nie można włączać światła, zasnąć, ani wychodzić z budynku. Należy jednak pilnować, aby płomień świecy, którą uczestnicy mają ze sobą, nie zgasł. Proste, prawda? Uczestnicy gry bardzo szybko odkryją, że to, co wydaje się proste, w rzeczywistości może być bardzo skomplikowane. Czy zatem wszyscy uczestnicy gry przeżyją tę noc? Czy skrywane przez każdego z nich sekrety wyjdą na jaw i będą miały wpływ na rozgrywkę? Czy Midnight Man naprawdę istnieje? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce "Zabójcza Gra" autorstwa Cynthii Murphy.

Muszę przyznać, że nieco mnie ta publikacja zaskoczyła. Myślałam, że będzie to typowy młodzieżowy horror, w którym bohaterowie będą bać się własnego cienia i wzdrygać się na samą myśl o tym, że w miejscu, w którym się znajdują, nie ma żadnej innej żywej duszy, poza tymi, z którymi przystąpili do zabawy. Natomiast wbrew pozorom jest to naprawdę dobry thriller, którym nieco młodsi odbiorcy, będą wręcz zachwyceni. Chociaż myślę, że z uwagi na mroczne elementy i fakt występowania w niej kilku drastyczniejszych scen, nie powinna być czytana przez osoby poniżej piętnastego roku życia, o czym wydawnictwo również informuje na okładce książki.

Bardzo podobało mi się, że narracja, była prowadzona z perspektywy każdego z bohaterów po kolei, oraz że cała historia była przeplatana fragmentami czatów, postami z forów internetowych, oraz artykułami z gazet, które pozwoliły lepiej zrozumieć przedstawione w książce wydarzenia.

Na uwagę zasługuje także fakt, że autorka w swoim dziele zawarła również przestrogę dla czytelników dotyczącą tego, żeby pamiętać, że gdy rozmawiamy z kimś nieznajomym przez internet, nigdy nie wiemy, kim faktycznie jest osoba po drugiej stronie i jakie ma wobec nas zamiary.

Chociaż książka ma ponad 350 stron, czyta się ją niezwykle szybko. Szczerze powiedziawszy, nawet nie wiem, kiedy dobrnęłam do końca, ponieważ podczas lektury w ogóle nie odczuwałam upływającego czasu.

Jeżeli lubicie książki z gatunku literatury młodzieżowej, które dodatkowo zawierają elementy grozy, myślę, że będzie to dla Was idealna lektura.

Wierzycie w zjawiska paranormalne albo w przesądy?

Hejo!

Zdarzało Wam się bawić w młodości w jakąś paranormalną zabawę? Ja trzymając między palcami klucz przywiązany do Biblii "wzywałam podświadomość" znajomych, zadawałam jej pytanie, a ona obracała biblią w jedną stronę na tak, w drugą na nie. Ile ja się wtedy dowiedziałam...🤦🏽‍♀️🤣

Bohaterowie "Zabójczej gry" autorstwa Cynthii Murphy wydanej u nas przez wydawnictwo Books4Ya zdecydowali się na grę budzącą dużo większą zgrozę. Szescioro nastolatków zamknęła się w szkole na czas między północą, a 3:33 i wezwała demona. Do końca wyzwania uczestnicy musieli przestrzegać określonych zasad, jeśli jakąś złamią demon może ich dopaść i rozszarpać na strzępy. Nie jest to zwykła zabawa, gdyż wywodzi się z pradawnego rytuału, którego ludzie używali by wymierzyć sprawiedliwość. Na początku mamy wrażenie, że to tylko niewinna rozrywka, jednak z czasem pojawiają się wątpliwości, zwłaszcza, że gracze zaczynają umierać, ale czy mordercą jest ktoś z nich, czy między nimi krąży złowrogi demon? Nawet kiedy wydaje się, że znamy odpowiedź, autorka nie pozwala nam czuć się pewnie...

Jak mi się doskonale czytało tę książkę! Postaci są wykreowane przekonująco, każdy rozdział pisany jest z perspektywy innego gracza. Przeplatane są zapisami rozmów na czacie i opisami kolejnych creepy past, co jeszcze podkręca mroczną atmosferę. Wydawca na okładce ostrzega, że książka jest odpowiednia dla czytelnika powyżej 15go roku życia i na wstępie mamy trigger warning o mrocznych elementach powieści. Poza straszeniem książka porusza też różne problemy młodych ludzi, co jest dodatkowym plusem.

Czy moglibyście polecić mi inne tytuły z wątkiem creepy pasty? Albo gier paranormalnych? Czuję, że potrzebuję więcej 😉.

Hejo!

ɢᴅʏ ᴄɪᴇᴋᴀᴡᴏśᴄ́ ᴛᴏ ᴘɪᴇʀᴡsᴢʏ sᴛᴏᴘɪᴇɴ́ ᴅᴏ ᴘɪᴇᴋłᴀ...
Grupa nieznajomych z internetu umawia się w opuszczonym budynku starej szkoły, by zagrać w zabójczą grę.

Czas trwania akcji to jedna letnia noc, której wydarzenia poznajemy z perspektywy wszystkich graczy, czyli szóstki nastoletnich dzieciaków. Informacja, że w grze chodzi o prastary rytuał mający na celu przyzwanie demona zwanego Midnight Manem lekko mnie zelektryzowała, a pojawiąjace się skądinąd strzępki informacji, jako że w wyniku wcześniejszych tego typu zabaw doszło do niewyjaśnionych śmierci, brzmią doprawdy złowieszczo. Miejsce akcji jest bardzo ograniczone i może budzić klaustrofobię. Atmosfera jest tak gęsta, że można by ją kroić nożem. Napięcie narasta wprost proporcjonalnie do przeczytanych stron, pojawia się lęk, który bardzo szybko przeobraża się w najprawdziwszą grozę. Gdy zabawa wymyka się spod kontroli, już wiem, że bez ofiar śmiertelnych się nie obędzie.

"Zabójcza gra" Cynthii Murphy dedykowana jest młodym dorosłym, ale myślę, że może po nią sięgnąć każdy, kto lubi się bać. To idealna lektura na zbliżające się Halloween 🎃👻🍬.

ɢᴅʏ ᴄɪᴇᴋᴀᴡᴏśᴄ́ ᴛᴏ ᴘɪᴇʀᴡsᴢʏ sᴛᴏᴘɪᴇɴ́ ᴅᴏ ᴘɪᴇᴋłᴀ...

Ta książka ma tak straszliwie wciągającą fabułę, że trudno było mi się od niej oderwać.
Szóstka kompletnie nieznanych sobie osób, poznanych w internecie, postanawia zagrać w ponoć śmiertelnie niebezpieczną “rytualną” grę.
Gra o północy, bo tak się zwie, polega na przywołaniu starożytnego demona nazywanego Midnight Man’em.
Książka jest podzielona na trzy oddzielne części, które różnią się tematyką akcji. W skrócie:
- pierwsza część jest o rozpoczęciu gry i poznaniu się nawzajem graczy,
- w drugiej części okazuje się, że coś nie jest takie jak się wszystkim na początku wydawało,
- trzecia i ostatnia zarazem potwierdza lub zaprzecza (tego dowiedzieć musicie się sami) istnienie wspomnianego wcześniej demona.
Dodatkowo fajnym urozmaiceniem są rozdziały, które pokazują perspektywę każdego z graczy, a rozdzielają je ich wiadomości na internetowym czacie grupowym, gdzie powstawały wszystkie plany.

Książka jest podzielona na trzy oddzielne części,...

Zgrabnie napisany thriller, z uwagi na dość drastyczne opisy dla starszej młodzieży. Bawiłam się całkiem dobrze, fabuła wciąga dość szybko i kartki same się przewracają na kolejna stronę. Pewnie z uwagi na ilość przeczytanych już przeze mnie thrillerów stosunkowo szybko domyśliłam się, w którą stronę może to zmierzać, ale i tak niektóre sceny wywoływały we mnie dreszczyk emocji. Podsumowując - nic nowego czy wybitnego, ale dostarcza rozrywki na jesienny wieczór, więc polecam.

Było ok, do przeczytania i zapomnienia.

Było ok, do przeczytania i zapomnienia.

KOCHAAMM!!! Postacie świetne, wiemy dużo rzeczy o nich. Podobało mi się to że każdy miał coś ze zdrowiem lub miał jakieś dolegliwości. Akcja była niesamowita, cały ten klimat tej książki był po prostu ekstra. Bardzo polecam!!!

• Młodzieżowe
  • Ebooki